Ilość opakowań
Ilość saszetek/tabletek
Cena za 1 tab./sasz.
Wartość
1
10 szt.
10 zł
100 zł
2
20 szt.
9 zł
180 zł
3
30 szt.
8 zł
240 zł
4
40 szt.
7 zł
280 zł
5
50 szt.
6 zł
300 zł
Szereg zaburzeń może wpływać na seksualność mężczyzny. Jednym z najbardziej znanych jest zaburzenia erekcji. Chodzi o niezdolność do osiągnięcia wystarczającej sztywności męskiego członka, niezbędnej do odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego. Obejmuje to niemożność osiągnięcia wymaganej erekcji lub niezdolność do utrzymania jej wystarczająco długo. Popęd seksualny często jest nadal obecny. Z czasem jednak libido może również zniknąć. Zaburzenia erekcji mają dwa terminy, które czasami są używane zamiennie: impotencja i bezpłodność. Impotencja jest terminem bardzo ogólnym i nieprecyzyjnie zdefiniowanym, ponieważ w przeszłości rozróżniano niezdolność do odbycia stosunku płciowego (Impotentia coeundi) i niezdolność do reprodukcji (Impotentia generandi). Bezpłodność oznacza niezdolność mężczyzny do rozmnażania, przy czym zdolność do uzyskania wzwodu zwykle w tym przypadku nie jest zaburzona. Zaburzenia erekcji mogą występować sporadycznie lub przez ograniczony czas, aż do trwałej utraty zdolności do osiągnięcia erekcji. Zaburzenia erekcji w sensie medycznym mają miejsce wtedy, gdy dana osoba nie może osiągnąć odpowiedniej erekcji w ciągu 6 miesięcy przy podjęciu 70% prób.
Zaburzenia erekcji są często wynikiem innych chorób. Erekcje są efektem złożonej interakcji naczyń krwionośnych, układu nerwowego, hormonów i mięśni. Często są objawem towarzyszącym chorobom takim jak cukrzyca, choroba wieńcowa, zaburzenia krążenia tętniczego czy choroby neurologiczne. Przyczyną są również wady rozwojowe narządów płciowych i interwencje chirurgiczne w obrębie miednicy. Także przyjmowanie niektórych leków, spożywanie alkoholu i nikotyny może prowadzić do zaburzeń erekcji. Problemy psychologiczne mogą również wpływać na erekcję. Ponieważ problemy seksualne były wcześniej w dużej mierze tematem tabu. Wielu mężczyzn nie poddawało się leczeniu. Jednocześnie przez długi czas nie było żadnych wiarygodnych statystyk dotyczących częstotliwości zaburzeń erekcji. Jedno jest pewne: zaburzenia erekcji nasilają się z wiekiem. Według amerykańskich badań około połowa mężczyzn po 40. roku życia przynajmniej przejściowo cierpi na zaburzenia erekcji. W leczeniu zaburzeń erekcji pomocny okazuje się Sildigra 150.
Substancja czynna sildenafil obecna w leku, działa jako inhibitor enzymu zlokalizowanego między innymi w mięśniach gładkich prącia, a także w naczyniach płucnych. Sildenafil zwiększa substancję przekaźnikową w mięśniach gładkich. W płucach komórki mięśni gładkich rozluźniają się, a zwiększone ciśnienie płucne zostaje zmniejszone. Na penisie mięśnie naczyniowe tkanki erekcji rozluźniają się, powodując napływ większej ilości krwi i powodując erekcję. Substancja blokuje działanie fosfodiesterazy-5, specyficznego enzymu. Jednocześnie preparat stymuluje powstawanie różnych substancji, które są niezbędne do silnej erekcji. Po trzecie, składnik aktywny rozluźnia naczynia krwionośne w penisie, a tym samym zwiększa przepływ krwi w okolicy narządów płciowych. Lek Sildigra 150 działa w ten sam sposób jak słynna Viagra.
Jaka jest różnica między oryginalną Viagrą a generycznymi lekami jak Sildigra 150?
Lek generyczny to produkt naśladujący istniejący lek. Zarówno skład, jak i właściwości są identyczne dla obu leków. Ponieważ producenci leków generycznych mogą wytwarzać składnik aktywny o znanej formule, która została już przebadana i przetestowana, koszty tych leków są znacznie niższe. Sam preparat przeznaczony jest tylko dla mężczyzn, którzy cierpią na zaburzenia erekcji. Sildenafil zaczyna działać już po 30 minutach od spożycia. Erekcja następuje tylko przy naturalnym pobudzeniu.
W przypadku osób, które nie miały do czynienia z lekami tego typu pojedyncza dawka to: ½-1 tabletki Całkowita dawka: ½-1 tabletki. Czas przyjęcia: ok. 1 godzinę przed aktywnością seksualną. Przyjmowanie go po posiłku może opóźnić początek działania. Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek: W porozumieniu z lekarzem może zaistnieć potrzeba zmniejszenia dawki indywidualnej, lub całkowitej, lub wydłużenia przerw między kolejnymi dawkami. Nie należy przekraczać całkowitej dawki bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Lek należy popić płynem (np. 1 szklanką wody). Czas stosowania zależy od rodzaju dolegliwości i/lub czasu trwania choroby i dlatego jest ustalany wyłącznie przez lekarza. W zasadzie czas stosowania nie jest ograniczony, więc lek można stosować przez dłuższy czas. Przedawkowanie może powodować między innymi bóle i zawroty głowy oraz zaburzenia widzenia. Jeśli podejrzewasz przedawkowanie, natychmiast skontaktuj się z lekarzem. W razie wątpliwości zapytaj lekarza lub farmaceutę. Dawka przepisana przez lekarza może różnić się od informacji na ulotce dołączonej do opakowania. Ponieważ lekarz dopasuje je indywidualnie, należy stosować lek zgodnie z jego zaleceniami. Preparat można podzielić na 4 równe części dawkowe.
Sildigra 150 nie może być stosowana przez osoby, które cierpią na:
• Nadwrażliwość na składniki
• NAION (utrata wzroku z powodu niedrożności naczyń w oku)
• Wrzody w przewodzie pokarmowym
• Zaburzenie krwawienia
• Niskie ciśnienie krwi
• Zespół atrofii wieloukładowej (zakłócenie kontroli ciśnienia krwi w organizmie)
Choroby sercowo-naczyniowe, takie jak:
• Kardiomiopatia przerostowa (choroba mięśnia sercowego z ciężkim pogrubieniem i zwężeniem komory serca)
• Zwężenie aorty (zwężenie zastawki serca w lewej połowie serca)
• Dławica piersiowa
• Niewydolność serca
• Niedawno doszło do zawału serca
• Udar, który był niedawno
• Upośledzona czynność nerek
• Upośledzona czynność wątroby
• Choroba zwyrodnieniowa siatkówki (dziedziczna choroba siatkówki oczu)
Choroby, w których może wystąpić priapizm (zwykle bolesna, trwała erekcja prącia, która trwa od godzin do tygodni bez doznań seksualnych), takie jak:
• Anemia sierpowata (dziedziczne zmiany w morfologii krwi)
• Białaczka
• Plazmozytom
Lek nie jest odpowiedni dla kobiet.
Zdolność do reagowania na lek może być również osłabiona, zwłaszcza w wyższych dawkach lub w połączeniu z alkoholem. W szczególności należy zwrócić na to uwagę podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn (w tym w gospodarstwie domowym), które mogą spowodować obrażenia. Uwaga na alergie na środki wiążące (np. karboksymetylocelulozę o numerze E E 466). Uwaga na alergie na barwniki (np. indygo karmin o numerze E E 132). vUważaj na alergie na barwniki (np. tartrazyna (E 102), żółtopomarańczowa S (E 110), azorubina (E 122), amarant (E 123) i Ponceau 4R (E 124)). Jeśli jesteś na diecie cukrzycowej, powinieneś wziąć pod uwagę zawartość cukru. Bądź ostrożny, jeśli nie tolerujesz laktozy. Jeśli jesteś na diecie cukrzycowej, powinieneś wziąć pod uwagę zawartość cukru. Uważaj na alergie na orzeszki ziemne i soję. Mogą istnieć leki, z którymi mogą wystąpić interakcje. Dlatego przed rozpoczęciem leczenia nowym lekiem należy ogólnie powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszelkich innych lekach, które już stosujesz. Dotyczy to również leków, które kupujesz sam, stosujesz sporadycznie lub które były używane jakiś czas temu.