AKTUALNOŚCI206. Czy suplementacja cynkiem pomaga w problemach z potencją?

Czy suplementacja cynkiem pomaga w problemach z potencją?

Na sprawność seksualną mężczyzn wpływa bardzo wiele czynników. Panów zmagających się z problemami w sypialni jest coraz więcej, a przyczyną tych trudności nie jest jedynie wiek. Jeśli Ty także uskarżasz się na spadek libido i problemy z erekcją, to pamiętaj, że ich przyczyną może być Twoja dieta. Na potencję w bardzo dużym stopniu wpływa bowiem sposób odżywiania się. Jeśli Twój jadłospis jest ubogi w produkty dostarczające witamin i pierwiastków mineralnych, nie dziw się, że masz problemy w alkowie. Jeżeli wybierasz tabletki na potencję, to postaw na te z cynkiem.

Jak objawia się spadek potencji?

Czasowy spadek potencji może przydarzyć się każdemu mężczyźnie. Jeśli stan ten nie utrzymuje się zbyt długo, nie musisz się martwić. Takie okresowe obniżenie popędu płciowego może być skutkiem problemów natury psychicznej, długotrwałego stresu czy choroby. Objawem spadku potencji jest między innymi obniżenie libido, przedwczesny bądź opóźniony wytrysk albo jego brak, problem z utrzymaniem wzwodu do zakończenia stosunku albo jego brak. Jeżeli masz taki problem, możesz sięgnąć po środki na erekcję. Większość z nich to ziołowe suplementy diety, które dodatkowo wzbogacone zostały o witaminy i pierwiastki mineralne.

Jakie zioła znajdziesz w tabletkach na potencję?

W preparatach na potencję stosowane są zioła, których pozytywny wpływ został naukowo udowodniony. W składzie tych środków znajdziesz:

●    Korzeń żeń-szenia. Wpływa on pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu i wszystkich wewnętrznych organów. Przyczynia się do zwiększenia produkcji testosteronu i zwiększa potencję. 
●    Buzdyganek naziemny. Występuje także pod łacińską nazwą tribulus terrestris. Zażywany regularnie zwiększa poziom testosteronu we krwi i wzmaga libido.Możesz wybrać preparaty na potencję, które mają go w swoim składzie, ale możesz kupić suplement diety zawierający tylko żeń-szeń.
●    Korzeń maca. W jego składzie znajdziesz niemal komplet arginin. Są one aminokwasami, które między innymi poprawiają przepływ krwi. Dzięki temu, że rozszerzają naczynia krwionośne poprawiają zaburzenia potencji.

Jaką rolę cynk pełni w organizmie?

Cynk to pierwiastek, który dla ludzkiego organizmu jest jednym z ważniejszych. W organizmie występuje w niewielkiej ilości, ale mimo to jego znaczenie jest ogromne. Wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego, reguluje ciśnienie krwi i pracę serca. Dzięki niemu mogą prawidłowo pracować nerki i wątroba, jest niezbędny do produkcji insuliny. Oddziałuje też pozytywnie na układ nerwowy. 

Niedobór cynku niekorzystnie wpływa na kondycję skóry, włosów i paznokci. Utrudnia także gojenie ran. Na skutek jego niskiego poziomu możesz też mieć problemy w sypialni, gdyż wpływa on na zawartość testosteronu w Twoim organizmie. Jeśli masz problemy z libido i potencją, możesz sięgnąć po tabletki na potencję bez recepty z cynkiem. Zadbaj również o racjonalną dietę. Warto dodać, że pierwiastek ten nie tylko zwiększa poziom testosteronu, ale także wpływa na jakość spermy. Jeśli starasz się o potomstwo, to cynku nie może w Twoim organizmie brakować.

Kto narażony jest na niedobór cynku i w jakich produktach można znaleźć go najwięcej?

Niedobór cynku nie zagraża wszystkim osobom. Jeśli stosujesz dietę wegetariańską, wegańską albo niskobiałkową, przypuszczalnie masz zbyt niski poziom tego pierwiastka. Także wtedy, gdy cierpisz na choroby żołądkowo-jelitowe, możesz mieć za niski poziom cynku. Pamiętaj, że do jego niedoboru może prowadzić zażywanie niektórych leków (np. tych na nadkwasotę) oraz spożywanie dużych ilości alkoholu. Jeżeli chcesz uniknąć niedoborów cynku, musisz zadbać o to, aby w Twojej diecie znalazły się takie produkty spożywcze, jak: owoce morza (szczególnie bogate w ten pierwiastek są ostrygi), chude czerwone mięso oraz drób (najwięcej cynku zawiera indyk), jaja, ziarna zbóż, pestki słonecznika oraz dyni, fasola, groch i bób. Również produkty mleczne oraz kiełki pszenicy są bogatym źródłem tego pierwiastka. Możesz sięgnąć także po suplement cynku albo po zawierające go środki na potencję bez recepty.

Jakie badania wykonać w przypadku problemów z potencją?

Poziom testosteronu zmienia się na różnych etapach życia mężczyzny. Najwyższy jest w okresie dojrzewania. Do jego spadku zaczyna dochodzić już po 40. roku życia. Dzieje się tak również na skutek pewnych chorób. Jeżeli odczuwasz mniejszy popęd i masz problemy w sypialni, poproś swojego lekarza rodzinnego o skierowanie na badanie poziomu hormonów tarczycy. Na poziom testosteronu wpływa bowiem zarówno niedoczynność, jak i nadczynność tego gruczołu. Ponadto na libido, jak i na poziom testosteronu w organizmie mogą wpływać niekorzystnie niektóre leki. Na szczęście zaburzenia erekcji można dzisiaj leczyć różnymi metodami. Zawsze powinny one być jednak dobrane do przyczyny trudności. Jeśli są wywołane niskim poziomem testosteronu będącym wynikiem niedoboru cynku, skuteczne okażą się tabletki na potencję z cynkiem.

Problemy z potencją skutecznie obniżają poczucie własnej wartości mężczyzny. Mogą również negatywnie odbijać się na relacji z partnerką. Dlatego tak ważne jest, aby ich nie lekceważyć. Pamiętaj, że przyczyny trudności mogą być naprawdę prozaiczne. Zalicza się do nich niedobór cynku, z którym skutecznie można się rozprawić.
 

Ostatnio przeglądane