AKTUALNOŚCI194. Jakie są problemy seksualne mężczyzn i co może być ich powodem?

Jakie są problemy seksualne mężczyzn i co może być ich powodem?

Problemy seksualne mogą dopaść zarówno kobiety, jak i mężczyzn. O ile w przypadku pań jest społeczne przyzwolenie, o tyle od panów oczekuje się pełnej sprawności w każdej chwili. Mężczyźni bardzo często są oceniani przez pryzmat swoich umiejętności seksualnych. Kiedy zawodzą, pojawia się przekonanie, że się nie sprawdzili. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest spadek poczucia własnej wartości. Obecnie panowie z problemami w sferze seksualnej mogą walczyć za pomocą różnych metod. Do tych popularnych i łatwo dostępnych zalicza się środki na potencję, które można kupić bez recepty. Zobaczmy, jakie są najczęstsze problemy seksualne mężczyzn, a także co może się za nimi kryć.

Czy seksualność kobiet i mężczyzn jest taka sama?

Kobiety i mężczyźni bardzo różnią się pod względem seksualności. Podstawowe różnice dotyczą oczywiście budowy ciała. Do tego dochodzi inna gospodarka hormonalna, a także inne mechanizmy reagowania. Mówiąc o seksualności, warto wskazać, że ma ona kilka aspektów. Jeden jest czysto biologiczny i sprowadza się po prostu do rozmnażania. Należy jednak pamiętać, że seksualność to także szereg bodźców zmysłowych, a także emocjonalnych. Wbrew powszechnemu przekonaniu mężczyźni również się zakochują i doświadczają silnych emocji z tym związanych.

Jakie są przyczyny zaburzeń seksualnych u mężczyzn?

Na potencję wpływa szereg czynników. Oznacza to, że za zaburzeniami seksualnymi u panów może kryć się naprawdę mnóstwo przyczyn. Prawidłowa ich identyfikacja pozwala na wdrożenie właściwego postępowania, czego skutkiem ma być usunięcie trudności. Warto pamiętać, że w wielu przypadkach doskonale sprawdzają się środki na erekcję, które można dzisiaj kupić bez recepty. Niestety, poprawiają one sytuację, ale na ogół jedynie na chwilę. Nie likwidują podłoża problemu. Zidentyfikowane obecnie problemy seksualne panów dzieli się na trzy grupy. Są to trudności o podłożu:

●    organicznym;
●    psychicznym;
●    społeczno-kulturowym.

Do tych pierwszych zalicza się przede wszystkim różnego rodzaju choroby. Należy wskazać, że i wielu panów, którzy stosują środki na potencję bez recepty występuje cukrzyca. To poważna choroba, która jest często nierozpoznana, a tym samym nieleczona. Podobnie jest z miażdżycą. Tymczasem naczynia krwionośne znajdujące się w penisie są naprawdę małe. Błyskawicznie reagują więc nawet na naprawdę niewielkie nieprawidłowości. Co więcej, często to właśnie trudności z uzyskaniem bądź utrzymaniem wzwodu są pierwszym sygnałem, że w organizmie dzieje się coś niedobrego. Często również choroby nerek i wątroby prowadzą do problemów w sypialni. Podobnie jest z nadciśnieniem.

Ostatnio przeglądane