AKTUALNOŚCI6. Wpływ picia kawy na potencję

Wpływ picia kawy na potencję.

Kawa wzbudza wiele kontrowersji na całym świecie. Jedni zalecają picie jej codziennie, drudzy kategorycznie odradzają picie jej każdego dnia. Dotychczas w wielu krajach świata uważano ją za jeden z głównych czynników problemów z potencją, gospodarką hormonalną, cukrzycą, poziomem cholesterolu i libido. W wielu przypadkach okazało się, że kawę oskarżano niesłusznie tylko dlatego, że osoby palące dużą ilość papierosów, prowadzące siedzący tryb życia i odżywiające się w niezdrowy sposób deklarowały jednocześnie duże spożycie kawy. Po wykonaniu wielu wnikliwych badań i analiz okazało się, że nie dość, że regularne picie kawy wcale nie zwiększa śmiertelności człowieka, a wręcz potrafi mieć dobroczynny wpływ na organizm.

Zaburzenia erekcji to duży problem współczesnego świata. Za jej przyczyny uważa się brak aktywności fizycznej, spożywanie alkoholu, stres i zła dieta. Wielu dietetyków uważało do tej pory, że kawa zalicza się do tego niechlubnego grona destruktorów erekcji. Według badań kofeinę spożywa codziennie ponad 80% dorosłych Amerykanów, a jej źródłem jest kawa, herbata, coca-cola, napoje energetyczne. Porównano działanie różnych źródeł kofeiny i okazało się, że najbardziej drogocenna dla męskiego organizmu jest kofeina właśnie z kawy.

Badania przeprowadzone na University of Texas dowodzą, że picie dwóch filiżanek kawy dziennie może poprawić życie seksualne. Profesorzy z University of Texas z przebadał 3724 mężczyzn powyżej dwudziestego roku życia. Codziennie otrzymywali różne dawki kofeiny i badano ich wpływ na ich potencję. Zawartość kofeiny odpowiadająca dwóm filiżankom kawy była najbardziej optymalną dawką. Mężczyźni spożywający kawę byli o 40% mniej narażeni na zaburzenia erekcji od tych, którzy jej nie pili – niezależnie od wagi, wieku i ciśnienia krwi. Okazało się, że dwie, maksymalnie trzy filiżanki kawy dobrze wpływają na erekcję, jednak po spożyciu więcej niż trzech filiżanek wynik przynosi efekt odwrotny i nie różnił się od wyników osób nie spożywających kawy. Regularne picie kawy zwiększa szanse na udaną erekcję prawie o połowę. Kofeina zawarta w kawie powoduje rozluźnienie gładkiej tkanki mięśniowej ciał jamistych, co bezpośrednio wpływa na erekcję.

Jedna czy dwie filiżanki kawy dają więcej energii i wytrzymałości w czasie aktywności seksualnej. Kawa zwiększa męską wydajność i przyjemność. Sportowcy często piją dwie, trzy filiżanki kawy około godzinę przed zawodami, bo jest ona naturalnym środkiem dopingującym. Kofeina zawarta w kawie pobudza organizm w bezpieczny sposób. Zwiększa ukrwienie w kresomózgowiu, czyli poprawia koncentrację, refleks i spostrzegawczość. Powoduje również podniesienie poziomu adrenaliny we krwi. Znacząco pobudza mięśnie, poprawia wydolność serca, stymuluje procesy oddychania. Ważne jest, by nie przesadzić. Wypicie zbyt dużej ilości kawy może mieć negatywny wpływ na erekcję.

Kofeina podnosi adrenalinę, poprawia wydolność serca i innych mięśni, między innymi wpływa na rozluźnienie gładkiej tkanki mięśniowej ciał jamistych, co ma bezpośredni wpływ na erekcję. Kofeina zwiększa wytrzymałość i koncentrację i pobudza organizm w naturalny sposób. Ma również pozytywny wpływ na kobiece libido. Badacze zgodnie twierdzą, że kawa ma bardzo dobry wpływ na męską potencję – dwie, trzy filiżanki kawy dziennie niemal o połowę zmniejszają ryzyko zaburzeń erekcji. Zawarta kofeina w kawie jest najlepiej przyswajalną przez nasz organizm.
 

Ostatnio przeglądane