Testosteron jest jednym z najbardziej znanych ludzkich hormonów. Znacząco wpływa na męski organizm. To on odpowiada nie tylko za duże mięśnie, ale też za głęboki głos. Kojarzony jest z seksem i agresją, ale wpływa także na samopoczucie. Zalicza się go do hormonów androgenowych, a męskie cechy płciowe kształtuje już w czasie życia płodowego. Jest niezbędny do wielu procesów, które zachodzą w organizmie. Zarówno jego nadmiar, jak i niedobór są bardzo niekorzystne. Zbyt wysoki poziom testosteronu wpływa negatywnie na potencję. Jeśli masz zbyt niski poziom tego hormonu także musisz liczyć się z problemami z erekcją.
Jak już wspomnieliśmy, testosteron kształtuje męskie cechy płciowe już w trakcie życia płodowego. Jest produkowany od 9 tygodnia ciąży. Praktycznie 95% tego hormonu syntetyzowane jest w komórkach miąższowych jąder, pozostałe 5% powstaje jest w nadnerczach. Testosteron nie tylko kształtuje męskie cechy płciowe, ale odpowiada też za ich podtrzymanie w dorosłym życiu. To dzięki niemu rozwija się męskie owłosienie i następuje produkcja spermy. Wpływa także na przyrost masy mięśniowej oraz odpowiada za rozwój kości. Poziom testosteronu nie jest stały, zmienia się w poszczególnych okresach życia. Szczególnie wysoki jest w okresie dojrzewania, a jego spadek zaczyna się już po 40. urodzinach. Testosteron wpływa na sferę seksualną, dlatego zawierają go różne środki na potencję.
Nadmiar testosteronu to rzadkość. Jeśli nie jesteś sportowcem i nie stosujesz sterydów anabolicznych, nie sięgasz po testosteron w tabletkach, ponieważ chcesz zwiększyć masę mięśniową, zbyt wysokim poziomem tego hormonu raczej nie masz się co martwić. Jeśli jednak zauważysz u siebie takie objawy, jak trądzik, problemy z oddawaniem moczu, bóle głowy, bezsenność czy wzrost masy mięśniowej, udaj się do lekarza i poproś o skierowanie na badania. O nadmiarze testosteronu może świadczyć także wzrost masy mięśniowej.
Jeśli Twoja sprawność seksualna nie utrzymuje się na zbyt wysokim poziomie, powinieneś sprawdzić poziom testosteronu w swoim organizmie. Do zbadania poziomu tego hormonu powinien Cię skłonić nie tylko brak ochoty na współżycie. Niski poziom testosteronu powoduje także brak energii i uczucie zmęczenia. Spadek wydzielania objawia się również bezsennością, przyrostem tkanki tłuszczowej oraz brakiem ochoty do życia. Do wykonania badania niezbędna jest próbka krwi pobrana z żyły łokciowej. Wykonuje się je na czczo, dlatego musisz się zgłosić do laboratorium rano. Jeśli badanie potwierdzi, że masz zbyt niski poziom testosteronu, możesz sięgnąć po środki na erekcję, które zawierają substancje zwiększające jego produkcję.
Do spadku tego hormonu przyczyniają się nie tylko naturalne procesy zachodzące w organizmie po 40. roku życia. Duży wpływa ma także styl życia, jaki prowadzisz. Jeśli chcesz być zdrowym i silnym mężczyzną, powinieneś unikać produktów, które mają w swoim składzie soję. Znajdziesz ją między innymi w wyrobach mięsnych i serach. W produktach tych jest ona stosowana jako wypełniacz. Do gotowania wody nie używaj plastikowego czajnika, w którym znajduje się szkodliwy bisphenol A. Do spadku poziomu testosteronu przyczynia się także:
● brak ruchu;
● dieta bogata w węglowodany;
● alkohol.
Jeśli sięgasz po środki na potencję, to wybieraj te, które mają w swoim składzie witaminę B6 i D, cynk oraz magnez.
W chwili obecnej masz do wyboru mnóstwo środków na potencję, które dostępne są bez recepty. Wiele z nich zawiera nie tylko sidenafil, ale także wyciągi z ziół, witaminy i minerały. W składzie tych preparatów znajdziesz między innymi:
● Korzeń żeń-szenia koreańskiego. Zawarte w nim związki powodują zwiększone uwalnianie tlenków azotu, które wspierają rozkurczanie się naczyń krwionośnych.
● Korzeń maca. Obfituje on w różne witaminy i pierwiastki mineralne. Dodatkowo zawiera niemal komplet arginin. Wzmacnia popęd płciowy, ale nie przyczynia się do wzrostu poziomu testosteronu.
Sięgając po środki na potencję bez recepty, pamiętaj, że nie zadziałają one natychmiast. Jeśli chcesz, aby przyniosły oczekiwany efekt, musisz stosować je regularnie.
Sposobów na podwyższenie poziomu testosteronu jest naprawdę wiele. Uprawianie sportu i stosowanie zróżnicowanej diety opartej w dużej mierze na mało przetworzonych produktach pomogą Ci w naturalny sposób zwiększyć poziom testosteronu. Ponadto możesz wspomóc się tabletkami, które poziom tego hormonu podniosą skutecznie i szybko. Tabletki na potencję bez recepty zawierają w swoim składzie prasteron. Budowa tego związku chemicznego jest bardzo podobna do testosteronu, w efekcie łatwo się on w niego przekształca. Po prosteron jako substytut testosteronu możesz sięgnąć, gdy Twoje libido uległo zmniejszeniu i gdy masz problemy z erekcją. Tabletki na potencję z tą substancją są dobrze przyswajane przez organizm.