AKTUALNOŚCI204. Które witaminy wpływają na męską potencję?

Które witaminy wpływają na męską potencję?

Utrzymanie sprawności seksualnej zależy od wielu czynników. Do tych bardzo istotnych zaliczana jest odpowiednia dieta. Jeżeli nie chcesz mieć problemów z potencją, musisz właściwie się odżywiać. Twoja dieta powinna być przede wszystkim odpowiednio zbilansowana. W dużej mierze powinna być oparta na kaszach, warzywach i owocach, które są źródłem pozytywnie wpływających na sprawność seksualną witamin i minerałów. Zadbaj przede wszystkim o to, aby Twoja dieta na potencję obfitowała w witaminy z grupy B, witaminę D i A, argininę, cynk i selen.

Jakie są przyczyny problemów z potencją?

Problemy z potencją mają różne przyczyny. Najczęściej jednak powoduje je niezdrowy tryb życia. To nie tylko źle zbilansowana dieta, ale także siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej. Problemy z utrzymaniem sprawności seksualnej mogą być również skutkiem stresu i zmęczenia. Jeżeli chcesz poprawić jakość swojego życia seksualnego, musisz zmienić swoją dietę. Zrezygnuj z jedzenia ciężkostrawnych, tłustych dań – zawarty w nich tłuszcz gromadzi się w naczyniach krwionośnych. W efekcie następuje zmniejszenie ich przepustowości, co sprawia, że narządy są słabiej ukrwione, czego konsekwencją mogą być Twoje problemy z potencją. Na potencję negatywnie wpływa także przewlekłe zapalenie prostaty.

Jak witaminy z grupy B wpływają na sprawność seksualną?

W walce z utrzymaniem sprawności seksualnej skutecznie pomogą Ci witaminy z grupy B. Tiamina (witamina B1), ryboflawina (witamina B2) oraz witamina PP, czyli niacyna poprawiają stan naczyń krwionośnych, a dodatkowo je rozszerzają. Dzięki temu korzystnie wpływają na ukrwienie każdego narządu. Ponadto witamina B1 pobudza produkcję hormonów przez nadnercza, przysadkę mózgową i podwzgórze. Z kolei ryboflawina pozytywnie oddziałuje na pracę układu nerwowego, zaś niacyna nie tylko wspiera układ nerwowy, ale także wpływa pozytywnie na kondycję naczyń krwionośnych. Nic więc dziwnego, że środki na erekcję bardzo często mają w swoim składzie właśnie witaminy z grupy B. Witaminę B1 znajdziesz w:
●    produktach pełnoziarnistych;
●    wieprzowinie;
●    rybach;
●    orzechach;
●    warzywach strączkowych.
Źródłem witaminy B2 są produkty pełnoziarniste, brokuły, chude mleko, banany. W witaminę PP obfitują produkty pełnoziarniste, mięso i orzechy, które są jedną z najzdrowszych przekąsek.

Jakie znaczenie dla sprawności seksualnej ma witamina D?

Jeżeli sięgasz po tabletki na potencję, wybierz te, które mają w swoim składzie nie tylko witaminy z grupy B, ale także witaminę D. Jej niedobór w organizmie przyczynia się do zwiększonej produkcji wolnych rodników, a to prowadzi do zmniejszenia ilości tlenku azotu, bez którego proces erekcji nie może odbywać się prawidłowo. Ponadto niedobór witaminy D zwiększa ryzyko zachorowania na raka prostaty i negatywnie wpływa na pracę serca. Witamina D jest częściowo wytwarzana w skórze pod wpływem promieniowania słonecznego, jednak w naszej strefie klimatycznej konieczna jest jej suplementacja. Znajdziesz ją w jajach, rybach morskich i nabiale.

Jak witamina A wpływa na potencję?

Witamina A należy do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Odgrywa niezwykle ważną rolę w reprodukcji, wpływa bowiem na materiał genetyczny. Jej niedobór go osłabia, a ponadto oddziałuje negatywnie na produkcję męskich hormonów płciowych. Witamina A wzmacnia również układ odpornościowy i ma właściwości antynowotworowe. Kupując środki na potencję bez recepty, wybierz te, które zawierają również witaminę A. Wprowadź do swojej diety także artykuły żywnościowe, które są jej bogatym źródłem. Znajdziesz ją w produktach mlecznych, jajach, rybach i zielonych warzywach.

Jakie pierwiastki mineralne pozytywnie wpływają na sprawność seksualną?

Tabletki na erekcję, które wybierasz, powinny mieć w swoim składzie nie tylko witaminy, ale także pierwiastki mineralne. Do tych bardziej istotnych zalicza się cynk. Bierze on udział w produkcji testosteronu i odpowiada za produkcję plemników. Znajdziesz go w owocach morza, produktach pełnoziarnistych i orzechach. Na Twoją sprawność seksualną pozytywnie wpłynie także selen. Wspiera on prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego. Od jego prawidłowego poziomu w organizmie zależy jakość nasienia. Źródłem selenu są:

●    ryby;
●    chude mięso;
●    pestki dyni.

Sięgając po tabletki na potencję, wybieraj także te z argininą. Jest to naturalny aminokwas, który rozszerza naczynia krwionośne i poprawia ich elastyczność. Jej naturalnym źródłem są tłuste ryby, produkty pełnoziarniste, nabiał.

Czy zioła pozytywnie wpływają na potencję?

Jest pewna grupa ziół, które pozytywnie wpływają na potencję, co zostało udowodnione w licznych badaniach naukowych. Twoją sprawność seksualną poprawią suplementy diety, które zawierają żeń-szeń. Uwaga! Nie możesz ich zażywać, jeśli cierpisz na nadciśnienie. Tabletki na potencję bez recepty często mają w swoim składzie również pochodzący z Peru korzeń maca. Jest on jedną z niewielu roślin, które zawierają niemal wszystkie argininy. W suplementach diety możesz spotkać także buzdyganka. Roślina ta zwiększa produkcję testosteronu.
 

Ostatnio przeglądane