AKTUALNOŚCI213. Tabletki na potencję - czy działają i czy są bezpieczne?

Tabletki na potencję - czy działają i czy są bezpieczne?

Cieszy to, że coraz więcej mężczyzn nie boi się rozmawiać o swoich problemach z potencją. To wyzbycie się poczucia winy jest pierwszym krokiem do poradzenia sobie z dolegliwością. Z drugiej strony jednak przytłaczająca ilość informacji prawiących na temat środków na potencję może wprowadzać niemałe zamieszanie i generować niezliczoną ilość pytań. 

W tym artykule spróbujemy rzetelnie i rzeczowo odpowiedzieć na niektóre z tych najbardziej naglących i leżących u podstaw decyzji, czy warto w ogóle brać pod uwagę tabletki jako kierunek radzenia sobie z dysfunkcją seksualną u mężczyzn. 

Czym są tabletki na potencję?

Ogólnie rzecz biorąc, „tabletki na potencję” to nazwa, którą ludzie nadają pigułkom przyjmowanym na problemy związane z seksem. Do jednego worka wrzucane są leki, które mają potwierdzoną skuteczność, dlatego są przepisywane i zalecane przez lekarzy, a obok nich różnego rodzaju pigułki (zwykle ziołowe, ale nie tylko), które są sprzedawane bez recepty. Jeśli nie masz rzeczywistego problemu związanego z seksem i chcesz tylko poprawić swoje życie seksualne, żadne z tych pigułek nie są adresowane do Ciebie.

Natomiast, jeśli faktycznie odczuwasz problemy z potencją - zanim zastanowisz się, jaką pigułkę wypróbować, ważne jest, aby najpierw pomyśleć o tym, w jaki sposób chciałbyś poprawić swoje życie seksualne i jaki jest najbezpieczniejszy sposób, aby tak się stało. Niekoniecznie trzeba od razu decydować się na pigułkę. Nierzadko zdarza się, że znaczna poprawa w życiu seksualnym pojawia się w wyniku innych działań.

W jaki sposób możesz spróbować poprawić swoje życie seksualne zanim sięgniesz po tabletki na potencję?

●    wprowadzenie zmian w swoim stylu życia (np. zdrowa dieta, aktywność fizyczna),
●    korzystanie z poradnictwa lub terapii,
●    porozmawianie z żoną o problemie.

Jeśli finalnie stwierdzisz, że to właśnie tabletki są tym, co może poprawić Twoje życie seksualne, istnieje kilka kwestii, które warto rozważyć i o jakich trzeba wiedzieć, zanim zdecydujesz się na konkretny środek na potencję.

Jakiego rodzaju środki na potencję można znaleźć na rynku?

Jednymi z najbardziej znanych pigułek na potencję są to, w których procesie powstawania brali udział wykwalifikowani lekarze lub farmaceuci. Mówiąc ściślej są to środki na erekcję, które przede wszystkim dotyczą problemów, takich jak przedwczesny wytrysk i zaburzenia erekcji i o których skuteczność warto zapytać swojego lekarza. 

Obok tych środków w formie pigułek bardzo skuteczne okazują się terapie rozmową. Zrozumiałe jest, że możesz chcieć dowiedzieć się więcej na temat ziołowej pigułki, którą możesz zdobyć bez konieczności starania się o receptę, ale pamiętaj, że nic nie zastąpi rozmowy rozmowy ze specjalistą oraz pozyskanie informacji na temat dostępnych na rynku środków ze sprawdzonego i fachowego źródła. Podchodząc do tego w ten sposób możesz liczyć nie tylko na sukces w swoich staraniach o pełną formę seksualną, ale też zwiększasz szansę, że owe działania będą bezpieczne i pozbawione ryzyka.

Czy na pewno dobrze rozumiesz pojęcie środków na erekcję?

Kiedy pojawia się temat środków na erekcję, można się spotkać z dwoma różnymi sposobami rozumowania. W pierwszym przypadku chodzi dokładnie o substancje stosowane w leczeniu zaburzeń erekcji. Drugim zamysłem są pigułki, które rzekomo zwiększają maksymalny rozmiar erekcji.

Zanim sięgniesz po którykolwiek rozwiązanie - musisz sobie uświadomić, że dobrze rozumiesz tabletki na erekcję i sposób ich działania. Tego rodzaju pigułki jak najbardziej mogą Ci pomóc, jeśli nie możesz osiągnąć lub utrzymać swojego naturalnego maksymalnego rozmiaru erekcji, ale nie zwiększą Twojego maksymalnego rozmiaru prącia w stanie wzwodu.

Kolejna rzecz, której musisz być świadomy rozważając środki na potencję jest taka, że na rynku znajdziesz zarówno leki na zaburzenia erekcji, które działają, jak i te, których producenci mogą reklamować jako skuteczne, zwykle nie mając oficjalnych dowodów, które mogłyby to potwierdzić.
Wiedz też, że nie ma żadnych magicznych pigułek, które mogą sprawić, że Twoja erekcja będzie większa niż to, co masz dane naturalnie. Środki na potencję bez recepty, jak również na receptę, które zawierają takie twierdzenie, wprowadzają w błąd. Po prostu i tutaj nie istnieją żadne dowody na to, że działają. Co więcej, niektóre z nich, z niesprawdzonych źródeł nawet mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Jedynym sposobem na zwiększenie maksymalnego rozmiaru erekcji jest operacja.

Czy tabletki na potencję są jedynym sposobem na poprawę życia seksualnego?

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na tabletki na potencję bez recepty, czy nie - warto wiedzieć, że są jeszcze inne działania, które możesz podjąć, aby poprawić swoje życie seksualne.

Możesz zapoznać się z technikami radzenia sobie z przedwczesnym wytryskiem i wykonywać je razem z ćwiczeniami dna miednicy. Ważne jest również utrzymanie zdrowej diety i masy ciała. Niegłupim pomysłem jest też konsultacja lub terapia, czy też przejrzenie razem ze specjalistą aktualnie przyjmowanych leków, aby sprawdzić, czy któryś z nich czasem nie powoduje problemów natury seksualnej.


 

Ostatnio przeglądane