AKTUALNOŚCI74. Remidia- opis produktu

Remidia- opis produktu

Trudności z oddychaniem oraz ból w klatce piersiowej mogą być wyraźnymi objawami nadciśnienia płucnego. Niegdyś nadciśnienie płucne było śmiertelną chorobą, z którą chorzy przeżywali średnio kilka lat. Obecnie medycyna dysponuje lekami opartymi o sildenafil, które pozwalają na znaczne wydłużenie czasu życia z chorobą u ponad dziewięćdziesięciu procent pacjentów z nadciśnieniem, na przykład Remidia.

Nadciśnienie płucne, co to za choroba?

Nadciśnienie płucne charakteryzuje się wysokim ciśnieniem w tętnicach płuc. Jest to konsekwencja zmian w ścianach sieci naczyń krwionośnych, które stają się mniej elastyczne i grubsze, przez co stanowią utrudnienie dla pracy prawej komory serca. Nadciśnienie płucne jest chorobą rzadką, ale bardzo groźną. Pierwszymi objawami choroby jest ciągłe zmęczenie, trudności z oddychaniem zwłaszcza po wysiłku fizycznym. Na dalszych etapach choroby pojawia się suchy kaszel i chrypka, ból w klatce piersiowej i krwioplucie. Niekiedy u części chorych można zauważyć niebieski odcień ust i dłoni i oziębienie kończyn. Choroba najczęściej dotyka młodych kobiet i jest związana z wrodzonymi wadami serca, przewlekłą chorobą wątroby lub chorobą tkanki łącznej.

Jak leczy się nadciśnienie płucne?

Do niedaqna leczenie nadciśnienia płucnego polegało głównie na łagodzeniu objawów poprzez stosowanie tlenoterapii. Włączano także preparaty przeciwzakrzepowe, moczopędne, rozszerzające naczynia krwionośne oraz obniżające szybkość pracy serca. Obecnie wykorzystuje się nowoczesne leki na bazie sildafilu, takie jak Remedia, które skuteczniej pomagają pacjentom z nadciśnieniem płucnym. Lek ten jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi w naczyniach tętniczych płuc. Substancja czynna leku - sildenafil, należy do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Efektem jego stosowania jest obniżenie ciśnienia tętniczego w płucach, co pozwala na rozkurczenie naczynia płuc. Wśród składników leku, w jednej tabletce znajdziemy między innymi sildenafil w ilości dwudziestu miligramów, celulozę mikrokrystaliczną, wodorofosforan wapnia (bezwodny), sól sodową kroskarmelozy, magnez stearynianu.

Dawkowanie preparatu Remidia

Remidia jest lekiem na receptę i nie zaleca się stosowania go na własną rękę. Rekomendowana dawka dla dorosłych wynosi dwadzieścia miligramów, podanych trzy razy na dobę w odstępach sześciu do ośmiu godzin. W przypadku dzieci i młodzieży do siedemnastego roku życia dawka powinna być odpowiednio mniejsza. Zalecana dawka wynosi dziesięć miligramów, podawanych trzy razy na dobę. Dawki leku nie wolno zwiększać samodzielnie, bez konsultacji z lekarzem specjalistą. W przypadku przedawkowania leku może bowiem dojść do wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych, które są groźne dla zdrowia, a nawet życia pacjenta.

Kto nie może stosować preparatu Remidia?

Przeciwwskazaniem do stosowania Remidii jest uczulenie na sildenafil lub którąkolwiek z pozostałych substancji pomocniczych. Nie wolno go stosować po niedawno przebytym udarze mózgu, u osób, które przechodziły zawał oraz cierpiących na ciężkie schorzenie wątroby. Nie wolno preparatu łączyć z innymi lekami uwalniającymi tlenek azotu stosowanymi w leczeniu dławicy piersiowej oraz jakimikolwiek azotanami, ponieważ Remidia może nasilać działania tych leków. Przeciwskazaniem jest także utrata wzroku w wyniku nietętniczej przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego. W trakcie stosowania leku nie wolno spożywać alkoholu w żadnej ilości i pod jakąkolwiek postacią oraz pić soku grejpfrutowego. Ten bowiem wchodzi z lekiem w interakcje i nasila wchłanianie substancji czynnej. W efekcie może dojść do niepożądanego nasilenia działania leku, aż do wystąpienia skutku toksycznego dla organizmu. Szczególną ostrożność muszą zachować kobiety w ciąży i karmiące piersią. W takim przypadku przy stosowaniu leku muszą one być w ciągłym kontakcie z lekarzem. Samo zastosowanie Remidii podczas ciąży wiąże się bowiem z dużym zagrożeniem i na czas zażywania leku zaleca się przerwanie karmienia piersią. Ponieważ Remidia upośledza sprawność psychofizyczną, to podczas jego przyjmowania musi nas obowiązywać szczególna ostrożność podczas prowadzenia pojazdów.

Ostatnio przeglądane