AKTUALNOŚCI193. Co warto wiedzieć na temat męskiej seksualności?

Co warto wiedzieć na temat męskiej seksualności?

Wokół męskiej seksualności narosło wiele mitów, które powtarzane są często zarówno przez kobiety, jak i samych mężczyzn. Niektóre z nich dotyczą tego, co pomaga na potencję, inne mówią o tym, jak pod względem seksualnym zachowują się mężczyźni. Warto się z nimi rozprawić ponieważ wiele z nich jest naprawdę krzywdzących. Dzięki temu panowie będą wiedzieć, czego mogą spodziewać się po swoim ciele, a panowie zdobędą wiedzę, która pozwoli im na lepsze zrozumienie swoich partnerów.

Czy mężczyzna zawsze musi mieć ochotę na seks?

Jednym z najbardziej powszechnych mitów dotyczących męskiej seksualności jest ten mówiący o tym, że panowie zawsze mają ochotę na seks. Panuje powszechne przekonanie, że mężczyźni myślą o seksie w zasadzie cały czas i wystarczy tylko odpowiednia okazja, aby się na niego zdecydowali. Tymczasem okazuje się, że zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn typowe są wahania libido. Mężczyzna nie tylko może nie mieć ochoty na seks, ale również może nie być na niego gotowy fizycznie. Nie zawsze trzeba w takim przypadku sięgać po środki na erekcję. Partnerka powinna zrozumieć, że mężczyzna może być zmęczony, może czuć się źle czy po prostu mieć zły nastrój.

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Kiedy mówimy o mitach związanych z seksualnością mężczyzn, należy wspomnieć o tym dotyczącym rozmiaru penisa. Powszechne jest przekonanie, że kobietę jest w stanie usatysfakcjonować wyłącznie posiadacz naprawdę długiego prącia. W efekcie już dorastający chłopcy porównują swoje penisy między sobą. Ci starsi, którzy sięgają po pornografię, są często przerażeni tym, jak duże penisy mają aktorzy występujący w filmach. W efekcie dochodzi do spadku poczucia własnej wartości, wytwarzają się kompleksy, mężczyzna może mieć problem z osiąganiem wzwodu, co sprawia, że potrzebne okazują się środki na potencję. Tymczasem długość członka nie ma najmniejszego wpływu na satysfakcję seksualną osiąganą przez kobiety.

Czy mężczyźni mogą się masturbować?

Wszyscy wiedzą, że panowie mogą sięgać po środki na potencję. Jeśli jednak chodzi o podejście do męskiej masturbacji, to jest ono już mniej liberalne. Wiele osób jest przekonanych, że masturbacja jest tym, po co nie sięgają zdrowi i zadowoleni z życia seksualnego mężczyźni. Co więcej, kobiety bardzo często uważają, że jeśli mężczyzna się masturbuje, to znaczy, że partnerka go po prostu nie pociąga. Należy jasno zaznaczyć, że absolutnie tak nie jest. Masturbacja to naturalne uzupełnienie życia erotycznego. Relaksuje, rozładowuje napięcie. Jest także sposobem na poznanie własnego ciała. Problem zaczyna się wyłącznie wtedy, kiedy mężczyzna zamiast seksu z partnerką wybiera masturbację. Wówczas warto skontaktować się ze specjalistą.

Czy mężczyźni mogą mieć wielokrotny orgazm?

Środki na potencję bez recepty to znany temat dotyczący mężczyzn. Większość z nas doskonale wie, że można je dzisiaj kupić bez recepty. Kiedy jednak pojawia się temat męskiego orgazmu, nasza wiedza nie jest już tak imponująca. Powszechne jest przekonanie, że wielokrotny orgazm mogą przeżywać wyłącznie kobiety. Tymczasem okazuje się, że może on być udziałem również panów. Ważne jest jednak, aby się tego nauczyć. U panów wytrysk nie musi być powiązany z orgazmem. Mogą one funkcjonować niezależnie od siebie. Ważne jest jednak, aby je kontrolować. Każdy mężczyzna powinien pamiętać, że trening naprawdę czyni w tej kwestii mistrza.

Gdzie znajduje się punkt G u mężczyzn?

Tabletki na potencję bez recepty to popularny temat. Podobnie jak punkt G u kobiet. Kilka lat temu był to jeden z gorętszych tematów. Warto pamiętać, że również panowie mają swój punkt G. Jest nim po prostu prostata. Jeśli jest ona zdrowa, to jej stymulacja zapewnia mężczyznom naprawdę ogromną przyjemność. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie wszyscy panowie będą chętni na taką stymulację. Bardzo ważne jest więc, aby partnerka zapytała wcześniej, czy mężczyzna chce spróbować takiej innowacji w łóżku.

Czy są zabawki erotyczne odpowiednie dla mężczyzn?

Wiemy, że dostępne są tabletki na erekcję dla panów. Co jednak z zabawkami erotycznymi? Większość z nas kojarzy je wyłącznie z kobietami. Tymczasem okazuje się, że również panowie mogą z powodzeniem sięgać po gadżety erotyczne, czerpiąc prawdziwą przyjemność z korzystania z nich. Dostępne są różne pierścienie i wibratory. Nie można zapominać również o wielu innych zabawkach. Okazuje się, że oferta sklepów erotycznych jest pod tym względem naprawdę imponująca. Tym samym każdy mężczyzna ma szansę znaleźć taki gadżet erotyczny, który idealnie wpisze się w jego upodobania, dostarczając przyjemności na najwyższym poziomie.

Tabletki na potencję to popularny środek, który stosuje wielu mężczyzn. O tym wie znaczna większość z nas. Okazuje się jednak, że w pozostałych obszarach męskiej seksualności nie jesteśmy tacy światli. Mamy nadzieję, że nasz artykuł chociaż trochę przybliżył świat męskiego seksu. Rozprawiliśmy się z najbardziej popularnymi mitami, które od lat pokutują nie tylko wśród kobiet. Także wielu mężczyzn je powiela, rezygnując tym samym z prawdziwej przyjemności.

Ostatnio przeglądane