AKTUALNOŚCI7. Wpływ palenia papierosów na erekcję

Wpływ palenia papierosów na erekcję.

Palenie papierosów potrafi nie tylko zrujnować zdrowie, ale ma także ogromny wpływ na życie seksualne. O negatywnym wpływie palenia papierosów na zdrowie słyszał już chyba każdy. Wielu mężczyzn może być zaskoczonych informacją, że brak erekcji może być spowodowany właśnie paleniem papierosów. Nikotyna zawarta w papierosach działa w sposób odwrotny co sildenafil-( jest to aktywna substancja zawarta w wielu lekach na potencję). 
Nikotyna ogranicza dopływ krwi do ciał jamistych prącia, co może utrudnić osiągnięcie wzwodu lub spowodować brak erekcji a nawet impotencję. Ponadto należy pamiętać, że nikotyna ma duży wpływ na gospodarkę hormonalną naszego organizmu i może przyczynić się do obniżenia poziomu testosteronu co jest bardzo istotne dla mężczyzn ponieważ niski poziom tego hormonu może spowodować brak erekcji.
Trujące składniki nikotyny wpływają nie tylko na ilość, ale również na jakość nasienia. Zmniejszeniu ulega aktywność oraz żywotność plemników 
Długotrwałe palenie papierosów może prowadzić do miażdżycy tętnic doprowadzających krew do członka, czego efektem może być niepełna erekcja  a nawet impotencja
Wdychana wraz z dymem papierosowym nikotyna ma wyjątkowo negatywny wpływ na potencję u mężczyzn. Co gorsze, negatywne efekty pojawiają się bardzo stopniowo i nie ma żadnego momentu alarmowego, który mógłby zapalić lampkę ostrzegawczą dla nałogowego palacza.

Destrukcja ciał jamistych

Nikotyna powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych, co u początkujących palaczy wywołuje euforię, a palaczy wieloletnich uspokaja. Zjawisko to jest jednak wysoce nienaturalne i niektóre elementy organizmu człowieka zwyczajnie na nim cierpią. Znany jest wyjątkowo szkodliwy wpływ nikotyny na naczynia krwionośne w mózgu i cały układ krążenia. Mniej znany jest fakt, iż nikotyna utrudnia zatrzymywanie krwi w ciałach jamistych prącia, które są odpowiedzialne za uzyskiwanie i utrzymywanie erekcji.
Już od pierwszego papierosa wydajność i skuteczność pracy ciał jamistych spada, co oznacza, że erekcja jest gorszej jakości oraz jej utrzymanie jest większym wysiłkiem dla organizmu. U mężczyzn młodych zazwyczaj uszkodzenia nie są zauważalne, ale u starszych palaczy, kiedy zdolność organizmu do regeneracji zaczyna spadać, obserwuje się często pierwsze poważne zaburzenia erekcji, które mogą z kolei prowadzić do impotencji. Najbardziej zagrożoną grupą mężczyzn palących, są osoby w wieku od 35 do 40 roku życia.

Wyniki przeprowadzonych badań naukowych są jednoznaczne, że palenie papierosów zwiększa ryzyko impotencji  o ponad 50 % !
Uważa się, że ok 110 tys. mężczyzn w Polsce w wieku 30–49 lat cierpi na impotencję bezpośrednio związaną z paleniem przez nich tytoniu. 

Ostatnio przeglądane