AKTUALNOŚCI85. Slidenafil Zentiva- opis produktu

Slidenafil Zentiva- opis produktu

Tętnicze nadciśnienie płucne bardzo rzadka odmiana nadciśnienia płucnego. Występuje jedynie u pięciu pacjentów na milion osób. Dochodzi do niego, kiedy naczynia płucne zarastają, a krew nie może przez nie swobodnie przepływać. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest wzrost ciśnienia w tętnicy płucnej.

Skąd bierze się tętnicze nadciśnienie płucne?

Tętnicze nadciśnienie płucne to choroba, w której występuję nieprawidłowy wzrost ciśnienia w tętnicy płucnej, która dostarcza krew żylną z prawej komory serca do naczyń płucnych, gdzie ulega wzbogaceniu w tlen. U osób cierpiących na tę chorobę pojawiają się niekorzystne zmiany w budowie ścian naczyń płucnych, tętnicy płucnej i jej odgałęzień, które prowadzą krew z prawej komory serca do płuc. Ściany naczyń zostają pogrubione, przez co zwiększa się znacznie opór dla przepływającej przez te naczynia krwi. Efektem tego prawa komora serca nie jest już w stanie wpompować odpowiedniej ilość krwi żylnej do płuc. Tym samym zwiększa się ciśnienie krwi wypompowywanej z prawej komory do tętnicy płucnej, która następnie dociera do zmienionych chorobowo naczyń płucnych.

Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z nadciśnieniem płucnym?

Podstawowe objawy tętniczego nadciśnienia płucnego to pojawiające się duszności, zwłaszcza po wysiłku fizycznym. Ogólne zmęczenie o osłabienie, ucisk w klatce piersiowej, a także omdlenia. Jeśli choroba nie jest leczona to pojawić się też może suchy kaszel, chrypka, krwioplucie oraz obrzęk nóg i oziębienie rąk i nóg.

Jak leczyć tę chorobę?

Jednym z leków jest Sildenafil Zentiva, która zawiera substancję czynną, sildenafil, należący do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Stosowany jest on w leczeniu nadciśnienia płucnego u osób dorosłych, ale też dzieci oraz młodzieży. Oprócz dwudziestu miligramów slidenafilu w leku znajdziemy też wapń wodorosfanu, celulozę mikrokrystaliczną czy kroskarmelozę sodową Jest także magnezu stearynian, otoczka: hypromeloza 2910, celuloza mikrokrystaliczna, makrogolu stearynian 40 typ I, tytanu dwutlenek (E 171). Działanie leku jest niezwykle proste. Regularne jego stosowanie pozwala skutecznie obniżyć ciśnienie tętnicze w płucach, co prowadzi do rozkurczenia naczyń płuca.

Jak stosować lek?

W przypadku osób dorosłych zalecana dawka to dwadzieścia miligramów leku trzy razy na dobę w odstępach co osiem godzin. Należy zauważyć od razu, że nie ma żadnego znaczenia, czy lek przyjmujemy wraz z pokarmem, czy osobno. U dzieci oraz młodzieży, których masa ciała jest mniejsza niż dwadzieścia kilogramów, dawka powinna zostać skonsultowana i ustalona przez lekarza specjalistę. Należy pamiętać, że pod żadnym pozorem nie wolno nam przekraczać ustalonej i zalecanej przez producenta dawki leki. Jeśli tak się stanie, natychmiast powinniśmy skontaktować się z lekarzem. Leku nie mogą też przyjmować osoby w pełni zdrowe.

Czy są jakieś przeciwwskazania w przyjmowaniu leku?

Leku nie wolno przyjmować wraz z alkoholem oraz sokiem grejpfrutowym. Należy także wstrzymać się na pewien okres z prowadzeniem pojazdów mechanicznych, gdyż podczas stosowania leku, mogą występować zawroty głowy i omdlenia. W przypadku kiedy przyjmująca lek jest kobietą w ciąży lub karmi piersią, to powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lek Sildenafil Zentiva może być stosowany w czasie ciąży tylko wtedy, kiedy jest to bezwzględnie konieczne. Nie zaleca się także stosowania leku Sildenafil Zentiva u kobiet w wieku rozrodczym, chyba że stosują one odpowiednie metody antykoncepcji. W momencie rozpoczęcia terapii lekiem Sildenafil Zentiva należy przerwać karmienie piersią.

Gdzie można nabyć lek?

Sildenafil Zentiva możemy kupić w aptece lub w jednym z renomowanych sklepów internetowych. Nie zaleca się kupowania produktu w tych sklepach, co do których nie mamy pewności czy nie handlują podrabianymi produktami. Nie kupujmy też leku z drugiej ręki, zwłaszcza jeśli opakowanie zostało już wcześniej otwarte. Produkt należy też chronić przed dziećmi, jeśli istnieje zagrożenie samodzielnego użycia leku.

Ostatnio przeglądane