AKTUALNOŚCI225. Psychika mężczyzny, stres i potencja - co warto wiedzieć zanim sięgniesz po środki na erekcję?

Psychika mężczyzny, stres i potencja - co warto wiedzieć zanim sięgniesz po środki na erekcję?

Zaburzenia erekcji, znane również jako impotencja, to niemożność osiągnięcia i utrzymania erekcji wystarczająco długo, aby zapewnić satysfakcjonującą aktywność seksualną. Na całym świecie zaburzenia erekcji dotykają ogromnej ilości mężczyzn i szczęśliwie - nie jest to już temat tabu. Warto jednak więcej mówić na temat związku tej dolegliwości ze stresem w życiu człowieka i właśnie tej tematyce został poświęcony niniejszy artykuł.

Stres może zakłócać funkcje seksualne i powodować zaburzenia erekcji. Można więc założyć, że zmagając się z tym problemem i patrząc na różne środki na erekcję - warto również uwzględniać te, które przyczyniają się do zmniejszenia poziomu stresu. Tym bardziej, że nie chodzi jedynie o zdrowie fizyczne, psychiczne i seksualne danej osoby, ale ogólnie o strategie radzenia sobie ze stresem w celu poprawy jakości życia.

Na czym polega związek między stresem a potencją i seksualnością?

Stres jest częścią naszych biologicznych mechanizmów przetrwania. Jak wiadomo, reakcja na stres to sposób, w jaki reagujemy na rzeczywiste lub postrzegane zagrożenia. W reakcji walki lub ucieczki rolę odgrywają dwa główne hormony: adrenalina i kortyzol. Adrenalina jest wytwarzana przez nadnercza i działa natychmiast, dzięki czemu jesteśmy gotowi zareagować na niebezpieczeństwo. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu adrenaliny przez kilka godzin uwalniany jest kortyzol. Kortyzol utrzymuje nas w mniej intensywnym, ale wciąż zestresowanym stanie, dopóki zagrożenie nie minie.

Długotrwałe, chroniczne napięcie organizmu oznacza, że hormony mające chronić nas przed niebezpieczeństwem zaczynają generować problemy wynikające ze stresu.

Na jakie dolegliwości może cierpieć organizm zmagający się z długotrwałym stresem?

●    ciśnienie krwi, 
●    choroby serca,
●     zaburzenia erekcji.

Biorąc to pod uwagę łatwo zauważyć, że istnieją realne korzyści płynące z zarządzania stresem i może to pomóc również w sferze zaburzeń erekcji. Tym samym rozpatrując plan działania należy pamiętać, że radzenie sobie ze stresem powinno być podobnie jak 
tabletki na potencję ważną częścią leczenia.

Psychologiczne przyczyny zaburzeń erekcji

Rozważając ewentualne tabletki na erekcję warto wiedzieć, że oprócz stresu dolegliwości dotyczące sfery seksualnej są powiązane z innymi zaburzeniami zdrowia psychicznego. Konieczne jest więc rozłożenie tych zaburzeń na czynniki pierwsze dla lepszego zrozumienia tematu.

Lęk a zaburzenia erekcji

Lęk wyzwala reakcję stresową i może podnieść tętno, zwiększyć ciśnienie krwi i spowodować przyspieszony oddech. Nic więc dziwnego, że bardzo dużo mężczyzn z zaburzeniami erekcji odczuwa również zaburzenia lękowe. Naukowcy uważają, że lęk zmienia funkcjonowanie współczulnego układu nerwowego, który jest odpowiedzialny za inicjację i utrzymanie erekcji. Przewlekły lęk prowadzący do zaburzeń erekcji może być spotęgowany przez utratę pewności seksualnej, co może wywołać wtórną depresję, w przypadku której zdecydowanie same środki na potencję nie są w stanie pomóc.

Potencja a przemoc, trauma seksualna lub zespół stresu pourazowego 

Mężczyźni, którzy doświadczyli przemocy, traumy lub zespołu stresu pourazowego często mają pytania o sprawdzone sposoby na potencję, co wynika często z faktu, że są bardziej narażeni na wystąpienie zaburzeń erekcji. Ważne do podkreślenia jest, że taka sytuacja może stanowić większe wyzwanie, ponieważ mężczyźni, którzy doświadczyli przemocy, mogą odczuwać piętno lub wstyd na myśl o rozmowie związanej z tymi okolicznościami. Mimo że utrudnia to szukanie niezbędnej pomocy - kluczowe jest, aby się przełamać i tym samym znaleźć zaufanego lekarza lub specjalistę ds. zdrowia psychicznego, który pomoże w przezwyciężeniu skutków zachowań przemocowych mających miejsce w przeszłości.

Stres związany z życiem zawodowym a problemy z erekcją

Problemy zawodowe lub finansowe również powodują znaczny stres psychiczny. Niespodziewana utrata pracy i trudności finansowe są istotnymi czynnikami ryzyka zaburzeń erekcji. Nic więc dziwnego, że sam popęd seksualny może się znacznie zmniejszyć, gdy nawet młody mężczyzna ma problemy w tej strefie swojego życia. Chociaż tutaj odpowiednio dopasowane tabletki na potencję bez recepty mogą okazać się pomocne - trzeba pamiętać, że są tylko jednym z kilku narzędzi pomocowych, które mogą przywrócić życie seksualne na właściwy tor.

Tabletki na potencję i depresję - czy ma to jakiś związek?

Depresja wynika z braku równowagi chemicznej neuroprzekaźników, takich jak serotonina i dopamina - w mózgu. Coraz więcej mówi się na temat związku pomiędzy zaburzeniami erekcji a podwyższonym poziomem objawów depresyjnych.

Objawy depresji u mężczyzn są inne niż w przypadku kobiet, dlatego środki na potencję bez recepty dla obu płci w każdym z tych przypadków mogą być inne. Męska depresja zwykle wyraża się na zewnątrz i może obejmować agresję, drażliwość oraz gwałtowne lub ryzykowne zachowania, co skutkuje większym wpływem na bliskie środowisko takiej osoby. W każdym z tych przypadków konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą, który po zrobieniu szczegółowego wywiadu będzie mógł udzielić fachowego wsparcia.

Ostatnio przeglądane