NA KONCENTRACJĘMODAHEAL 100 
WZÓR Z CMS:


60.00
Ilość
- +

MODAHEAL 100

MODAHEAL 100 MODAHEAL 100

MODAHEAL 100- Substancja czynna: MODAFINIL- 100 mg- działanie ok. 8 godzin- Zaczyna działać po ok. 60 minutach

Ilość blistrów Ilość tabletek Cena za 1 tabletkę Wartość
1 10 szt. 6 zł 60 zł
3 30 szt. 5.5 zł 165 zł
5 50 szt. 5 zł 250 zł
10 100 szt. 4.5 zł 450 zł

Czym jest Modaheal 100 mg?

Modaheal 100 mg jest lekiem na receptę stosowanym w leczeniu nadmiernej senności w ciągu dnia (narkolepsja). Ten lek moduluje poziom chemicznych przekaźników w mózgu i wywiera działanie stymulujące, aby zmniejszyć skrajną senność. Jego aktywny składnik podejmuje pewne działania pobudzające, które stają się porównywalne z substancjami sympatykomimetycznymi, takimi jak amfetamina, niemniej jednak funkcja farmakologiczna Modaheal może różnić się od tej ujawnionej przez aminy sympatykomimetyczne. Lek selektywnie zwiększa aktywację neuronów pośród określonego obszaru mózgu. Modaheal tłumi intensywną senność z powodu narkolepsji i wielu innych problemów ze snem, na przykład epizody duszącego oddychania podczas snu, zwane obturacyjnym bezdechem sennym. Modaheal można zasugerować, osobom w utrzymaniu czujności w godzinach pracy, jeśli harmonogram pracy nie odpowiada ich normalnej rutynie snu znanej jako zaburzenie snu podczas pracy zmianowej. Być może jesteś wykwalifikowanym profesjonalistą wykonującym wspólnie pracę przez wiele godzin, osobą chorą na sen lub zaburzenia nastroju, lub studentami ciężko pracującymi na sukces akademicki, krótko mówiąc, każda osoba znajduje ukojenie i zwiększa ostrość dzięki pigułce Modaheal.

Jak stosować Modaheal 100 mg?

Tabletkę Modaheal 100 mg należy przyjmować doustnie z posiłkiem lub bez posiłku. Można go przyjąć rano lub około 1 godzinę przed zachowaniem czujności. Lek ten należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku pominięcia dawki należy przyjąć ją tak szybko, jak to możliwe. Nie pomijaj żadnych dawek i zakończ pełny cykl leczenia i nigdy nie przerywaj leczenia bez rozmowy z lekarzem. Przed zażyciem leku ważne jest, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakiekolwiek problemy z sercem, wątrobą lub nerkami. Ten lek należy przyjmować w dawce i czasie trwania zaleconym przez lekarza. Połknąć w całości. Nie żuć, nie kruszyć ani nie łamać.

Czy Modaheal 100 mg powoduje jakiekolwiek efekty uboczne?

Niektóre typowe skutki uboczne stosowania tego leku to lęk, suchość w jamie ustnej, wypadanie włosów i niewyraźne widzenie. Może również powodować zawroty głowy i senność, więc nie należy prowadzić pojazdów ani wykonywać czynności wymagających koncentracji umysłowej, dopóki pacjent nie poczuje się lepiej. Ten lek może powodować biegunkę. Należy pić dużo płynów w celu utrzymania nawodnienia podczas przyjmowania tego leku. Może również powodować bóle głowy, wtedy należy wziąć odpowiedni środek przeciwbólowy i poinformować lekarza, jeśli nie zniknie. Ważne jest, aby poinformować lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe zmiany nastroju lub zachowania - pogarszająca się depresja lub myśli, lub zachowania samobójcze. Zawsze pamiętaj, że ten lek stosuje się tylko wtedy, gdy jest zalecany, ponieważ nie zastępuje on dobrej rutyny snu. Powinieneś starać się uzyskać odpowiednią ilość snu każdej nocy.

O czym jeszcze muszę pamiętać stosując Modaheal?

Zaleca się ostrożność podczas spożywania alkoholu z tabletką Modaheal 100 mg. Proszę skonsultować się z lekarzem. Tabletka Modaheal 100 mg może być niebezpieczna w ciąży. Chociaż istnieją ograniczone badania na ludziach, badania na zwierzętach wykazały szkodliwy wpływ na rozwijające się dziecko. Lekarz przepisze korzyści i wszelkie potencjalne zagrożenia przed przepisaniem ich pacjentowi. Proszę skonsultować się z lekarzem. Tabletka Modaheal 100 mg prawdopodobnie nie jest bezpieczna podczas karmienia piersią. Ograniczone dane dotyczące ludzi sugerują, że lek może przenikać do mleka matki i wyrządzić szkodę dziecku. Tabletka Modaheal 100 mg może powodować działania niepożądane, które mogą wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów. Pacjentów z nienormalnym poziomem senności, którzy przyjmują modafinil, należy poinformować, że ich poziom czuwania może nie powrócić do normy, dlatego powinni unikać prowadzenia pojazdów.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Tabletkę Modaheal 100 mg można prawdopodobnie bezpiecznie stosować u pacjentów z chorobą nerek. Tabletkę Modaheal 100 mg należy stosować ostrożnie u pacjentów z ciężką chorobą wątroby. Może być konieczne dostosowanie dawki leku Modaheal 100 mg tabletki. Unikaj spożywania alkoholu podczas przyjmowania tego leku, ponieważ może to prowadzić do nasilenia działań niepożądanych. Przyjmowanie Modaheal z dowolnym z poniższych leków może modyfikować działanie któregokolwiek z nich i powodować pewne działania niepożądane:

Nitrazepam
Clobazam
Etizolam
Alprazolam
Chlordiazepoksyd
Lorazepam
Fenytoina
Diazepam
Clonazepam

Czy przyjmowanie Modaheal może wpływać na mój sen?

Modaheal stosuje się w leczeniu nadmiernej senności spowodowanej narkolepsją (stanem, który powoduje nadmierną senność w ciągu dnia). Modaheal może pomóc zmniejszyć twoją senność, ale nie wyleczy twojego zaburzenia snu. Jednak jednym z najczęstszych skutków ubocznych Modaheal jest problem z zasypianiem, chociaż nie występuje u wszystkich. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy ze snem.

Czy Modaheal jest bardziej skuteczny niż amfetamina?

Tak, Modaheal jest bardziej skuteczny niż amfetamina. Pomaga nie tylko leczyć nadmierną senność spowodowaną narkolepsją (stan, który powoduje nadmierną senność w ciągu dnia), ale także poprawia wykonywanie zadań. Porównując, wykazuje mniejszy związek z efektami ubocznymi, takimi jak nadmierna aktywność ruchowa, lęk, drżenie lub odbicia, które obserwuje się w przypadku amfetaminy. Oczywiście nie jest też uzależniający.

Jak Modaheal wpływa na nastrój?

Modaheal ma działanie poprawiające nastrój i rozjaśniające nastrój. Wypróbowano go u pacjentów z depresją.

Modaheal- tłumaczenie ulotki dołączonej do produktu

Tabletki Modafinilu
MODAHEAL

Każda niepowlekana tabletka zawiera:
Modafinil USP 100mg lub 200 mg

Przeczytaj uważnie całą ulotkę przed rozpoczęciem przyjmowania tego leku.
- Należy zachować tę ulotkę. Konieczne może być ponowne jej przeczytanie.
- W razie jakichkolwiek pytań należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
- Lek ten został przepisany ściśle określonej osobie. Nie przekazuj go innym, może im zaszkodzić, nawet jeśli ich objawy są takie same jak Twoje.
- Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. Dotyczy to również wszelkich działań niepożądanych niewymienionych w tej ulotce.

1. CZYM SĄ TABLETKI MODAFINILU I W JAKIM CELU SIĘ JE STOSUJE?

Substancją czynną tabletek jest modafinil. Tabletki Modafinilu mogą być przyjmowane przez osoby dorosłe, które cierpią na narkolepsję, aby pomóc im nie zasnąć. Narkolepsja to stan, który charakteryzuje się nadmierną sennością w ciągu dnia i tendencją do nagłego zasypiania (ataki snu). Tabletki Modafinilu mogą poprawić Twoją narkolepsję i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia ataków snu, ale mogą też istnieć inne sposoby poprawy stanu zdrowia, o których dowiesz się od lekarza.

2. ZANIM ZASTOSUJE SIĘ TABLETKI MODAFINILU 

Nie zażywaj tego produktu, jeżeli:

•    jesteś uczulony (nadwrażliwy) na modafinil lub którykolwiek z pozostałych składników tabletki
•    masz nieregularne bicie serca
•    masz niekontrolowane, wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)

Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli pacjent:

•    ma jakiekolwiek problemy z sercem lub wysokie ciśnienie krwi. Lekarz będzie musiał to regularnie sprawdzać podczas przyjmowania tabletek Modafnilu
•    miał kiedykolwiek depresję, obniżony nastrój, lęk, psychozę (utrata kontaktu z rzeczywistością), manię (nadmierne podniecenie lub uczucie skrajnego szczęścia), zaburzenie afektywne dwubiegunowe, ponieważ tabletki Modafinilu mogą pogorszyć ten stan
•    ma problemy z nerkami lub wątrobą (konieczne będzie przyjęcie mniejszej dawki)
•    w przeszłości miał problem z alkoholem lub narkotykami

Dzieci w wieku poniżej 18 lat nie powinny przyjmować tego leku.

Inne zagadnienia do konsultacji z lekarzem lub farmaceutą:

•    niektóre osoby zgłosiły myśli samobójcze lub agresywne oraz agresywne zachowanie podczas przyjmowania tego leku. Należy natychmiast powiedzieć lekarzowi, jeśli zauważy się depresję, agresywność lub wrogość wobec innych osób, myśli samobójcze lub inne zmiany w zachowaniu.
•    ten lek może potencjalnie uzależniać przy długotrwałym stosowaniu. Jeśli konieczne jest przyjmowanie go przez długi czas, należy to robić pod kontrolą lekarza.

Przyjmowanie innych leków

Należy poinformować lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje lub ostatnio przyjmował inne leki, w tym leki wydawane bez recepty. Tabletki Modafinilu i niektóre inne leki mogą wzajemnie na siebie wpływać, a lekarz może dostosować dawki przyjmowane przez pacjenta, szczególnie, jeśli pacjent przyjmuje wraz z modafinilem:
•    hormonalne środki antykoncepcyjne (w tym tabletki antykoncepcyjne, implanty, urządzenia wewnątrzmaciczne i plastry). Podczas przyjmowania tabletek Modafinilu należy rozważyć inne metody antykoncepcji do dwóch miesiący po zakończeniu leczenia, ponieważ tabletki MIodafinil zmniejszają ich skuteczność
•    omeprazole (w przypadku refluksu, niestrawności lub wrzodów)
•    leki przeciwwirusowe stosowane w leczeniu zakażenia HlV (inhibitory proteazy)
•    cyklosporyny (stosowane w zapobieganiu odrzuceniu przeszczepu narządu lub w zapaleniu stawów, czy łuszczycy)
•    leki stosowane w padaczce
•    leki na depresję lub lęki
•    leki stosowane w rozrzedzaniu krwi. Lekarz prowadzący powinien monitorować czas krzepnięcia krwi podczas leczenia
•    leki blokujące nadciśnienie lub nasercowe
•    leki statynowe obniżające poziom cholesterolu

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży (lub przypuszcza, że może być), planuje ciążę lub karmi piersią, nie powinna przyjmować tabletek Modafinilu. Nie wiadomo, czy lek może zaszkodzić dziecku nienarodzonemu. Porozmawiaj z lekarzem na temat metod antykoncepcji, które będą dla Ciebie odpowiednie podczas przyjmowania tabletek Modafinilu (i przez dwa miesiące po zaprzestaniu leczenia) lub jeśli masz inne obawy.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Tabletki Modafinilu mogą powodować niewyraźne widzenie lub zawroty głowy u maksymalnie 1 na 10 osób. Jeśli podczas korzystania z tego leku czujesz się bardzo śpiący, nie próbuj prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn,

Ważne informacje na temat niektórych składników tabletek Modafinilu:

Tabletki Modafinilu zawiera laktozę.
Jeśli posiadasz nietolerancję niektórych cukrów, skontaktuj się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

3. JAK STOSOWAĆ TABLETKI MODAFINILU?

Tabletki Modafinilu należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Tabletki należy połykać w całości popijając wodą.

Ludzie dorośli

Zazwyczaj stosowana dawka to 200 mg na dobę. Można ją przyjmować raz dziennie (rano) lub podzielić na dwie dawki dzienne (100 mg rano i 100 mg w południe).
W niektórych przypadkach lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki dobowej do 400 mg.

Pacjenci w podeszłym wieku (powyżej 65 lat)

Zazwyczaj stosowana dawka to 100 mg na dobę.
Lekarz może zwiększyć dawkę (do maksymalnej dawki 400 mg na dobę) tylko pod warunkiem, że nie występują problemy z wątrobą lub nerkami.

Dorośli z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek i wątroby

Zwykle stosowana dawka wynosi 100 mg na dobę.
Przyjmowanie produktu powinna się odbywać pod kontrola lekarza.

Jeśli pacjent przyjął więcej tabletek Modafinilu niż powinien

Jeśli zażyjesz zbyt wiele tabletek, możesz czuć się chory, uspokojony, zdezorientowany, pobudzony, niespokojny lub podekscytowany. Możesz również mieć trudności ze snem, biegunkę, omamy (wyczuwanie rzeczy, które nie są prawdziwe), ból w klatce piersiowej, zmianę częstości bicia serca lub wzrost ciśnienia krwi.
Skontaktuj się z najbliższym szpitalem, oddziałem ratunkowym lub natychmiast powiadom lekarza lub farmaceutę. Weź ze sobą tę ulotkę i pozostałe tabletki.

W przypadku pominięcia tabletki Modafinilu
Jeśli zapomnisz przyjąć lek nie bierz podwójnej dawki w celu jego uzupełnienia.

4. MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Jak wszystkie leki, tabletki Modafinilu mogą powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Zaprzestań przyjmowania tego leku i natychmiast skontaktuj się z lekarzem, jeśli:
•    masz nagłe trudności w oddychaniu lub świszczący oddech lub twarz, usta czy gardło zaczynają puchnąć
•    zauważysz wysypkę skórną, swędzenie (szczególnie jeśli dotyczy całego ciała), pojawienie się pęcherzy lub złuszczanie się skóry, wrzody w jamie ustnej, oczach, nosie lub narządach płciowych. Możesz również mieć wysoką temperaturę (gorączkę) i nieprawidłowe wyniki badań krwi.
•    odczuwasz jakąkolwiek zmianę w swoim zdrowiu psychicznym i samopoczuciu, objawy mogą obejmować:
- wahania nastroju lub nieprawidłowe myślenie
- agresja lub wrogość
- zapomnienie lub zamieszanie
- uczucie ekstremalnego szczęścia
- nadmierne podniecenie lub nadpobudliwość
- lęk lub nerwowość
- depresja, myśli lub zachowania samobójcze
- pobudzenie lub psychoza (urojenia lub wyczuwanie rzeczy, które nie są rzeczywiste), uczucie oderwania lub odrętwienia lub zaburzenia osobowości.

Inne działania niepożądane obejmują:

Bardzo częste działania niepożądane (mogą dotyczyć maksymalnie 1 na 10 osób): ból głowy.

Częste działania niepożądane (mogą dotyczyć 1 na 10 osób): zawroty głowy, senność, ekstremalne zmęczenie lub trudności w zasypianiu (bezsenność), szybsze niż normalne bicia serca, ból w klatce piersiowej, uderzenia gorąca, suchość w ustach, utrata apetytu, nudności, ból brzucha, niestrawność, biegunka lub zaparcia, słabość. drętwienie lub mrowienie dłoni czy stóp, niewyraźne widzenie, nieprawidłowe wyniki badań krwi (enzymy wątrobowe), drażliwość.

Niezbyt częste działania niepożądane (mogą dotyczyć maksymalnie 1 na 100 osób): ból pleców, szyi, mięśni, osłabienie mięśni, kurcze nóg, ból stawów, drżenie, zawroty głowy (uczucie wirowania), objawy kataru siennego, w tym swędzenie/katar lub łzawienie oczu, wzmożony kaszel, astma lub duszność, wysypka skórna, trądzik lub swędzenie skóry, pocenie się, zmiany ciśnienia krwi (wysokie lub niskie), nieprawidłowe ślad serca (EKG) oraz nieregularne lub niezwykle wolne bicie serca, trudności w połykaniu, obrzęk języka lub jamy ustnej wrzody, nadmierne wiatry, refluks (przywrócenie płynów z żołądka), zwiększony apetyt, zmiany masy ciała, pragnienia lub zmiany smaku, wymioty, migrena, problemy z mową, cukrzyca ze zwiększonym poziomem cukru we krwi, wysoki poziom cholesterolu we krwi, obrzęk rąk i stóp, zaburzenia snu lub nienormalne sny, utrata popędu płciowego, krwawienie z nosa, ból gardła lub zapalenie dróg nosowych (zapalenie zatok), nieprawidłowe widzenie lub suche oczy, nieprawidłowe oddawanie moczu lub częstsze oddawanie moczu, odbiegająca od normy zawartość we krwi krwinek białych, niepokój ze zwiększonym ruchem ciała.

Zgłaszanie skutków ubocznych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy porozmawiać z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.
Obejmuje to wszelkie możliwe działania niepożądane niewymienione w tej ulotce.

5. JAK PRZECHOWYWAĆ MODAFINIL

Przechowuj leki z dala od dzieci.
Przechowuj w chłodnym i suchym miejscu, chroń przed światłem i wilgocią,

 

Ostatnio przeglądane