AKTUALNOŚCI189. Co robić, kiedy pojawią się problemy z erekcją?

Co robić, kiedy pojawią się problemy z erekcją?

Życie seksualne to dla mężczyzn nie tylko przyjemność, ale również realne wyzwanie do utrzymania bardzo dobrej formy fizycznej oraz psychicznej. Badania i statystyki medyczne sygnalizują od lat problem zaburzeń erekcji już u młodych mężczyzn, którzy nie przekroczyli 30 roku życia. Tak naprawdę to zagadnienie szkodliwe dla całej demografii, do wymiany pokoleniowej. Już po zauważeniu pierwszych oznak zaburzeń libido mężczyzna powinien poznać czynniki i zaplanować skuteczną terapię. Coraz bardziej sprawdzają się również doraźne środki na potencję produkowane przez największe korporacje farmaceutyczne świata. W jaki sposób podchodzić do naprawiania erekcji właściwie w dowolnym wieku? Czy suplementacja oraz tabletki na potencję bez recepty to realna pomoc i czy stan zdrowia odbija się na potencji? Poniżej kilka praktycznych wyjaśnień.

Z czego najczęściej wynikają problemy z erekcją i w jaki sposób monitorować organizm?

Męski organizm do erekcji potrzebuje naprawdę dobrej formy psychicznej oraz fizycznej, ponieważ układ hormonalny uruchamia się po uaktywnieniu pewnych bodźców. Problemy z erekcją dzieli się klasycznie na dwie grupy, a mianowicie wywołane czynnikami fizycznymi, chorobowymi i uwarunkowaniami psychicznymi. W czym tkwi różnica i kiedy tabletki na potencję pomagają najbardziej? Mężczyźni z obniżonym samopoczuciem, mało pewni siebie, stresujący się mocno przed kontaktem seksualnym z nową partnerką zyskają najbardziej na środkach na potencję bez recepty, ponieważ aktywizują układ hormonalny niezależnie od poziomu stresu i tak naprawdę ochraniają przed krytyczną wpadką. Takie tabletki rekomendują już nawet seksuolodzy i to od wielu lat.

Problemy psychiczne w życiu seksualnym mężczyzny i potencjalny wpływ na demografię

Erekcja zanikająca przez zaburzenia psychiczne pojawia się często wśród mężczyzn narażonych na ogromny stres, bez buforu bezpieczeństwa w życiu codziennym. Dochodzi do tego częste niedopasowanie partnerów w rzeczywistości, co potwierdzają statystyki rozwodowe z największych miast w kraju zbliżające się lub czasami przekraczające średnią europejską. W kraju rozwodzi się już ponad 30% par w miastach i to ze stażem około roku, maksymalnie dwóch lat. Nie wróży to dobrze przemianom demograficznym, a tym bardziej założeniom monogamicznym utrzymującym cywilizację w ryzach.

Fizyczne, chorobowe przyczyny zaburzeń erekcji i wpływ farmakologii na męski organizm

Zaburzenia erekcji kolejno wynikają z chorób, ze złego stanu organizmu, negatywnego stylu życia, zaniku aktywności fizycznej. Kiedy ciało zaczyna boleć mężczyzna naturalnie traci zdolność do współżycia prowadzącego do zdrowej satysfakcji. Niestety środki na potencję w przypadku wykrycia niektórych schorzeń nie działają lub działają w bardzo ograniczonym zakresie i wymagają przeprowadzenia zaawansowanych konsultacji medycznych. Nowotwory, schorzenia krążeniowe, wady serca, uszkodzenie wątroby uniemożliwiające prawidłowe przekształcanie substancji znajdujących się w lekach i toksyn to tylko niektóre z najważniejszych przykładów.

Mężczyzna, który zauważył u siebie zanik erekcji powinien w pierwszej kolejności zrobić małą przerwę od obowiązków i pójść do lekarza, a priorytetowo do kardiologa w celu wykluczenia nadciśnienia, was krążeniowo – sercowych. Po wykluczeniu wypada umówić się do psychologa, psychiatry, seksuologa. W trakcie tych czynności najlepiej ćwiczyć techniki uwalniania od stresu.

Czy negatywne bodźce seksualne wpływają na stan męskiego libido?

Problemy w życiu seksualnym wywołują też przyzwyczajenia do konkretnych bodźców wynikające, chociażby z nieustannego oglądania filmów dla dorosłych. W rozwiniętej męskiej społeczności zaczyna dominować przekonanie o potrzebie ograniczania takich potrzeb w celu przeprogramowania mózgu. To bardzo ciekawe zagadnienie, ponieważ mózg można przyzwyczaić do pewnych bodźców, a z drugiej strony wyleczyć się z negatywnego schematu, co naturalnie wymaga zaangażowania i cierpliwości. Nie jest to jednak zadanie bez przyszłości. W trakcie treningu mentalnego mężczyzna może stosować środki na potencję bez recepty, ale tylko pod warunkiem, jeżeli współżyje z kobietą. To partnerka powinna uaktywniać zdrowe, lubiane zachowania. Dla początkujących i doświadczonych par, w których pojawił się problem zaniku erekcji ze strony mężczyzny warto wdrożyć zdrowe rozwiązania i łatwe do zastosowania techniki naprawy psychiki i organizmu. W tym procesie przyda się na pewno więcej aktywności fizycznej, catering dietetyczny, może dodatkowa suplementacja i diagnostyka organizmu.

Dlaczego warto zadbać o jakość życia seksualnego?

Pary spełnione w łóżku najczęściej idą bez większych problemów przez życie, a dopasowanie pod kątem seksualnym ogranicza przy okazji występowanie zaburzeń erekcji u mężczyzn nawet w późnym wieku, do czego odnoszą się nowoczesne analizy korporacji farmakologicznych. Tabletki na erekcję to doraźna, niekoniecznie długoterminowa pomoc, chociaż wiele zależy od konkretnego przypadku.

Ostatnio przeglądane