AKTUALNOŚCI224. Woda i jej zbawienny wpływ na potencję - co warto wiedzieć na ten temat?

Woda i jej zbawienny wpływ na potencję - co warto wiedzieć na ten temat?

W Twoim domu znajduje się jedna rzecz, która może poprawić Twoją sprawność seksualną i tym razem nie chodzi o tabletki na potencję bez recepty, ale o wodę. Woda nie tylko zapewnia nawodnienie i energię, ale także zwiększa sprawność seksualną na wiele sposobów.
Od działania jako lubrykant po poprawę wytrzymałości, woda jest niesamowitym środkiem poprawiającym popęd seksualny i ogólne funkcjonowanie organizmu.

Zatem teraz bez zbędnych ceregieli przyjrzyjmy się, jaką rolę odgrywa woda w poprawie zdrowia i funkcji seksualnych mężczyzny. Po przeczytaniu tego artykułu z pewnością będziesz bardziej przekonany, dlaczego tabletki na potencję warto popijać właśnie tym płynem.

Czy picie wody pomaga w życiu seksualnym?

Tak, ale kiedy mówimy, że woda pomaga w życiu seksualnym, nie mamy na myśli wypicia kilku łyków pomiędzy słodkimi napojami a wypiciem alkoholu. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać zalety wody, powinieneś starać się dostarczać do organizmu osiem szklanek dziennie. Jednakże ten minimalny próg spożycia wody może się różnić w zależności od osoby i kilku innych czynników, jak masa ciała, poziom aktywności, czy też klimat.

Dobrym sposobem na stwierdzenie tego, czy organizm nad wyraz domaga się wody, jest sprawdzenie koloru moczu. Jeśli jest to ciemniejszy odcień żółtego, jest to znak, że Twoje ciało zbliża się do stanu odwodnienia. Może to mieć poważne konsekwencje, jeśli nie zmienisz swoich nawyków. Natomiast jeśli mocz jest przezroczysty lub bladożółty, wszystko jest w porządku w danym momencie, ale dla zdrowia nie zaszkodzi wypić trochę więcej wody, na przykład korzystając z okazji, że musisz popić tabletki na erekcję - dla wzmocnionego efektu.

Konsekwencje odwodnienia

Odwodnienie może niekorzystnie wpływać na normalne funkcjonowanie organizmu, w tym Twoją zdolność do uzyskania satysfakcji seksualnej. Aby podkreślić znaczenie wody warto zauważyć, że zawartość wody u normalnej starszej osoby wynosi około 55%. Oznacza to, że ponad połowa naszego ciała zawiera wodę w jakiejś formie, aż do poziomu molekularnego.

Dlatego tak ważne jest prawidłowe nawodnienie naszego organizmu. Bez wystarczającej ilości wody krążącej w organizmie możemy doznać odwodnienia i być narażeni na ryzyko wystąpienia rozlicznych problemów zdrowotnych.

Do jakich problemów może doprowadzić niedobór wody w organizmie?

●    bóle głowy,
●    senność,
●    suchość w ustach,
●    niskie ciśnienie krwi i powiązane z tym zaburzenia erekcji,
●    ciągłe zmęczenie,
●    obniżony nastrój,
●    problemy z koncentracją.

Bez wody człowiek może przeżyć średnio trzy dni. Powyższe objawy mogą jednak pojawić się znacznie wcześniej, dlatego lepiej zwracać na to uwagę. Co więcej, nie należy lekceważyć powikłań seksualnych, takich jak słabe libido, problemy z wytryskiem, obniżony poziom testosteronu, czy słabsza erekcja. Sięganie po środki na potencję bez recepty to jedno, ale wody nic nie zastąpi. 

Możesz więc zapytać, czy picie wystarczającej ilości wody pomaga odwrócić te objawy? Odpowiadając prosto: tak, z pewnością pomaga – ale tylko do pewnego stopnia. W bardziej zaawansowanych przypadkach najlepiej umówić się na wizytę u licencjonowanego urologa, aby uzyskać bardziej spersonalizowaną poradę dotyczącą leczenia zaburzeń erekcji.

W jaki sposób woda może pomóc mężczyznom w sferze seksualnej?

Woda zmniejsza ryzyko zaburzeń erekcji, działa jak środek nawilżający, zwiększając energię. To dowodzi, że wcale nie musisz szukać silnych afrodyzjaków, czy też od razu sięgać po środki na potencję, zanim weźmiesz udział w intymnych czynnościach w sypialni. Woda, którą z całą pewnością już w swoim organizmie posiadasz, już bardzo pomaga. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej tym sposobom, z pomocą których woda pitna może pomóc mężczyznom w rozwiązaniu problemów seksualnych, wspierając środki na erekcję, a w niektórych przypadkach nawet je eliminując. 

Woda zmniejsza ryzyko zaburzeń erekcji i zwiększa energię

Aby utrzymać zdrową erekcję, organizm musi pompować odpowiednią ilość krwi do ciał jamistych, czyli komór erekcyjnych. Jednak brak wody może to przeszkodzić, ponieważ może zmniejszyć przepływ krwi w naczyniach krwionośnych organizmu. Kiedy do prącia nie dociera wystarczająca ilość krwi bogatej w składniki odżywcze, Twoja erekcja ulegnie pogorszeniu i wtedy najlepszym sposobem na potencję będzie po prostu uzupełnienie brakujących płynów.

Ważne! Może się to zdarzyć nawet wtedy, gdy jesteś lekko odwodniony, dlatego najlepiej wypić co najmniej szklankę wody na kilka minut przed stosunkiem płciowym, aby uzupełnić wszystkie płyny ustrojowe. W ten sposób wytwarzasz jak najwięcej krwi i zmniejszasz ryzyko zaburzeń seksualnych.

Odwodnienie może powodować brak równowagi płynów w komórkach organizmu, powodując uczucie ospałości. Brak równowagi może niekorzystnie wpływać na naprawę i wydajność mięśni, co może utrudniać wykonywanie ćwiczeń fizycznych, a ponieważ seks jest aktywnością bardzo fizyczną - owe uczucie ospałości może poważnie zakłócać satysfakcję seksualną. Dlatego przed stosunkiem wypij dodatkową szklankę wody lub dwie, dzięki czemu przywrócisz poziom energii, której potrzeba do satysfakcji seksualnej.
 

Ostatnio przeglądane