AKTUALNOŚCI197. Jak choroby nerek wpływają na potencję?

Jak choroby nerek wpływają na potencję?

Problemem, który dotyka wielu mężczyzn jest trudność z uzyskaniem lub utrzymaniem wzwodu. W efekcie panowie nie mogą cieszyć się udanym życiem seksualnym. Co ważne, na zaburzenia erekcji cierpią nie tylko ci po sześćdziesiątym roku życia. Również wielu dwudziesto- i trzydziestolatków narzeka na swoją sprawność seksualną. W wielu przypadkach pomocne okazują się być środki na erekcję. Są to skuteczne preparaty, które jednak nie rozwiązują podłoża problemu. W efekcie erekcja może się pojawić, ale po takie środki będziesz musiał sięgać za każdym razem, kiedy będziesz chciał współżyć. Przyczyny zaburzeń erekcji mogą być bardzo różne. Zalicza się do nich między innymi choroby nerek.

Jaką rolę pełnią nerki?

Nerki są bez wątpienia jednym z ważniejszych organów znajdujących się w naszym ciele. Razem z wątrobą oczyszczają nasz organizm ze szkodliwych substancji. Kiedy zaczynają szwankować, rozmaite toksyny kumulują się w naszym ciele, co może skutkować poważnymi problemami. Odbiją się one na funkcjonowaniu całego organizmu, a więc również sferze seksualnej. Panowie, którzy zmagają się z chorobami nerek często skarżą się swoim lekarzom, że nie mogą cieszyć się udanym seksem. Jeśli znajdujesz się w tej grupie i chcesz stosować środki na potencję, pamiętaj, aby skonsultować się ze swoim lekarzem. Preparaty te są oczywiście bezpieczne, ale w przypadku chorób nerek nie należy zażywać ich na własną rękę.

Jaki jest związek między erekcją a pracą nerek?

Wiesz już, że środki na potencję bez recepty pomagają w przypadku kłopotów z erekcją. Wiesz także, że w przypadku chorób nerek zaburzenia erekcji nie są niczym nadzwyczajnym. Z pewnością zastanawiasz się jednak dlaczego tak się dzieje. Powszechne jest bowiem przekonanie, że nerki i penis nie mają ze sobą nic wspólnego. Wchodzą przecież do zupełnie innych układów więc jak niby miałoby na siebie wpływać. Tymczasem okazuje się, że układ wydalniczy, którego częścią są nerki może skutkować poważnymi problemami z erekcją. Kiedy narządy nie działają tak, jak powinny, szwankuje produkcja męskiego hormonu płciowego, który niezbędny jest do osiągania wzwodu. Wpływa to również negatywnie na pracę ośrodków nerwowych, które zlokalizowane są w miednicy. Dochodzi do znacznego spowolnienia przepływu krwi w okolicach pachwin. Wszystko to sprawia, że erekcja albo nie pojawia się w ogóle, albo jest zbyt słaba, aby odbycie stosunku było możliwe. Do tego często dochodzi poważne osłabienie organizmu, które sprawia, że panowie zmagający się z chorobami nerek nierzadko po prostu nie mają ochoty na seks.

Jakie choroby nerek odbijają się na sferze seksualnej mężczyzny?

Tabletki na erekcję świetnie sprawdzają się wtedy, kiedy zaburzenia erekcji wynikają z problemów ze strony układu krążenia. W przypadku chorób nerek nie zawsze pomagają. Jeśli chodzi o konkretne problemy zdrowotne, które mogą skutkować problemami z erekcją, to zalicza się do nich między innymi:

●    niewydolność nerek;
●    ostry zespół nerczycowy.

Do tego dochodzą zmiany zapalne. Trudności w sferze seksualnej mogą dotknąć również tych panów, u których doszło do urazu nerek. Mówiąc o schorzeniach tych narządów, które negatywnie wpływają na seksualność mężczyzn, nie można zapomnieć również o kamicy. Kamienie nerkowe blokują drogi moczowe, co prowadzi do zalegania moczu. W konsekwencji rozwija się stan zapalny, który może doprowadzić d zapalenia zarówno pęcherza, jak i cewki. Jeśli nie zostanie wdrożone odpowiednie leczenie, dojdzie do zapalenia gruczołu krokowego, czego skutkiem będą zaburzenia erekcji.

Jak radzić sobie z problemami z erekcją w związku z chorobami nerek?

Jak już wspomnieliśmy, tabletki na potencję mogą, ale w tym przypadku nie muszą pomóc. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się wówczas, gdy problemy z erekcją są wynikiem zaburzeń w funkcjonowaniu układu krążenia. W przypadku chorób nerek najlepszym sposobem jest po prostu konwencjonalne leczenie podstawowej dolegliwości. Kiedy organizm zostanie przywrócony do stanu równowagi, istnieje duża szansa na to, że również sprawność seksualna powróci.

Jakie tabletki na potencję bez recepty są obecnie dostępne?

Tabletki na potencję bez recepty, które są obecnie dostępne to przede wszystkim preparaty bazujące na sildenafilu. Jest to znana substancja, która zrewolucjonizowała rynek środków na potencję. Działa naprawdę bardzo dobrze, a jednocześnie jest w pełni bezpieczna. Oczywiście w przypadku chorób nerek warto przed rozpoczęciem stosowania poradzić się lekarza prowadzącego. Musi on bowiem ocenić, czy sildenafil wejdzie w reakcję chemiczną ze stosowanymi lekami, a także czy nie będzie stanowił zbyt dużego obciążenia dla nerek.

Zaburzenia erekcji to dla wielu mężczyzn naprawdę poważna sprawa. Panowie czują się wówczas mniej wartościowi, spada drastycznie ich poczucie własnej wartości. Dlatego tak ważne jest, aby nie lekceważyć problemu. Ci, którzy zmagają się z chorobami nerek powinni pamiętać, że trudności z uzyskaniem bądź utrzymaniem wzwodu mogą się pojawić i są absolutnie normalne. Kiedy jednak nerki zostaną wyleczone, problem na ogół znika.

Ostatnio przeglądane