AKTUALNOŚCI196. Dlaczego problemy z erekcją pojawiają się zarówno u mężczyzn rezygnujących z aktywności ruchowej, jak i u tych, którzy ćwiczą zbyt dużo?

Dlaczego problemy z erekcją pojawiają się zarówno u mężczyzn rezygnujących z aktywności ruchowej, jak i u tych, którzy ćwiczą zbyt dużo?

Współcześni mężczyźni coraz częściej borykają się z kłopotami z potencją. Wzwód albo nie pojawia się wcale, albo zbyt szybko zanika. W każdym z tych przypadków odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego jest po prostu niemożliwe. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że rosnącą popularnością cieszą się środki na erekcję. Pozwalają one na uzyskanie wzwodu, a tym samym sprawiają, że mężczyzna może współżyć. Powodów, dla których pojawiają się kłopoty w tej sferze męskiego funkcjonowania jest naprawdę wiele. Tym razem przyjrzymy się panom wybierającym siedzący tryb życia oraz tym, którzy trenują zdecydowanie zbyt dużo.

Pod jakim względem sprawność fizyczna i seksualna są do siebie podobne?

Kiedy mówimy o wskaźnikach zdrowia mężczyzny, musimy wspomnieć zarówno o sprawności fizycznej, jak i seksualnej. Pod względem mechanizmów regulacyjnych są one bowiem do siebie bardzo podobne. Za jedną i drugą sferę odpowiada układ nerwowy oraz hormonalny. Tym, co stymuluje mięśnie do wzrostu, a jednocześnie jest niezbędne dla zachowania libido na odpowiednim poziomie jest testosteron. Ma on również znaczenie dla płodności. Stymuluje erekcję – kiedy jego poziom jest zbyt niski, mężczyzna może mieć problemy ze wzwodem.

Co prowadzi do problemów z erekcją u panów, którzy nie uprawiają sportu?

Mężczyźni, którzy nie są aktywni fizycznie prędzej czy później będą musieli sięgnąć po środki na potencję. Okazuje się bowiem, że panowie, którzy nie ćwiczą są na ogół w dużo gorszej kondycji. Często mają nadwagę (jeśli nie otyłość), chorują na cukrzycę i miażdżycę. Wszystkie te problemy zdrowotne bardzo mocno odbijają się na sprawności seksualnej. Musisz pamiętać, że działanie Twojego penisa uzależnione jest od tego, w jakiej formie są Twoje naczynia krwionośne. A w przypadku wskazanych przez nas dolegliwości na ogół nie jest z nimi najlepiej. Wówczas krew nie może dotrzeć do ciał jamistych prącia, co skutkuje brakiem wzwodu. Pomocne okazują się środki na potencję bez recepty, ale nie rozwiązują one problemu. Warto dodać, że brak aktywności fizycznej często wiąże się również z zaburzeniami hormonalnymi, które także prowadzą do kłopotów z erekcją.

Z czego wynikają problemy z erekcją u panów trenujących zbyt dużo?

Nadmiar aktywności fizycznej może być równie szkodliwy, co jej brak. Powinni pamiętać o tym wszyscy mężczyźni ogarnięci żądzą posiadania perfekcyjnie umięśnionego ciała. Pamiętaj, że nadmierna aktywność ruchowa prowadzi często do rozmaitych stanów zapalnych w organizmie. Dochodzi do upośledzenia metabolizmu elektrolitów, Twój organizm jest przemęczony i przetrenowany. Trudno, aby w takim stanie penis działa tak, jak należy. Dobre tabletki na potencję bez recepty mogą Ci oczywiście pomóc, ale nie sprawią, że Twój organizm odpocznie. Często za zaburzeniami erekcji u aktywnych fizycznie mężczyzn odpowiada nieprawidłowy plan treningowy. Wystarczy, że organizm nie otrzyma dość czasu na regenerację i odpoczynek, aby w sypialni coś nie zadziałało.

UWAGA: jeśli trenujesz, a nie chcesz rezygnować z udanego życia seksualnego, nigdy nie sięgaj po sterydy anaboliczne. To substancje, które niezwykle negatywnie wpływają na cały organizm. Stosując je, narażasz się nie tylko na problemy z erekcją. W takim przypadku tabletki na erekcję Ci nie pomogą.

Jak mogą wspomóc się mężczyźni aktywni fizycznie, aby nie zmagać się z zaburzeniami erekcji?

Tabletki na potencję to środki, po które możesz sięgać, jeśli zauważysz, że Twój penis zaczyna Cię zawodzić. Pamiętaj jednak, aby przede wszystkim przyjrzeć się swojej aktywności treningowej. Być może ćwiczyć za dużo i za często, co skutkuje przemęczeniem ciała. W takiej sytuacji udane życie seksualne będzie naprawdę trudno osiągnąć. Czasem wystarczy jednak krótka przerwa w treningu, aby wszystko wróciło do normy. Pomocne mogą okazać się również rozmaite preparaty ziołowe. Sięgaj chociażby po żeń – szeń, którego wpływ na męską potencję znany jest od dawna. Świetne efekty przynoszą również produkty pszczele. Pyłek i mleczko doskonale wzmacniają nie tylko potencję, ale również cały organizm. Sprawdź również, czy Twojemu ciału nie brakuje żadnych witamin. Szczególnie ważna jest witamina E. Kiedy jej poziom jest zbyt niski, funkcje seksualne u panów zostają poważnie zaburzone.

Jak mogą wspomóc się mężczyźni nieaktywni ruchowo, aby problemy z erekcją przestały ich dotyczyć?

Tabletki na potencję z całą pewnością mogą pomóc. Absolutną podstawą jest jednak zmiana trybu życia. Umiarkowany wysiłek fizyczny jest niezbędny do tego, aby cieszyć się udanym życiem seksualnym. Jeśli zaliczasz się do panów z nadwagą, którzy zamiast spaceru wybierają mecz przed telewizorem, zrób podstawowe badania. Być może masz cukrzycę lub miażdżycę, a więc choroby, które w istotny sposób wpływają na sprawność seksualną mężczyzn. Wystarczy kilka prostych zmian, aby Twój penis znowu zaczął działać tak, jak należy. Pamiętaj, aby zwracać również uwagę na to, co ląduje na Twoim talerzu. Zamiast tłustego czerwonego mięsa sięgaj raczej po chude białe. Polub ryby i owoce morza, a także produkty pełnoziarniste.
 

Ostatnio przeglądane