AKTUALNOŚCI23. Czy picie alkoholu wpływa na potencję ?

Czy picie alkoholu wpływa na potencję ?

Męska impotencja czy szeroko rozumiane problemy z potencją to współcześnie już prawie choroba cywilizacyjna. Szacuje się, że cierpi na nie około dwóch milionów Polaków także przed czterdziestym rokiem życia. Czynników, które mają negatywny wpływ na naszą seksualność, jest wiele. Może być to przepracowanie, stres, brak odpowiedniego wypoczynku lub snu, wpływ zanieczyszczeń lub zła dieta, czy też brak wystarczające aktywności ruchowej. Wśród wielu negatywnych bodźców, które źle wpływają na naszą aktywność seksualną, są też oczywiście używki, a zwłaszcza alkohol.

Teoretycznie alkohol, oczywiście w niewielkich ilościach powinien mieć pozytywny wpływ na nasze współżycie seksualne. Mała ilość alkoholu pozwala pozbyć się wstydu, skrępowania, polepsza nastrój i stajemy się po nim odważniejsi. Problem jest tu jednak kluczowe słowo „mała”. Bowiem przez niewielką ilość alkoholu rozumiemy na przykład lampkę wina, czy kufel piwa. W żadnym razie nie jest to butelka dowolnego trunku, czy też długotrwałe picie.

W większej ilości alkohol nie tylko utrudnia odbycie stosunku seksualnego, ale wręcz to po prostu uniemożliwia. Przede wszystkim zbyt duża ilość alkoholu i za częste spożywanie go, prowadzi do wyraźnego spadku libido.

Osoby nadużywające alkoholu rzadziej są skłonne podejmować współżycie i trudniej jest im osiągnąć stan podniecenia seksualnego. Bierze się to stąd, że alkohol w większych ilościach jest środkiem wywołującym depresje. U osób długotrwale pijących pojawiają się stany lękowe, poczucie rozdrażnienia i wysoki stres. Wszystkie te czynniki skutecznie uniemożliwiają wywoływanie w takiej osobie podniecenia seksualnego.

Nawet jeśli osiągniemy stan podniecenia w sensie emocjonalnym, to niestety w przypadku mężczyzn musi się to jeszcze przełożyć na zaistnienie erekcji. Ta wywoływana jest głównie przez dotyk. Niestety będąc odurzonym, nie jesteśmy w stanie zareagować prawidłowo, a nasza transmisja bodźców nerwowych jest wyraźnie zaburzona. Mówiąc wprost mózg, nie jest w stanie właściwie zareagować na zaistniałą sytuację i w efekcie nie mamy erekcji lub jest ona słaba i nietrwała.
onadto alkohol rozszerzając naczynia krwionośne, jednocześnie sprawia, że krew zalega w innych częściach ciała i w niewystarczające ilości dopływa do prącia. Nawet kiedy tak się stanie, nie jest w stanie zatrzymać się w obrębie męskich narządów płciowych. Efektem? Oczywiście brak erekcji.

Przy nadmiernym i długotrwałym używaniu alkoholu dochodzi też do obniżenia stężenia testosteronu. Jednocześnie zwiększa się ilość estrogenów w naszym organizmie. Doprowadza to w dłuższym okresie do wyraźnego spadku libido i pojawiających się regularnie problemów z potencją. Statystycznie mężczyźni nadużywający alkoholu są siedmiokrotnie bardziej narażeni na występowanie problemów z potencją niż abstynenci.

W takich przypadkach wielu mężczyzn próbuje się ratować, stosując suplementy oraz leki na potencję. I choć środki te, zwłaszcza oparte na naturalnych składnikach, bywają skuteczne i potrafią w połączeniu z innymi aktywnościami, a zwłaszcza poprawą codziennej diety, przywrócić nam sprawność seksualną, to niestety nie mogą być łączone z alkoholem. Stosując tabletki na potencję, które popijamy np wodą a następnie spożywamy  alkohol, nie tylko sprawiamy, że stają się one praktycznie bezużyteczne, ale możemy się też spodziewać bardzo przykrych, a w niektórych przypadkach wręcz groźnych dla zdrowia, skutków ubocznych.

Nie dostosowanie się do ostrzeżeń, które znajdują się na tego typu środkach, aby nie łączyć ich pod żadnym pozorem z alkoholem, może skutkować na przykład, utratą przytomności, dusznościami, bólami głowy, czy zaburzeniami równowagi i wzroku. Dlatego pod żadnym pozorem nie wolno nam łączyć tych środków.

To, co zapewni nam właściwie reakcje organizmu podczas współżycia to zatem rezygnacja ze wszelkich używek oraz prawidłowa dieta i aktywność fizyczna. Osoby, które zrezygnują z tłustych, obciążających organizm potraw na rzecz większej ilości warzyw oraz owoców, którym może towarzyszyć jeden kieliszek wina, zapewnią sobie dużo bardziej satysfakcjonujące życie seksualne.

Ostatnio przeglądane