AKTUALNOŚCI201. Problematyka męskiego libido

Problematyka męskiego libido

Męskie libido to niezwykle skomplikowany mechanizm, który niestety pogarsza się wraz z wiekiem. Panowie rzadko dysponują prawidłowymi autorytetami przekazującymi właściwą wiedzę o życiu seksualnym, a większości rzeczy uczą się na własną rękę, czasami w sporym stresie z nową partnerką, co prowadzi do powstania złych nawyków, w skrajnych przypadkach do zablokowania funkcji seksualnych. W męskim organizmie potrafi pojawić się hormon odpowiedzialny za całkowite zablokowanie erekcji. Duży stres, zły styl życia, choroby to tylko niektóre z czynników ryzyka do analizy. Z czym wiąże się problematyka męskiego libido, z czego wynikają najczęściej problemy z erekcją? Co zrobić, żeby prawidłowo przeciwdziałać negatywnym czynnikom? I jak w tym zestawianiu wypadają środki na potencję? Poniżej kilka ciekawych wskazówek dla mężczyzn pragnących zwiększyć świadomość własnej seksualności.

Jak wygląda prawidłowa reakcja seksualna u zdrowego człowieka?

U zdrowego mężczyzny pożądanie przechodzi szybko w podniecenie, prawidłową erekcję, fazę utrzymania, orgazm i ostatecznie odprężenie. Pomiędzy partnerami w trakcie oraz po stosunku wytwarzają się hormony odpowiedzialne za budowanie przywiązania umożliwiające założenie rodziny, spłodzenie dziecka. Panie, które wyłamują się z tego schematu i współżyją z różnymi partnerami zaburzają funkcjonowanie własnej gospodarki hormonalnej i nie są w stanie zbudować trwałej więzi z kolejnym partnerem, partnerami. Podobna zasada występuje u mężczyzn, chociaż w ograniczonym zakresie. Zrozumienie tych postaw gwarantuje lepsze dopasowanie seksualne, ale też życiowe. Zaburzenia seksualne pojawiają się zatem nie tylko u mężczyzn na poziomie hormonalnym. U kobiet też, tylko w innym wymiarze. Brak pożądania, podniecenia, utrata zdolności do orgazmu przy partnerze, stres po stosunku zamiast odprężenia to bardzo popularne problemy, patologie. Środki na potencję bez recepty pomagają mężczyznom utrzymać pożądanie oraz podniecenie na bardzo wysokim poziomie z gwarancją napełnienia członka krwią we właściwy sposób. Środki na potencję prowadzą nawet do poprawy wyglądu narządów, powiększają członka w znaczący sposób, znacznie powyżej średniej erekcji uzyskiwanej naturalnymi metodami. Dla wielu par oznacza to znacznie większą satysfakcję i oczywiście podniesienie pewności siebie u mężczyzny.

A co, jeżeli zawodzi pożądanie seksualne?

Tabletki na erekcję działają tylko pod warunkiem pobudzenia seksualnego, a zatem wymagają szczątkowej stymulacji. Niestety pożądanie seksualne, prawdziwe często w ogóle nie występuje pomiędzy kobietą, a mężczyzną, szczególnie w trakcie nawiązywania przypadkowych relacji. Popularna „chemia” pomiędzy partnerami seksualnymi to według naukowców dopasowanie genetyczne na poziomie potencjalnego spłodzenia potomka i szansa utrwalenia prawidłowego wzorca pożądania między potencjalnymi rodzicami. Zaburzenia pożądania pochodzą z psychiki lub mają charakter fizyczny wywołany chorobami serca, krążenia, wątroby, generalnie uszkodzeniem narządów kluczowych dla wydzielania niektórych związków w układzie hormonalnym. Czasami nawet budowa penisa może stanowić problem i wymaga zabiegu. Problematyka męskiego libido wiąże się w pewnym stopniu z prawidłową selekcją partnerki do współżycia. Przypadkowe relacje rzadko się sprawdzają, a zaburzenia pożądania mogą oznaczać też jasną wskazówkę od samego organizmu, że ta para nie ma racji bytu genetycznego. Niestety ten problem porusza się niezwykle rzadko w analizach skuteczności składników aktywnych na potencję.

Dlaczego tabletki na potencję działają?

Tabletki na potencję z realnym składnikiem aktywnym, chociażby sildenafilem działają, ponieważ wpływają bezpośrednio na układ hormonalny oraz prowadzą do odblokowania odpowiednich enzymów odpowiedzialnych za napływ krwi do członka. Ziołowe odpowiedniki leków na potencję nie są w stanie od razu osiągnąć takiego rezultatu i pobudzają tylko w niewielki sposób, najczęściej niewystarczający do zapewniania prawidłowego stosunku. Tabletki na potencję dają natomiast taką gwarancję i to u mężczyzn ze zdiagnozowanymi problemami zdrowotnymi. Chociaż tabletki można kupić całkowicie bez recepty, bez dodatkowej papierkowej roboty to przyda się jednak solidna diagnostyka organizmu pod kątem wykluczenia uszkodzenia narządów. Warto również uregulować sprawy krążeniowe, ciśnienie. Tabletek na potencję nie można mieszać z alkoholem, ani innymi używkami. To zwyczajnie niebezpieczne.

Jak rozwiązać problemy z pożądaniem?

Właściwe dopasowanie partnerów, ograniczenie stresu w dniu codziennym, optymalizacja stanu zdrowia, przyjmowanie tabletek na potencję bez recepty w awaryjnych sytuacjach to szansa na poprawienie satysfakcji w życiu seksualnym, bez generowania skutków ubocznych. Niestety tabletki na potencję to zaledwie początek drogi do pełnego wyzdrowienia i przywrócenia komfortu psychicznego oraz fizycznego. Mężczyzna powinien podjąć przy okazji działania wyprzedzające, diagnostyczne. Przyda się też pogłębienie intymności i wzajemności wśród partnerów.

Ostatnio przeglądane