AKTUALNOŚCI192. Co kryje się za brakiem ochoty na seks u mężczyzn?

Co kryje się za brakiem ochoty na seks u mężczyzn?

Zarówno panie, jak i sami panowie mają często naprawdę niską wiedzę na temat męskiej seksualności. Często nie wiemy, co stoi za niskim libido mężczyzn, zastanawiamy się czy środki na erekcję są bezpieczne, jesteśmy przekonani, że panowie zawsze mają ochotę na seks i zawsze są na niego gotowi. Dlatego spróbujemy nieco przybliżyć temat męskiej seksualności, co bez wątpienia przyda się przedstawicielom obu płci. Zobaczmy, co kryje się za brakiem ochoty na seks u mężczyzn.

Czy niskie libido u mężczyzny to wina kobiety?

Wiele pań uważa, że brak zainteresowania seksem ze strony ich partnera jest tylko i wyłącznie ich winą. W efekcie usilnie szukają sposobów na to, aby sytuację zmienić. Często pojawiają się same w gabinecie seksuologa i wskazują na takie emocje, jak smutek, bezsilność. Podkreślają, że tracą poczucie własnej wartości. Oczywiście sytuacja, kiedy kochana przez Ciebie osoba odmawia seksu jest zawsze bardzo trudne. Osoby bardziej wrażliwe mogą odbierać ją jako odrzucenie. Tymczasem brak pożądania czy unikanie zbliżeń intymnych nie jest winą kobiety. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że poziom libido może zmieniać się w różnych okresach życia. Uzależniony jest od tego, jak aktualnie żyjemy i co się w tym naszym życiu dzieje. Co więcej, nierzadko okazuje się, że panowie unikają seksu ponieważ zauważyli, że ich penis nie reaguje tak, jak dawno. W tajemnicy przed partnerką sięgają często wówczas po różnego rodzaju preparaty na potencję, czekając aż pojawi się wyczekiwany przez nich efekt.

Czym może być spowodowany brak ochoty na seks u mężczyzn?

Brak ochoty na seks u panów może wynikać z szeregu czynników. W przypadku niektórych bardzo pomocne okazują się być środki na potencję, które obecnie można bez większych problemów kupić bez konieczności posiadania recepty. Mężczyźni w różnym wieku chętnie po nie sięgają, zapominając jednak, że nie zawsze przyniosą one oczekiwany efekt.

Zmiany hormonalne

Hormonem, który w przypadku mężczyzn odgrywa ogromną rolę jest testosteron. Wraz z wiekiem jego poziom obniża się – dzieje się tak do około czterdziestego roku życia. Później poziom testosteronu stabilizuje się. Należy jednak podkreślić, że panowie mający lat 50 będą mieli tego hormonu mniej niż ci, którzy mają lat 25. Zdarza się, że za problemy z seksualnością odpowiada właśnie zbyt niski poziom tego hormonu. Dlatego tak ważne jest, aby nie lekceważyć jakichkolwiek zmian w swoim podejściu do seksu. Czasem wystarczy wykonać kilka badań i wdrożyć odpowiednie leczenie, aby sytuacja wróciła do normy. Bardzo silnie zaznacza się tu rola kobiet. Często to właśnie partnerki namawiają swoich ukochanych do wizyty u lekarza.

Wiek

Powszechne jest przekonanie, że udane życie seksualne dotyczy tylko młodych osób. W związku z tym nikt nie dziwi się, że panowie w średnim wieku zaczynają unikać seksu. Tymczasem okazuje się, że wiek wcale nie musi oznaczać spadku aktywności seksualnej, a środki na potencję bez recepty nie muszą być potrzebne. Problemy z seksem wynikające z wieku są związane z różnymi problemami zdrowotnymi. Bardzo często za brakiem ochoty na seks i problemami z erekcją kryje się cukrzyca oraz miażdżyca, a więc choroby cywilizacyjne. Warto podkreślić, że odpowiednie leczenie na ogół pozwala wyeliminować problemy ze wzwodem, co sprawia, że tabletki na erekcję w dłuższej perspektywie przestają być konieczne.

Stres

Tym, co istotnie wpływa na życie seksualne mężczyzn jest także stres. Panowie, którzy zmagają się z silnymi stresem często nie tylko nie mają ochoty na seks, ale zmagają się również z poważnymi zaburzeniami erekcji. W efekcie sięgają po tabletki na potencję, które w wielu przypadkach pomagają, ale nie rozwiązują problemu na dłużej. Tym, co w takiej sytuacji okazuje się być pomocne jest wypoczynek. Warto wziąć kilka dni urlopu, wyjechać, zapomnieć o pracy. W wielu wypadkach przynosi to poprawę.

Mówiąc o stresie, warto wspomnieć także o zmęczeniu. To kolejny czynnik, który może powodować problemy łóżkowe. Panowie, którzy bardzo dużo pracują, śpią mało i jedzą nieregularnie również mogą paść ofiarą problemów w sypialni. Dlatego każdy mężczyzna, który chce cieszyć się udanym życiem seksualnym powinien pamiętać, aby prowadzić regularny i higieniczny tryb życia. Ważny jest sen, odpoczynek, świetnie działa aktywność fizyczna, która pomaga utrzymać ciało w dobrej formie.

Tabletki na potencję bez recepty cieszą się coraz większą popularnością. Oznacza to, że mężczyźni coraz częściej zmagają się z problemami z libido i wzwodem. Nie ma w tym nic dziwnego. Ogromny pęd życia, nadmiar pracy, niehigieniczny tryb życia, używki, brak aktywności fizycznej – wszystko to sprawia, że organizm nie jest w najlepszej formie. A stąd tylko krok do problemów w sypialni. Dlatego mężczyźni, którzy chcą cieszyć się udanym życiem seksualnym powinni pamiętać, aby naprawdę o siebie dbać. To najprostsza droga do tego, aby w sypialni panowała namiętność, która nie będzie na długo przygasać. Tabletki na potencję są dobrym rozwiązaniem, ale nie rozwiązują problemów. Warto się nimi wspomagać, ale zawsze trzeba ustalić przyczynę.

Ostatnio przeglądane