AKTUALNOŚCI217. Naturalne środki na erekcję - czego spodziewać się po damianie pustynnej?

Naturalne środki na erekcję - czego spodziewać się po damianie pustynnej?

Zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek leki na potencję - zawsze przeanalizuj je dokładnie pod kątem składu. Jeszcze lepiej będzie, gdy podniesiesz swoją świadomość na temat naturalnych środków na erekcję, o których medycyna tradycyjna prawi od lat. Jedną z takich substancji jest ekstrakt z damiany pustynnej, której to w głównej mierze będzie poświęcony dzisiejszy artykuł.

Czym jest damiana pustynna?

Damiana pustynna (Turnera diffusa) to niewielki krzew, w okresie kwitnienia obsypana drobnymi, żółtymi kwiatami. Ameryka Środkowa i Meksyk to obszary, skąd pochodzi i tam spotykana jest najczęściej. Właśnie dlatego o jej właściwościach pierwsi mieli okazję się przekonać mieszkańcy starożytnego Meksyku - Majowie. Dlatego zanim uznano damianę za ważny składnik w produktach typu środki na erekcję - można było wiele usłyszeć na temat jej szerszych, holistycznych właściwości.

Za jaki środek uważa się damianę pustynną w medycynie tradycyjnej i suplementacji?

●    moczopędny,
●    przeciw impotencji,
●    przeciwdepresyjny,
●    antyseptyczny,
●    przeciw bólom menstruacyjnym.

Zawiera wiele związków bioaktywnych - w tym damianinę, olejki eteryczne, żywice, śladowe ilości fosforu flawonoidy, garbniki i inne, które stymulują liczne procesy biologiczne. Tym samym sprawdzając się również jako środki na potencję, ale nie tylko.

Damiana Pustynna - jak i po co to się przyjmuje?

Nie ma jednej określonej formy przyjmowania damiany pustynnej, gdyż możliwe jest spotkanie produktów z jej zawartością. Bez względu na to, czy wolisz pić herbatę, łykać kapsułki, czy sięgać po płynny ekstrakt - z pewnością znajdziesz coś właściwego. Ostatecznie nie ma to znaczenia, czy ten środek jest przyjmowany oddzielenie, czy też w dedykowanym preparacie wraz z innymi ziołami, bo w każdym przypadku może zaoferować gamę korzyści, którym warto przyjrzeć się bliżej, bo choć pomoc przy zaburzeniach erekcji jest kluczowa, to tylko jedna z właściwości tej specyficznej rośliny.

Zdolność tego zioła do wzmacniania i stymulacji funkcji seksualnych u obu płci zdaje się wzbudzać największe zainteresowanie - zarówno wśród społeczeństwa, jak i naukowców na całym świecie. Nic więc dziwnego, że w efekcie tego można znaleźć liczne tabletki na erekcję z damianą pośród składników. W tradycyjnym zastosowaniu korzystanego z tego zioła nie tylko jako pomoc przy zaburzeniach erekcji, ale też w formie afrodyzjaka.

Liście damiany pustynnej - kluczem do naturalnego wspierania erekcji?

Damiana pustynna w naturalny sposób może pobudzać energię seksualną, zwiększając libido i poprawiając ukrwienie penisa, dlatego tabletki na potencję z tym ziołem w składzie bywają polecane mężczyznom jako zdrowy ziołowy zamiennik dla produktów na receptę.

Wracając na chwilę do wpływu damiany na kobiety - można tutaj wskazać na zwiększoną siłę seksualną i przyjemność ze zbliżenia u kobiet, a jednocześnie pozytywny wpływ względem zdrowia żeńskiego układu rozrodczego.

Szersze zastosowanie damiany pustynnej w medycynie naturalnej - dawniej i dzisiaj

Zanim jeszcze zostało opracowanego coś takiego jak środki na potencję bez recepty z damianą, starożytne ludy Ameryki Środkowej uwielbiały to zioło wręcz od niepamiętnych czasów. Stosując medycynę naturalną wierzyli, że zioło to może nieść korzyści w kontekście leczenia wielu różnych schorzeń, takich jak chociażby impotencja, rozedma płuc, czy bezpłodność, ale też menopauza, oraz choroba Parkinsona. Jeśli chodzi o niski poziom estrogenu, depresję, czy zapalenie prostaty - amatorzy tradycyjnego lecznictwa także sięgali i nadal sięgają po damianę pustynną.

Kiedy Europejczycy dowiedzieli się o leczniczych właściwościach tej rośliny, wkrótce została ona włączona do farmakopei niektórych państw, w których została opisana jako roślina zmniejszająca stany lękowe, nerwicę i depresję, czy też poprawiająca funkcje seksualne.

Walka z impotencją - czy zaprosić damianę pustynną jako swojego sprzymierzeńca?

Majowie i Aztekowie nie mieli problemów z płodnością, ponieważ żyli w czystym i zdrowym środowisku, którego współczesnemu człowiekowi brakuje najbardziej. U mężczyzn szybkie tempo życia w niezdrowym i zanieczyszczonym środowisku najbardziej odbija się na ich zdrowiu seksualnym, w efekcie prowadząc do impotencji, bezpłodności, słabej liczby i ruchliwości plemników oraz innych dysfunkcji seksualnych, które dziś pogarszają jakość życia wielu mężczyzn.

Oficjalna medycyna stara się ten problem rozwiązać silnymi lekami i zabiegami inwazyjnymi, które są nieprzyjemne i często nie dają rezultatów, a często w ten sposób tylko pogłębiają problemy psychiczne i poczucie nieadekwatności u mężczyzn. Kolejnym problemem, z jakim borykają się pary, zwłaszcza te, które przechodzą przez żmudne procedury sztucznego zapłodnienia, jest ściśle przepisany reżim współżycia, który zaczyna przypominać narzucony obowiązek i wyczerpuje energię psychiczną i fizyczną.

Biorąc to wszystko pod uwagę wydaje się, że sięgnięcie po tabletki na potencję z damianą może być czymś, co warto rozważyć - oczywiście po konsultacjach z lekarzem. Skoro nie mamy możliwości żyć w środowisku takim, jak rdzenni mieszkańcy Ameryki Środkowej - być może to właśnie tabletki na potencję bez recepty pozwolą nam nieco poczuć na własnej skórze męskości, siły i płodności na miarę czasów starożytnych.

Ostatnio przeglądane