AKTUALNOŚCI28. Tabletki na potencję dla kobiet

Tabletki na potencję dla kobiet

Każdy z nas słyszał chyba o lekach na potencję, które adresowane są do mężczyzn. Są one szeroko reklamowane i zachwalane, jako skuteczny środek do radzenia sobie z zaburzeniami w sferze seksualnej. Tymczasem rynek nie znosi próżni i stworzył ofertę z podobnymi środkami skierowaną do kobiet.

Szacuje się, że ze zmniejszonym libido boryka się nawet ponad trzydzieści procent kobiet. Powód takiego stanu rzeczy jest w większości wypadków podobny jak w przypadku mężczyzn. Najczęściej głównym winnym jest stres, przemęczenie, niewłaściwa dieta lub zaburzenia gospodarki hormonalnej organizmu. Spadek libido może też być związany z niepożądanym działaniem leków, menopauzą, a także chorobami ogólnoustrojowymi. Konsekwencje zmniejszonego libido widoczne są w unikaniu jakichkolwiek prób współżycia, a nawet zaniechaniu wszelkiej aktywności seksualnej w postaci choćby masturbacji. Kobieta nie fantazjuje o seksie i nie podejmuje prób aktywności. Efektem jest brak satysfakcji seksualnej, stany lękowe, a nawet depresja czy konsekwencje społeczne w postaci rozpadu pożycia małżeńskiego.

Dlatego coraz większa liczba kobiet podejmuje próby „wyleczenia” się, a rynek natychmiastowo odpowiedział na te potrzeby. Środki na potencje dla kobiet pojawiły się na początku w aptekach, a następnie w sklepach internetowych. Przytłaczająca większość z nich jest dostępna bez recepty, dzięki czemu unikamy krępującej wizyty u lekarza specjalisty. Ich koszt waha się między kilkudziesięcioma a stu pięćdziesięcioma złotymi, a zależy to w dużej mierze od skuteczności danej tabletki. Choć tabletki na potencje dla kobiet nie są zagrożeniem dla zdrowia i w większości wypadków nie powodują żadnych efektów ubocznych, unikać ich powinny kobiety ciężarne oraz karmiące piersią. Są one też dostępne tylko dla pań, które przekroczyły wiek osiemnastu lat. Ich skuteczność w dużej mierze zależy od regularności stosowania i podjęcia szeregu innych aktywności. Wraz z przyjmowaniem tabletek powinnyśmy podjąć próbę zmiany diety, zwiększyć zakres aktywności fizycznej oraz starać się maksymalnie wyeliminować źródła stresu i unikać sytuacji związanych z tymże.

Jednym ze skuteczniejszych środków, dostępnych obecnie na rynku jest lek Lovegra. Zawiera on ponad sto miligramów sildenafilu, substancji, która była zastosowana w popularnej i znanej Viagrze. Składnik ten działa na naczynia krwionośne i powoduje ich rozszerzanie. Dzięki temu więcej krwi w krótkim czasie może napłynąć do narządów płciowych kobiety. Stają się one wrażliwsze na wszelkie bodźce seksualne, a tym samym samo współżycie jest bardziej satysfakcjonujące i intensywniejsze. Co najważniejsze uzyskany efekt, utrzymuje się przez blisko cztery godziny od zażycia tabletki. Oznacza to, że nie musimy starannie planować pożycia i możemy pozwolić sobie na swoisty komfort stworzenia nastroju i atmosfery. Warto wspomnieć, że lek ten przeznaczony jest wyłącznie dla kobiet i nie może być stosowany jako zamiennik dla mężczyzn. Nie powinien być też łączony z innymi środkami na potencję oraz łączony z dużą ilością alkoholu. Używany zgodnie z zaleceniem producenta jest w pełni bezpieczny i nie powoduje niepożądanych skutków ubocznych. Nie powinny go jedynie stosować te kobiety, które mają poważne problemy z układem sercowo – naczyniowym oraz wątrobą.

Oprócz Lovergra na rynku istnieją inne zamienniki, które także mają pozytywny wpływ na potencje. Niektóre z nich są afrodyzjakami i mają na celu pobudzenie organizmu. W przypadku leków na potencję zdecydowana większość uwrażliwia na bodźce seksualne, poprawia ukrwienie narządów, a także relaksuje i pomaga w codziennym odstresowaniu. W przypadku tych droższych preparatów możemy też oczekiwać poprawy witalności całego organizmu, czyli działania nieco na zasadzie suplementu. Różni je skuteczność działania i szybkość pojawiania się efektów. W tym zakresie często skuteczność danego leku jest kwestią indywidualną i zależy od osobistych skłonności danej kobiety. Środki te w przytłaczającej większości są całkowicie bezpieczne, pod warunkiem nabycia ich u rzetelnego i uczciwego sprzedawcy.

Ostatnio przeglądane