Ilość buteleczek
Ilość tabletek
Cena za 1 tabletkę
Wartość
1
25 szt.
8 zł
200 zł
3
75 szt.
7 zł
525 zł
5
125 szt.
6 zł
750 zł
Wytrysk to złożony proces fizjologiczny, który łączy w sobie dwa procesy - emisję i właściwie wytrysk. Faza emisji jest wynikiem reakcji odruchowej ze strony układu nerwowego. Dzieje się tak po stymulacji erotycznej (kontakt wzrokowy lub bezpośredni). W fazie emisji plemniki są uwalniane do światła cewki moczowej w wyniku skurczu nasieniowodów, pęcherzyków nasiennych i prostaty. Podczas gdy uczucie zbliżania się do wytrysku wzrasta, zdolność do wolicjonalnej kontroli stopniowo maleje, osiągając pewien punkt, w którym nie można zatrzymać wytrysku.
Bezpośrednio po emisji następuje faza wydalenia – również wynik bezwarunkowego, tj. niepodlegający wolicjonalnej kontroli, odruchu. W tej fazie zamyka się wewnętrzny zwieracz pęcherza moczowego, aby zapobiec cofaniu się nasienia. Następnie zwieracz zewnętrzny otwiera się i plemniki są wyrzucane z powodu skurczu mięśni dna miednicy.
Podwyższony poziom hormonów estrogenowych (nazywa się je również „żeńskimi”, chociaż pewna ilość estrogenu powinna być u mężczyzn) lub obniżony poziom testosteronu – głównego hormonu męskiego – może powodować zaburzenia wytrysku. Jeśli ilość hormonów tarczycy jest podwyższona, może wystąpić przedwczesny wytrysk (PE). Jeśli zostanie zmniejszona, z reguły proces erekcji zostaje zakłócony.
Pierwotny przedwczesny wytrysk występuje wtedy, gdy PE występuje w ciągu pierwszych 30 sekund – 2 minuty przy każdym lub prawie każdym stosunku seksualnym i od samego początku aktywności seksualnej. Wtórna PE występuje po kilku latach normalnej aktywności seksualnej i z reguły może być związana z następującymi przyczynami:
• Problemy psychologiczne.
• Zaburzenia erekcji.
• Zapalenie gruczołu krokowego.
• Choroby tarczycy, którym towarzyszy wzrost jej funkcji.
• Niedobór testosteronu.
• Zażywanie leków lub substancji psychoaktywnych, które zakłócają proces wytrysku.
Sam przedwczesny wytrysk należy nazwać „zaburzeniami seksualnymi u mężczyzn, w których wytrysk występuje w ciągu pierwszej minuty po penetracji pochwy, a także niezdolność do opóźnienia wytrysku we wszystkich lub prawie wszystkich przypadkach, czemu towarzyszą negatywne reakcje emocjonalne, takie jak stres, niepokój, frustracja i unikanie stosunków seksualnych.
Dziś naukowcy uważają, że podstawą pierwotnego i wtórnego przedwczesnego wytrysku w większości przypadków jest tak zwany mechanizm czuciowo - nerwowy. Główną rolę odgrywa w nim serotonina – substancja, która wytwarzana jest w mózgu i wpływa na nasz nastrój, apetyt oraz wiele innych funkcji neuropsychiatrycznych, w tym seksualnych. Stwierdzono, że czas trwania stosunku jest związany z poziomem serotoniny. Kiedy ta substancja nie występuję w wystarczającej ilości, pojawia się przedwczesny wytrysk. Niestety serotonina nie może przedostać się z żołądka i krwi do mózgu i musi być produkowana bezpośrednio w ośrodkowym układzie nerwowym. U niektórych osób cechy genetyczne są takie, że w normalnych warunkach produkcja serotoniny w mózgu jest spowolniona. Można ją aktywować poprzez dodatkowe przyjmowanie tzw. prekursorów serotoniny.
Pierwotny przedwczesny wytrysk jest czasami spowodowany niewystarczającą długością wędzidełka. Zwiększona wrażliwość żołędzi prącia z powodu zbyt wielu zakończeń nerwowych może również powodować przyspieszony wytrysk. Jeśli problemy z wytryskiem były poprzedzone normalnymi doświadczeniami seksualnymi, to nie jest to kwestia anatomii. Obawy, brak wiary mężczyzny we własne możliwości mogą prowadzić do niepowodzeń w sferze intymnej. Jednym z czynników predysponujących do zbyt szybkiego wytrysku może być brak magnezu w diecie. Jest to powszechne wśród tych, którzy nadużywają fast foodów i żywności rafinowanej, która nie zawiera tego cennego pierwiastka. Ponadto przedwczesny wytrysk u mężczyzn często rozwija się jako objaw niektórych chorób.
Jakiś czas temu w USA, Niemczech i Włoszech przeprowadzono wywiady z ponad dwunastoma tysiącami mężczyzn w wieku od 18 do 70 lat i okazało się, że przedwczesny wytrysk to problem prawie co czwartego mężczyzny (dokładniej występuje u 22,7% mężczyzn). Jak się okazało, mężczyźni, którzy częściej niż inni doświadczają problemów z wytryskiem, skarżą się na zaburzenia erekcji, zmniejszenie popędu seksualnego, depresję, lęk, zaburzenia orgazmu. Jednocześnie tylko co dziesiąty udał się do lekarza, a spośród tych, którzy próbowali się leczyć, ponad 90% nie jest zadowolonych z wyników.
Jeśli przedwczesny wytrysk nie jest spowodowany chorobą, to odpowiednio stosowany lek może całkowicie zlikwidować problem. Jednym z najskuteczniejszych jest Dapoxy 60. Jego aktywnym składnikiem leku jest dapoksetyna. Wysyła sygnały do mózgu, blokując w ten sposób produkcję serotoniny (hormonu szczęścia), co z kolei pomaga zmniejszyć wrażliwość zakończeń nerwowych w kroczu. Prowadzi to do opóźnienia wytrysku. Lek ma wiele zalet takich jak:
• Wygodna forma uwalniania w postaci tabletek do podawania doustnego.
• Jest inhibitorem serotoniny.
• Efekt pojawia się po zażyciu pierwszej pigułki.
• Zwiększa potencję i libido.
• Kompatybilny z innymi tabletkami na potencję.
Standardowa dawka dla mężczyzn to 1 tabletka dziennie, którą zaleca się przyjmować doustnie na godzinę przed planowanym stosunkiem seksualnym, popijając dużą ilością płynu. Dawkę można dostosować w zależności od indywidualnych cech organizmu i nasilenia problemu. Okres eliminacji substancji z organizmu wynosi 4-5 godzin. Działanie leku rozpoczyna się w ciągu godziny i trwa do 6 godzin. W tym czasie mężczyzna może odbyć więcej niż jeden stosunek seksualny. Reakcja męskiego organizmu na przyjmowanie dapoksetyny będzie pozytywna tylko wtedy, gdy będzie naturalna stymulacja seksualna.
Dapoxetine Poxet 60 mg może w rzadkich przypadkach wywoływać negatywne reakcje. Jeśli istnieją przeciwwskazania, należy przerwać przyjmowanie leku i skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania szczegółowych informacji. Przeciwwskazaniem są:
• Problemy układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie, arytmia, niedokrwienie).
• Obecność rozruszników serca.
• Historia zawałów serca i udarów.
• nadwrażliwość na substancję czynną.
• Choroby nerek, wątroby.
• Obecność zaburzeń psychicznych.
• Niepożądane zaostrzenie patologii żołądkowo-jelitowych.
• Skłonność do epilepsji.
Nieprzestrzeganie dawkowania lub zaleceń lekarskich może powodować negatywne reakcje na przyjmowanie leku. Najczęstsze skutki uboczne to senność, apatia, letarg, słabość, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, skoki ciśnienia krwi, zawroty głowy, ból głowy, migrena, ból mięśni, ból mięśni, pleców i krocza, rozmazany obraz, zatkany nos, zaburzenia dyspeptyczne.