AKTUALNOŚCI22. Co warto wiedzieć o dapoxetynie

Co warto wiedzieć o dapoxetynie?

Przedwczesny wytrysk to problem, z którym zmaga się wielu mężczyzn – zarówno dojrzałych, jak i młodych, przed ukończeniem trzydziestego roku życia. Bez wątpienia jest to czynnik, który negatywnie wpływa relacje partnerskie, przyczyniając się nierzadko do rozpadu związku.

Na rynku istnieje wiele leków na potencję, których celem jest zniwelowanie przedwczesnego wytrysku, jednakże znalezienie preparatu, który pozwoli skutecznie usunąć problem przedwczesnego szczytowania – wbrew pozorom – do łatwych nie należy.

Wśród farmaceutyków znajdują się również leki z dapoxetyną, które wykazują bardzo wysoki czynnik skuteczności, a tym samym są bardzo pożądane przez pacjentów i często polecane przez lekarzy. Należy jednak pamiętać, że przeważająca większość leków na zaburzenia erekcji zawierających substancję czynną, jaką jest dapoxetyna, to środki dostępne wyłącznie na receptę.
 

Zalety dapoxetyny

Dapoxetyna to związek chemiczny, którego głównym zadaniem jest opóźnienie ejakulacji, czyli zniwelowanie przedwczesnego wytrysku. Skuteczność przedmiotowej substancji aktywnej została potwierdzona badaniami klinicznymi, które dowodzą, że leki z zawartością dapoxetyny potrafią wydłużyć stosunek intymny nawet trzykrotnie. Co ważniejsze, działanie leku pojawia się już po zażyciu pierwszej dawki.

Należy jednak pamiętać, że preparaty zawierające dapoxetynę przeznaczone są dla mężczyzn w wieku 18-64 lata, przy założeniu, że w przypadku danego pacjenta nie występują medyczne przeciwwskazania do stosowania leku.

W oparciu o prawa biologii należy stwierdzić, że o tym, kiedy nastąpi wytrysk, decydują sygnały kierowane przez mózg do narządów intymnych. W przekazywaniu sygnałów do poszczególnych komórek decyduje hormon szczęścia, czyli serotonina, dzięki której impuls bezproblemowo przepływa przez ciało, docierając do narządów intymnych. Po docelowym przekazaniu impulsu, serotonina ponownie jest wchłaniana przez organizm.

W sytuacji, gdy przepływ informacji zostaje zaburzony lub przerwany, może nastąpić przedwczesny wytrysk. Warto nadmienić, że ten sam czynnik wpływa także na powstawanie stanów depresyjnych. 
Leki zawierające dapoxetynę spowalniają zwrotne wchłanianie serotoniny, opóźniając tym samym wytrysk, dzięki czemu mężczyzna może przejąć pełną kontrolę nad erekcją i szczytować w tym samym czasie, co kobieta.

Czy każdy może stosować leki zawierające dapoxetynę?

Leki zawierające dapoxatynę przeznaczone są dla mężczyzn pomiędzy 18 a 64 rokiem, cierpiących na zaburzenia erekcji, przejawiające się w postaci przedwczesnego wytrysku lub innych zaburzeń w zakresie ejakulacji.

Niestety, ze względu na zawartość dapoxatyny, leki na potencję posiadają wiele ograniczeń – nie mogą być stosowane przez mężczyzn powyżej 65 roku życia, jak również zmagających się z zaburzeniami pracy serca. Leków zawierających dapoxatynę nie można również przyjmować w sytuacji, gdy mężczyzna stosuje leki przeciwmigrenowe, antydepresyjne, jak również niektóre preparaty o działaniu przeciwbólowym lub moczopędnym.
 

Skutki uboczne dapoxetyny

Dapoxetyna, podobnie jak inne związki chemiczne i leki, może wywoływać działania niepożądane, które w mniejszym lub większym stopniu utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Warto jednak podkreślić, że dapoxetyna to substancja aktywna najnowszej generacji, która bardzo szybko rozpada się w organizmie, dzięki czemu działania niepożądane występują bardzo rzadko. Intensywność działań niepożądanych może być różna, zależnie od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Skutki niepożądane, które występują najczęściej, to bóle i zawroty głowy, uczucie suchości w ustach, świąd w okolicach intymnych, zaburzenia widzenia, dolegliwości żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka), reakcje alergiczne wysypka lub obrzęki), rozdrażnienie, wahania nastroju, nadmierne pobudzenie, dezorientacja lub uczucie zagubienia, podwyższone bądź obniżone ciśnienie krwi, zaburzenia równowagi.

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy niezwłocznie zaprzestać stosowania leków zawierających dapoxetynę.

Ze względu na działania niepożądane, podczas stosowania leków zawierających dapoxetynę nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych.

Ostatnio przeglądane