promocja
 NA POTENCJĘALVITRA 10 
WZÓR Z CMS:


120.00
Ilość
- +

ALVITRA 10

ALVITRA 10

ALVITRA 10- Substancja czynna: WARDENAFIL- 10 mg- działanie ok. 10 godzin

Ilość blistrów Ilość tabletek Cena za 1 tabletkę Wartość
1 10 szt. 12 zł 120 zł
2 20 szt. 10 zł 200 zł
3 30 szt. 9 zł 270 zł
4 40 szt. 8 zł 320 zł
5 50 szt. 7 zł 350 zł
10 100 szt. 6 zł 600 zł

Co to są zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji to patologia funkcji seksualnych u mężczyzn, w której występuje niezdolność do osiągnięcia lub utrzymania erekcji wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. O występowaniu choroby można mówić, jeśli pacjent ma problemy z erekcją od co najmniej 3 miesięcy. Ten rodzaj zaburzeń seksualnych należy do najpowszechniejszych na świecie. Według statystyk występuje u 52% mężczyzn w wieku 40–70 lat. 20% mężczyzn powyżej 30 roku życia ma trudności z erekcją. Niemal każdy mężczyzna przynajmniej raz w życiu miał epizod zaburzeń erekcji.

Jak się objawiają zaburzenia erekcji?

Erekcja jest ważnym wskaźnikiem zdrowia mężczyzn. Od tego zależy zdolność do odbycia pełnego stosunku płciowego, orgazmu i możliwości prokreacji. Erekcja u mężczyzn to proces fizjologiczny, któremu towarzyszy podniecenie seksualne, obrzęk oraz wzrost grubości i długości penisa. Za erekcję odpowiedzialne są różne układy ciała. Wszelkie zaburzenia układu nerwowego, sercowo-naczyniowego, moczowo-płciowego, choroby przewlekłe i ogólnoustrojowe wiążą się z problemami z erekcją. Erekcja to naturalny proces fizjologiczny zachodzący w organizmie mężczyzny. Implikuje wypełnienie krwią ciał jamistych prącia i zwiększenie jego rozmiaru. Erekcję należy poprzedzić stymulacją seksualną poprzez kontakt wzrokowy i dotykowy, węch i słuch. W wyniku tych procesów mózg daje impulsy, które prowadzą do przyspieszenia przepływu krwi, szybkiego i silnego wypełnienia krwią komórek i tkanek prącia, a skurcz włókien mięśniowych typu kulszowo-jamistego na pewien czas utrudnia odpływ krwi. To właśnie te czynniki wpływają na gotowość mężczyzny do współżycia. Jednak zdarza się też, że z różnych powodów te funkcje są naruszane.

Istnieją 2 rodzaje zaburzeń erekcji:

• Pierwotne zaburzenia erekcji, w których mężczyzna nigdy nie był w stanie osiągnąć ani utrzymać erekcji. To najrzadsza patologia. Z reguły występuje z powodu czynników psychologicznych lub klinicznie oczywistych nieprawidłowości anatomicznych.
• Wtórne zaburzenia erekcji - nabyte za życia mężczyzny, który wcześniej był w stanie osiągnąć erekcję. Ta dolegliwość jest bardziej powszechna. W większości przypadków choroba ma etiologię organiczną. Wielu mężczyzn z wtórnymi zaburzeniami erekcji rozwija reaktywne zaburzenia psychiczne, które zaostrzają zaburzenie i negatywnie wpływają na zdolność do odbycia pełnego stosunku płciowego.

Zaburzenia erekcji to sytuacja, w której problemy z erekcją występują co najmniej w jednej czwartej przypadków stosunku płciowego. Jest jednak kilka oznak, które powinny być powodem do zasięgnięcia pomocy:

• brak porannej erekcji;
• niemożność wywołania erekcji podczas masturbacji;
• spowolnienie tempa wystąpienia erekcji z pobudzeniem lub jego całkowitym brakiem;
• zbyt szybki wytrysk.
• brak podniecenia seksualnego (osłabienie libido);
• ból w kroczu, penisie lub okolicy łonowej;
• dyskomfort podczas oddawania moczu lub wytrysku.

Czym jest Alvitra 10?

Alvitra jest stosowana w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn. Każda tabletka zawiera 10 miligramów vardenafilu (w postaci chlorowodorku). Erekcja prącia to proces hemodynamiczny. Podczas stymulacji seksualnej wydziela się tlenek azotu. Tlenek azotu aktywuje enzym cyklazę guanylanową, prowadząc do podwyższenia poziomu cyklicznego monofosforanu guanozyny (cGMP) w ciałach jamistych. Efektem jest rozluźnienie mięśni gładkich ciał jamistych, co umożliwia zwiększony dopływ krwi do prącia. Poziom cGMP jest regulowany szybkością jego syntezy przez cyklazę guanylanową oraz szybkością jego degradacji przez fosfodiesterazy hydrolizujące cGMP (PDE). Vardenafil jest silnym i selektywnym inhibitorem specyficznej dla cGMP fosfodiesterazy typu 5 (PDE5), najobficiej występującej PDE w ciałach jamistych człowieka. Znacząco wzmacnia działanie endogennego tlenku azotu w ciałach jamistych poprzez hamowanie PDE5. Po uwolnieniu tlenku azotu w wyniku stymulacji seksualnej, indukowane vardenafilem hamowanie PDE5 prowadzi do wzrostu poziomu cGMP w ciałach jamistych. Dlatego też dla korzystnego działania terapeutycznego vardenafilu konieczna jest stymulacja seksualna.

Jakie są zalety Alvitra 10?

Alvitra 10 wchłania się stosunkowo szybko i z reguły działanie leku zaczyna się nawet do 25 minut po podaniu. Skuteczny efekt leku wynosi 4-5 godzin po spożyciu. Maksymalne działanie występuje po godzinie. Należy zauważyć, że stosowanie tabletek po posiłku bogatotłuszczowym zmniejsza szybkość wchłaniania. Przyjmowanie preparatu Alvitra z normalną dietą nie zmniejsza farmakokinetyki wardenafilu.

Jak stosować Alvitra 10?

Alvitra 10 jest przyjmowana doustnie, niezależnie od spożycia pokarmu. Działa tylko w przypadku stymulacji seksualnej. Zwykle stosowana dawka to 10 miligramów. Jest przyjmowana około 25 do 60 minut przed rozpoczęciem aktywności seksualnej. Jeśli przy tej dawce nie zostanie osiągnięty pozytywny efekt, dawkę zwiększa się do 20 miligramów (dawka ta jest zwykle przepisywana pacjentom z prostatektomią i cukrzycą). Jeśli pacjent przyjmuje inne leki, dawkę ustala się na 2,5 - 5 miligramów. Dla pacjentów w wieku powyżej 65 lat maksymalną dawką jest 5 miligramów. Lekarz może niekiedy zwiększyć dawkę do zwykłych 10 miligramów, w zależności od indywidualnej tolerancji i skuteczności leku. Pacjenci z umiarkowanymi zaburzeniami czynności wątroby powinni przyjmować zalecaną dawkę 5 miligramów. Nie należy przyjmować leku częściej niż raz dziennie. Maksymalna dawka to 20 miligramów dziennie. Podczas stosowania leku w większych dawkach i częściej niż zalecane (tabletki powlekane 40 mg dwa razy na dobę) zgłaszano silny ból pleców. W przypadku przedawkowania, w razie potrzeby należy zastosować standardowe leczenie wspomagające.

Ostatnio przeglądane