AKTUALNOŚCI48. Naturalne afrodyzjaki

Naturalne afrodyzjaki

Przejściowe problemy z potencją pojawiają się u każdego dorosłego mężczyzny po czterdziestym roku życia. Zanim jednak sięgniemy po środki farmakologiczne, aby poradzić sobie z problemem, powinniśmy otworzyć naszą domową spiżarnię.

Problemy z potencją to pochodna naszych codziennych aktywności złych wyborów kulinarnych. Wśród czynników, które fatalnie wpływają na kondycję seksualną wymienia się stres, przepracowanie, brak snu oraz wypoczynku, otyłość, a także nadużywanie alkoholu i papierosów. Negatywnie na możliwości i jakość uprawianego seksu, wpływa także zła dieta. Chodzi tu głównie o nadmiar potraw, które zawierają dużą ilość węglowodanów, cukrów i tłuszczu. Dlatego pierwszym krokiem, jaki powinniśmy zrobić, aby wspomóc nasz organizm podczas uprawiania miłości, jest zmiana w codziennym menu. Nowe, zdrowe i pożywne menu powinno zawierać więcej warzyw, nasion, owoców i ryb. Wybieramy produkty, które są bogate w witaminy A,C,E oraz mikroskładniki. Warto też sięgnąć po te produkty, które jednocześnie są afrodyzjakami.

Produkty tak określane znane są ludzkości od wieków. Już w starożytności doskonale wiedziano, które nasiona i owoce potrafią zwiększyć aktywność seksualną, pobudzić organizm i zwiększyć płodność, a także potencję. Najbardziej znane z nich to oczywiście wino, a także czekolada. Napój bogów, jak określano wino, nie tylko relaksuje i odpręża, ale też znacznie pobudza nasze zmysły. Musimy jednak pamiętać, że jeśli mówimy o pobudzającej roli alkoholu, to tylko w kontekście niewielkiej ilości tego produktu. Jedna lub dwie lampki wina, pobudzają krew i sprawiają, że zaczyna ona krążyć szybciej, dzięki czemu narządy płciowe są lepiej ukrwione. Przekłada się to na silniejszą potencję u mężczyzn i większą pobudliwość łechtaczki u kobiet. Jednak zastosowane w większej ilości wino, osłabia organizm i usypia. Dodatkowo u panów wywołuje kłopoty z erekcją, a u pań może spowodować kłopoty z nawilżeniem pochwy. W czekoladzie zaś mamy składniki, które wpływają na produkcje dopaminy. Związek ten jest wydzielany przez nasz organizm podczas orgazmu. Dodatkowo czekolada zwiększa wydzielanie neuroprzekaźników takich jak serotonina, adrenalina i noradrenalina i nawet w dużych ilościach ma moc redukowania zmęczenia i poprawy nastroju. Wśród słodkich i smacznych deserów warto też wyróżnić te, które zawierają wanilie.

Jednymi z najdłużej znanych afrodyzjaków jest kardamon oraz kolendra. Za wzmocnienie organizmu i stymulowanie aktywności seksualnej odpowiadają też jaja, fasola, soczewica, a także dynia, która jest bogatym źródłem cynku. Z kolei miód uznawany był już w starożytnym Egipcie za napój miłosny i stosowano go do leczenia impotencji. Podobną rolę miała gałka muszkatołowa, a także koper. Za afrodyzjaki uznaje się także te produkty żywnościowe, które swoim kształtem przywodzą seksualne skojarzenia. Głównie chodzi tu o figę, marchewki, a także banany. Głównie jednak powinniśmy wykorzystywać produkty z uwagi na mikroskładniki, które się w nich znajdują. Wśród nich najkorzystniej na potencję wpływa choćby cynk, który umożliwia prawidłowy wzrost i rozwój męskich organów płciowych, a także wspomaga produkcje testosteronu. Lecytyna zaś poprawia jakość spermy i zwiększa jej ilość w pojedynczych wytryskach. Dzięki temu możemy w ciągu jednej doby i w krótkich okresach wypoczynku, odbyć więcej stosunków płciowych. Magnez pomaga w przewodzeniu impulsów w komórkach nerwowych i wspomaga pracę mięśni. Niezbędny jest też potas, którego brak osłabia popęd seksualny.
Wszystkie te składniki znajdziemy w owocach morza, które dodatkowo zawierają kwasy omega, a także rybach. Z kolei dla kobiet wskazane są marchewki oraz szparagi. Powinny być spożywane w sosie kaparowym. Tak skomponowane danie będzie bogatym źródłem związków mineralnych i pobudzi kobiece zmysły oraz wpłynie na zwiększenie popędu seksualnego i zintensyfikuje odczuwanie bodźców, podczas orgazmu. Podobną rolę odgrywają owoce. Zwłaszcza banany oraz truskawki. Nie tylko zawierają one odpowiednie składniki pobudzające, ale też swoim kształtem, sugerują szeroko rozumianą seksualność.

 

Ostatnio przeglądane