AKTUALNOŚCI202. Psychologia podniecenia i budowa męskiego libido

Psychologia podniecenia i budowa męskiego libido

Libido to niezwykle złożony, częściowo psychologiczny i częściowo biologiczny mechanizm charakteryzujący się przy okazji zmianami w czasie, wahaniami sezonowymi uzależnionymi od prowadzonego stylu życia, poziomu zadowolenia z codzienności oraz od dopasowania partnerów na poziomie genetycznym. W społeczeństwie przyjęło się, że zdrowy mężczyzna posiada stałą gotowość do odbycia stosunku, ale to nie do końca prawda. Na potencję warto zwracać uwagę, ponieważ u Panów nagłe obniżenie libido wskazuje najczęściej na poważniejsze problemy zdrowotne. Jak wygląda psychologia podniecenia i budowa męskiego libido oraz w jaki sposób radzić sobie z problemami obniżenia nastroju seksualnego? Poniżej kilka praktycznych wskazówek.

Jak można w skrajny sposób zaburzyć czynniki psychiczne podniecenia?

Ogromne zainteresowanie środkami na erekcję wśród młodych mężczyzn wskazuje najczęściej na kompletne zaburzenie obszaru nagrody w życiu seksualnym. Doznania seksualne dla wielu mężczyzn stają się wręcz problemem, wyzwaniem, czasami górą nie do przejścia przez brak zadowolenia samej partnerki. U mężczyzn za generowanie maksymalnego poziomu libido odpowiada w dużym stopniu testosteron i prawidłowo funkcjonujący układ hormonalny, szczególnie regulatory serotoniny. Kiedy mężczyzna nie wiąże seksu z nagrodą, ale raczej karą, obowiązkiem lub zwyczajnie problemem hamuje dobrowolnie układ hormonalny i daje zupełnie inny sygnał organizmowi. Środki na potencję umożliwiają przywrócenie, najczęściej tymczasowe prawidłowych funkcji układu hormonalnego oraz dopływu krwi do członka, bez żadnych blokad i wydzielania szkodliwych enzymów. Z czasem środki na potencję bez recepty naprawiają męskie zachowania seksualne i zamieniają stosunek w nagrodę, prawdziwą przyjemność i przy okazji satysfakcję partnerów. U panów z wiekiem występuje też obniżenie wrażliwości na bodźce. W takim przypadku dodatkowa stymulacja farmakologiczna lub ziołowa to bardzo wskazane rozwiązanie. Kolejny problem dotykający wielu mężczyzn to złe dopasowanie partnerki, najczęściej pod kątem atrakcyjności i zgodności genetycznej. Tabletki na potencję potrafią wywołać wzwód przy minimalnej aktywności ze strony partnerki, ale w przypadku ogólnej niechęci lub problemów w związku do stosunku może nie dojść z innych przyczyn, a nie tylko wynikających ze stanu męskiego organizmu. Zgodność partnerów to ważne założenie, jeżeli chodzi o leczenie problemów z potencją i czasami zmiana środowiska, otoczenia działa cuda naturalnie w połączeniu z odpowiednią farmakologią.

Kiedy środki na potencję sprawdzą się u mężczyzny?

Zaburzenia libido dzieli się standardowo na pierwotne oraz wtórne. Jeżeli chodzi o zaburzenia wtórne wynikają z przyjmowanych leków lub z zaburzeń organizmu najczęściej w strefie hormonalnej. Tabletki na potencję można wykorzystywać równolegle z aktywatorami odpowiednich hormonów, z terapiami pobudzania testosteronu i konkretnych receptorów, ale to wymaga cierpliwości i najczęściej poniesienia dodatkowych kosztów. Terapia hormonalna działa na kobiety i mężczyzn. Testosteron aktualnie podaje się wieloma drogami, mało inwazyjnymi, chociażby przez tabletki lub plastry i żele. Każdy pacjent może dopasować metodę pod siebie. Wyrównanie hormonów oznacza przywrócenie lub nawet częściową naprawę libido, co odpowiada za zadowolenie z życia seksualnego. Tabletki na potencję bez recepty to duża nowość na rynku. Do tej pory Panowie musieli zgłaszać się do seksuologa lub innego lekarza po diagnostykę i wystawienie recepty. Dzisiaj, dzięki wyspecjalizowanym sklepom internetowym nie trzeba tego robić. Skład jakościowy oraz ilościowy tabletek na potencję różni się w zależności od producenta, ale na rynku występują sprawdzone pochodne Viagry prezentowane średnio w opakowaniach od kilku mg. Środki na erekcję wskazuje się wyłącznie pacjentom, którzy nie mogą w ogóle utrzymać wzwodu. Zdrowym mężczyznom odradza się stosowanie takich preparatów, ponieważ mogą prowadzić do bardzo długiego utrzymania bolesnej erekcji. Chociaż producenci wyjaśniają, że do działania tabletki potrzeba stymulacji seksualnej chodzi tak naprawdę o niewielki dotyk, a nawet wyobrażenie sytuacji erotycznej. Składnik aktywny z czasem wypłukuje się z ciała, więc taką farmakologię uznaje się za niezwykle bezpieczną dla pacjenta i trudno mówić o ryzyku po optymalizacji właściwej dawki.

Co psychologia podniecenia może powiedzieć o stanie organizmu?

Okresowy spadek libido to nic dziwnego, a utrata erekcji u dorosłego mężczyzny nie powinna wzbudzać podejrzeń, jeżeli występuje tylko od czasu do czasu. Dłuższa utrata zainteresowania seksem i całkowita niezdolność do odbycia stosunku z atrakcyjną, podobającą się mężczyźnie partnerką może sugerować pogorszenie fizycznego stanu organizmu, układu hormonalnego, czasami rozwój poważniejszego schorzenia. Psychologia podniecenia wiele mówi o jakości całej relacji i o sposobie prawidłowego dopasowania partnerów. Czasami zaburzenia libido całkowicie znikają przy genetycznie zgodnej partnerce, o czym świadczą badania seksuologów
 

Ostatnio przeglądane