AKTUALNOŚCI216. Palma sabałowa na potencję - co warto wiedzieć o tej roślinie?

Palma sabałowa na potencję - co warto wiedzieć o tej roślinie?

Palma sabałowa znana również jako Serenoa repens, to roślina pochodząca z przybrzeżnych regionów południowych Stanów Zjednoczonych. W medycynie tradycyjnej stosowano ją już do różnorakich celów leczniczych ze względu na właściwości przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, moczopędne, antyseptyczne i przeciwutleniające.

Jednak w ostatnich czasach palma sabałowa zdobywa popularność jako sposób na potencję i na tym kontekście chcielibyśmy się skupić na potrzeby tego artykułu najbardziej.

Właściwości palmy sabałowej jako środka na potencję i nie tylko

Roślina ta była używana od wielu lat jako środek moczopędny, ale też szybko zauważono, że może wykazać się, jeśli chodzi o środki na potencję.

Na jakie korzyści płynące z ekstraktu z palmy sabałowej wskazują znawcy medycyny naturalnej?

●    pozytywny wpływ na funkcje układu moczowego,
●    zapobieganie stanom zapalnym pęcherza moczowego i infekcjom,
●    zwiększenie pożądania seksualnego,
●    wspieranie zrównoważonego poziomu hormonów,
●    dobroczynny wpływ na włosy,
●    wiele innych.

Ważne do podkreślenia jest, że palma sabałowa zawiera kwasy tłuszczowe, sterole roślinne i flawonoidy - są to jej główne związki. Natomiast już konkretnie wskazując na brązowo-czarne jagody palmy sabałowej - są one bogate w polisacharydy (cukry) o wysokiej masie cząsteczkowej, które mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny i wzmocnić układ odpornościowy. Ma również dużo lipidów, które są ważne dla aktywności hormonalnej i jeśli chodzi o środki na potencję - to jedna z tych właściwości, które warto w kontekście artykułu podkreślić nieco bardziej.

Palma sabałowa - sposobem na męską impotencję?

Palma sabałowa to tradycyjne zioło o bogatej historii w odniesieniu do zmniejszania dysfunkcji seksualnych i zwiększania zainteresowania seksualnego. Ze względu na możliwe działanie palmy sabałowej na poziomie hormonalnym, może ona wspierać aktywność męskich hormonów. Dlatego możesz znaleźć tabletki na erekcję, które zawierają palmę sabałową w swoim składzie i jako takie mogą przyczyniać do leczenia męskiej impotencji, ale również braku libido zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet.

Palma sabałowa przede wszystkim zwiększa reakcję seksualną, która jest najlepszym wyzwalaczem gotowości do zbliżenia się mężczyzny z kobietą. Ponadto będąc naturalnym afrodyzjakiem może generować pożądane efekty bez skutków ubocznych, na które trzeba być przygotowanym stosując tabletki na potencję oparte o chemiczne substancje.

Jeśli więc szukasz sposobu na to, by znów mieć satysfakcjonujące życie seksualne - nie zaszkodzi dowiedzieć się więcej na temat ekstraktu z palmy sabałowej. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie jest to złota pigułka,która pomoże na wszystkie bolączki, bo praca nad funkcjami seksualnymi jest zawsze wysiłkiem wieloaspektowym.

Zdrowy poziom testosteronu a pomoc palmy sabałowej

Wsparcie z ramienia palmy sabałowej nie kończy się na pobudzaniu do aktywności seksualnej. Medycyna naturalna wskazuje na to, że ekstrakt z tej rośliny może służyć do regulacji zdrowego i zrównoważonego poziomu testosteronu u mężczyzn. To istotna informacja zanim sięgniesz po środki na potencję bez recepty, bo warto przypomnieć, że testosteron zaczyna spadać nie tylko wraz z wiekiem, ale też z każdym urazem, czy infekcją narządów części mających związek z jego produkcją.

Niższy poziom testosteronu w organizmie - co powoduje?

●    niskie libido,
●    problemy z sercem,
●    wahania nastroju,
●    zaburzone funkcje poznawcze,
●    wiele innych.

Palma sabałowa pozytywnie wpływa na poziom testosteronu w organizmie. Warto jednak pamiętać, że aby uzyskać skuteczny wynik i cieszyć się właściwym poziomem testosteronu, konieczne jest regularne wspieranie się suplementami, które mają się do tego przyczynić. Tabletki na potencję bez recepty w odróżnieniu do środków farmakologicznych zwykle potrzebują więcej czasu, aby przynieść pożądane rezultaty. Skoro jednak dobry poziom testosteronu jest symbolem siły i męskości, zdaje się być to wysiłek wart podjęcia.

Problemy z prostatą a działanie palmy sabałowej

Każdy naturalny środek wspomagający zdrowie prostaty musi być dogłębnie zbadany i skonsultowany ze specjalistą, zanim zdecydujesz się go wprowadzić do swojej codziennej suplementacji. Palma sabałowa również jest podawana jako składnik, który może przynieść wiele dobrego w tym temacie.

Przypomnijmy, że prostata to mały gruczoł u mężczyzn znajdujący się między pęcherzem moczowym a penisem. Jest ulokowana wokół cewki moczowej, która przenosi mocz do penisa Jej głównym zadaniem jest produkcja płynu, który podtrzymuje żywotność plemników, ale jest również powiązana ze zdrowym układem rozrodczym.

Powiązanie działania palmy sabałowej z promowaniem właściwej równowagi hormonalnej pozwala na wysnucie tez, że właśnie w ten sposób może przyczyniać się do prawidłowego funkcjonowania i kondycji prostaty, równocześnie zmniejszając ryzyko zachorowania na raka prostaty.

Skonsultuj się ze specjalistą!

Suplementy z zawartością palmy sabałowej, jak wszystkie inne - mają swoje zalety i wady. W niektórych przypadkach mogą również występować skutki uboczne, czy reakcje alergiczne. Przypominamy więc, że istnieją pewne warunki, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem konsumpcji palmy sabałowej w dowolnej formie.

Ostatnio przeglądane