NA KONCENTRACJĘMODAFIL MD 100 
WZÓR Z CMS:


60.00
Ilość
- +

MODAFIL MD 100

MODAFIL MD 100 MODAFIL MD 100

MODAFIL MD 100- Substancja czynna: MODAFINIL- 100 mg- działanie ok. 8 godzin- zaczyna działać po ok. 60 minutach

Ilość blistrów Ilość tabletek Cena za 1 tabletkę Wartość
1 10 szt. 6 zł 60 zł
3 30 szt. 5.5 zł 165 zł
5 50 szt. 5 zł 250 zł
10 100 szt. 4.5 zł 450 zł

MODAFIL MD 100

Nadmierna senność i kłopoty z koncentracją potrafią być poważnym problemem. Na szczęście jest Modafil MD 100.

Czym jest Modafil MD 100?

Modafil MD 100 stosuje się w celu poprawy czuwania u osób z nadmierną sennością w ciągu dnia związaną ze stanem medycznym znanym jako narkolepsja lub z obturacyjnym bezdechem sennym / zespołem hipopnoea (OSAHS) lub zaburzeniem snu podczas pracy zmianowej (SWSD). W narkolepsji występuje nagła i nieodparta tendencja do zaśnięcia w normalnych godzinach czuwania. Dzieje się tak w nieprzewidywalnych momentach, nawet gdy jest to nieodpowiednie lub może być niebezpieczne. Modafil MD 100 zmniejsza tę niepożądaną nadmierną senność w ciągu dnia. W przypadku OSAHS może wystąpić senność w ciągu dnia z powodu przerwanego snu w nocy. Modafil MD 100 leczy jedynie objawy senności i nie leczy przyczyny OSAHS. Podczas przyjmowania leku należy kontynuować leczenie mające na celu pomoc w leczeniu podstawowej choroby, takie jak ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych, chyba że lekarz zaleci inaczej. Lek może również pomóc ci nie zasnąć podczas zmiany roboczej, jeśli zdiagnozowano u ciebie umiarkowane do ciężkiego przewlekłe zaburzenie snu podczas zmiany pracy (SWSD). Lek działa on na ośrodkowy układ nerwowy. Różni się od innych leków pobudzających, które promują czuwanie. W przeciwieństwie do innych stymulantów nie stymuluje nadmiernie.

Kiedy nie wolno nam stosować Modafil MD 100?

Nie wolno przyjmować leku, jeśli:

• ma się uczulenie na modafinil lub którykolwiek z pozostałych składników wymienionych w treści. Objawy reakcji alergicznej mogą obejmować wysypkę skórną, swędzenie, duszność lub obrzęk twarzy, warg lub języka
• Używająca osoba jest w ciąży, lub mogła zajść w ciążę.

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy omówić z lekarzem każdy z poniższych punktów, które dotyczą pacjenta. Jeśli:

• masz mniej niż 18 lat lub więcej niż 65 lat • masz w przeszłości problemy ze zdrowiem psychicznym
• masz problemy z sercem, w tym na przykład dusznicę bolesną (ból w klatce piersiowej), poprzedni zawał serca, powiększone serce
• masz nieprawidłowy / nieregularny rytm serca
• masz wysokie ciśnienie krwi lub nadciśnienie jest kontrolowane przez leki
• masz problemy z nerkami lub wątrobą
• karmisz piersią

Nie należy przyjmować leku, jeśli opakowanie jest podarte lub wykazuje oznaki naruszenia, lub tabletki nie wyglądają całkiem dobrze. Nie stosować leku, jeśli upłynął termin ważności na opakowaniu. W razie wątpliwości, czy należy rozpocząć stosowanie leku, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku zajścia w ciążę podczas przyjmowania leku należy przerwać jego stosowanie i natychmiast powiadomić lekarza. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, dopóki nie dowiesz się, jak wpływa na ciebie Modafil MD 100.

Jak stosować Modafil MD 100?

Ważne jest, aby przyjmować ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Lekarz powie ci, ile powinieneś zażywać, kiedy i jak często. Postępuj zgodnie z instrukcjami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Każda tabletka zawiera 100 mg modafinilu. Zwykła dzienna dawka modafinilu zależy od indywidualnych potrzeb. W przypadku senności związanej z narkolepsją lub OSAHS dawka wynosi od 200 mg do 400 mg. Każdego dnia należy przyjmować:

• dwie tabletki leku
• maksymalnie cztery tabletki leku. W przypadku SWSD zalecana jest dawka 200 mg. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej, chyba że tak zaleci lekarz.

W przypadku senności związanej z narkolepsją lub OSAHS należy zażywać tabletki:

• jako dwie oddzielne dawki, jedną rano i jedną w południe, lub
• jako jedną dawkę rano.

W przypadku narkolepsji lub OSAHS nie należy przyjmować tabletek leku później niż w południe, ponieważ może to mieć problemy ze snem w nocy. W przypadku SWSD należy zażywać tabletki leku w pojedynczej dawce na 1 godzinę przed rozpoczęciem pracy zmianowej. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. UWAGA: Lekarz może rozpocząć leczenie od mniej niż dwóch tabletek dziennie. Jeśli potrzebujesz więcej niż dwóch tabletek dziennie, lekarz powinien stopniowo zwiększać dawkę, po jednej dodatkowej tabletce na raz, w zależności od odpowiedzi na leczenie. Najwyższa dawka to cztery tabletki dziennie. Jeśli obecnie stosujesz inne leczenie narkolepsji, lekarz doradzi, jak najlepiej zrezygnować z tego leczenia i rozpocząć stosowanie leku. Inne zabiegi mające na celu pomoc w leczeniu podstawowej choroby powinny być regularnie stosowane, chyba że lekarz zaleci inaczej. Powinieneś rozpocząć lub kontynuować interwencje modyfikujące przebieg choroby (na przykład ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych). Natychmiast zadzwoń do swojego lekarza lub do centrum informacji o zatruciach, lub udaj się na pogotowie ratunkowe do najbliższego szpitala, jeśli uważasz, że ty lub ktokolwiek inny mógł wziąć zbyt dużo leku. Zrób to, nawet jeśli nie ma oznak dyskomfortu lub zatrucia. W przypadku pominięcia dawki tabletek leku należy przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy przyjmować dodatkowej dawki, aby „nadrobić zaległości”.

Ostatnio przeglądane