AKTUALNOŚCI20. Tadalafil- działanie i skutki uboczne

Tadalafil- działanie i skutki uboczne

Zaburzenia erekcji to problem, z którym zmaga się wielu mężczyzn. Wbrew pozorom, nie jest to wyłącznie problem dotyczący starszych mężczyzn, problemy z potencją często dotyczą osób młodych.

Przyczyny zaburzeń mogą być różne – stres, przepracowanie, przemęczenie, nieodpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej, problemy zdrowotne i wiele innych.

Jednakże bez względu na to, czy zaburzenia erekcji wynikają z czynników stricte fizycznych, czy też psychicznych, każdy mężczyzna dąży do odzyskania pełnej sprawności seksualnej. Z pomocą przychodzą w tym przypadku leki na zaburzenia erekcji, które sprawnie i skutecznie pozwalają uporać się z seksualnym problemem.

Wybierając środek na potencję i zaburzenia erekcji, większość mężczyzn zwraca uwagę na właściwości i działanie leku, pomijając efekty uboczne, które – suma sumarum – także są bardzo ważne. 

Tadalafil- skuteczny sposób ma zaburzenia erekcji

Doskonałym lekiem na zaburzenia erekcji jest tadalafil, który skutecznie blokuje enzym PDE5, zapewniając odpowiednie ukrwienie ciał jamistych członka, a w efekcie odpowiednio długą erekcję, umożliwiającą odbycie satysfakcjonującego dla obojga partnerów stosunku płciowego. Pożądane efekty można uzyskać około 15-30 minut po zażyciu tabletki, zakładając oczywiście, że mężczyzna znajduje się w stanie pobudzenia seksualnego – warto pamiętać, że jest czynnik konieczny, umożliwiający uaktywnienie się właściwości tadalafilu.

Badania naukowe dowodzą, że tadalafil działa co najmniej 24 godziny, a w niektórych przypadkach nawet dłużej.

Godny pokreślenia jest fakt, że tadalafil w znaczny sposób poprawia pracę układu naczyniowego, czego efektem jest wspomniane wcześniej optymalne ukrwienie męskich narządów intymnych, jak również prawidłowy dopływ krwi do muskulatury – z tego właśnie powodu tadalafil często jest stosowany przez kulturystów, zapewniając zwiększony transport składników odżywczych do mięśni.

Ciekawostką może okazać się fakt, że kulturyści startujący w zawodach mają prawo stosować tadalafil w dniu mistrzostw jako środek poprawiający unaczynienie mięśni.

Kto powinien stosować tadalafil?

Tadalafil to lek na zaburzenia erekcji, co w praktyce oznacza, że powinien być stosowany w przypadku problemów z uzyskaniem lub utrzymaniem wzwodu, umożliwiającego odbycie stosunku satysfakcjonującego dla obojga partnerów. 
Warto jednak podkreślić, że tadalafil znajduje również zastosowanie w leczeniu objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (prostaty), nadciśnienia płucnego klasy II i III, celem poprawienia zdolności wysiłkowych, a także idiopatycznego tętniczego nadciśnienia płucnego oraz tętniczego nadciśnienia płucnego, które jest związane z kolagenowym schorzeniem naczyń.

Talafil może być stosowany wyłącznie przez osoby dorosłe, w których przypadku występują wskazania do stosowania leku.

Tabletkę można zażywać zarówno w czasie posiłku, jak i niezależnie od niego, warto jednak pamiętać, że przyjmowanie leku na pusty żołądek, po tłustym i obfitym posiłku lub łączenie preparatu na zaburzenia erekcji z wzwodem może opóźnić lub upośledzić działanie tadalafilu. Lek najlepiej stosować po lekkim posiłku, nie zapominając o odpowiedniej stymulacji seksualnej.
 

Skutki uboczne tadalafilu

Tadalafil, podobnie jak każdy lek na potencję lub zaburzenia erekcji, może przyczynić się do wystąpienia skutków ubocznych. Badania dowodzą, że występują one rzadko i mogą mieć różne nasilenie.

Do najczęstszych dolegliwości należą bóle i zawroty głowy, bóle mięśni i kończyn, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, nudności, wymiony, a nawet pokrzywka. Należy także pamiętać, że tadalafil może opóźniać reagowanie, dlatego też po zażyciu leku nie należy kierować urządzeniami i maszynami mechanicznymi.

Częstym problemem wynikającym ze stosowania leku tadalafil, jest zbyt długa erekcja. Faktem jest, że każdy mężczyzna dąży do tego, aby zachować zdolności seksualne możliwie długo, zapewniając partnerce satysfakcjonujący stosunek płciowy. Niestety, zbyt długa erekcja, poza tym, że sprawia mężczyźnie ból, może przyczynić się do wielu dolegliwości zdrowotnych, w tym do powstania nieodwracalnych uszkodzeń w obrębie członka.

W sytuacji, gdy erekcja utrzymuje dłużej niż cztery godziny lub inne działania niepożądane są szczególnie uciążliwe, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Szczególnie ważne jest podjęcie odpowiednich działań w przypadku zbyt długiej erekcji, która może spowodować trwałe i poważne zaburzenia męskości.

Stosowania leków na zaburzenia erekcji oraz potencję powinni unikać mężczyźni, którzy nie mają problemów ze sprawnością seksualną.

 

Ostatnio przeglądane