AKTUALNOŚCI95. Addyi- opis produktu

Addyi- opis produktu

Zmęczenie, przepracowanie i stres. To pierwsze powody, które przychodzą nam do głowy, gdy po raz kolejny odmawiamy współżycia seksualnego. W przypadku większości z nas diagnoza okazuje się ostatecznie słuszna, ale w niektórych przypadkach może to być początek Hipolibidemii.

Co to jest Hipolibidemia?

Hipolibidemia to fachowa nazwa zespołu obniżonego libido u kobiet. Stan taki dotyka nawet co trzecią kobietę na świecie. Najczęściej winne za ten stan rzeczy, są nasze hormony, a dokładnie spadek poziomu estrogenów. Spadające libido może wynikać z nadmiernego przyjmowania leków antydepresyjnych lub źle dobranych środków antykoncepcyjnych.

Jak możemy sobie pomóc?

Bardzo skutecznym środkiem, który pozwala walczyć z zespołem obniżonego popędu płciowego jest niehormonalny lek Addyi. Lek działa na zasadzie regulowania poziomu tych substancji chemicznych, które są odpowiedzialne za podwyższenie libido. Jego niezwykła skuteczność została potwierdzona przez badania kliniczne, przeprowadzone przez firmę Sprout Pharmaceuticals przed wprowadzeniem Addyi na rynek. W efekcie ich przeprowadzenia udowodnione, że zażywanie leku pozwala zintensyfikować liczbę aktywności seksualnych, które dana kobieta określa jako satysfakcjonujące, zwiększyć pożądanie seksualne, a także zmniejszyć stres spowodowany zbyt niskim libido. Skuteczność leku zawdzięczamy flibanserynie, która reguluje poziom substancji chemicznych w mózgu odpowiedzialnych za popęd seksualny. Związek ten wpływa na wydzielanie substancji chemicznych odpowiedzialnych za odczuwanie popędu płciowego. Jednocześnie reguluje równowagę pomiędzy poziomem dopaminy i noradrenaliny, które mają wpływ na podniecenie.

Dla kogo jest Addyi?

Lek został stworzony dla wszystkich pełnoletnich kobiet, które cierpią na zespół obniżonego popędu płciowego, ale nie weszły w okres menopauzy. Aby lekarz zdiagnozował taki stan, muszą zostać spełnione następujące warunki. Pacjentka nie odczuwa potrzeby podejmowania aktywności seksualnej, a utrata pożądania przyczynia się do rozwoju problemów interpersonalnych. Stan te nie może być związany z problemami w związku, stosowaniem innych leków lub rozwojem choroby. Brak podniecenia musi być także doświadczany niezależnie od typu aktywności seksualnej oraz partnera seksualnego. Kobieta cierpiąca na zespół obniżenia libido nie wykazuje żadnej aktywności seksualnej, jednakowo w kontekście współżycia z partnerem lub partnerką, a także na przykład masturbacji. Aktywność seksualna jest u nich podejmowana, rzadziej niż by chciały. Bardzo rzadko lub wręcz nigdy nie inicjują kontaktów seksualnych.

Czy stosowanie Addyi jest bezpieczne?

Lek jest w stu procentach bezpieczny, ale powinien być przyjmowany tylko na wyraźne zalecenie lekarza i wedle jego instrukcji. Pierwsze efekty stosowania środka, pojawiają się po pierwszym miesiącu przyjmowania leku. Jeżeli najpóźniej po ośmiu tygodniach, popęd seksualny nie zwiększył się, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Czy istnieją przeciwwskazania do przyjmowania leku?

Jak w przypadku każdego środka farmakologicznego, także tutaj istnieją przeciwwskazania do zażywania leku. Leku nie mogą przyjmować osoby które cierpią na zaburzenia czynności wątroby lub są uczulone na flibanseryne. Nie jest przeznaczony dla kobiet niepełnoletnich, zdrowych, a także kobiet w wieku menopauzalnym oraz ciężarne i matki karmiące piersią. Należy też zwrócić uwagę na dotychczas przyjmowane leki i skonsultować ich wpływ z lekarzem. Wedle zaleceń producenta Addyi nie może być przyjmowany jednocześnie z lekami stosowanymi przy leczeniu wirusa HIV. Przeciwwskazaniem są też leki przyjmowane doustnie w leczeniu zakażeń grzybiczych, niektóre antybiotyki, środki stosowane w leczeniu zapalenia wątroby typu C, oraz leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, dusznicy bolesnej lub innych problemów kariologicznych i środki antydepresyjne. Leku nie wolno też łączyć z alkoholem. Należy się także powstrzymać przed spożywaniem grejpfrutów i picia soków grejpfrutowych. W trakcie kuracji nie wolno nam prowadzić samochodu lub obsługiwać maszyn.

Ostatnio przeglądane