AKTUALNOŚCI188. Co warto wiedzieć o środkach na potencję?

Co warto wiedzieć o środkach na potencję?

W obecnych czasach środki na erekcję cieszą się ogromną popularnością. Świadczy to o tym, że wielu mężczyzn ma problemy związane z osiągnięciem pełnego wzwodu. Ze względu na to tak wiele firm i sklepów proponuje różnorodne tabletki. Duży wybór sprawia, że może być trudno znaleźć najlepsze rozwiązanie już za pierwszym razem. Aby to osiągnąć, warto dowiedzieć się więcej na temat tego, czym tak naprawdę są leki na potencję i w jaki sposób działają.

Jakie tabletki na potencję bez recepty są dostępne?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju środki na potencję, które nie wymagają posiadania recepty.

Można je podzielić przede wszystkim na dwie grupy:

●    środki na potencję bez recepty,
●    suplementy diety na potencję.

Różnica między nimi jest bardzo istotna. Przede wszystkim suplementy diety nie posiadają w swoim składzie żadnych mocnych składników aktywnych. Zazwyczaj są one jedynie zestawem witamin i minerałów. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza wtedy, kiedy przyczyną problemów z erekcją jest zmęczenie czy stres. Ich skład zazwyczaj jest bezpieczny. Warto także zaznaczyć, że suplementy diety na erekcję nie posiadają certyfikatu działania. Oznacza to, że nie ma pewności, czy są w stanie faktycznie pomóc w danym przypadku. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku środków na potencję bez recepty, będących lekami. Te produkty posiadają znacznie silniejszy skład. Znaleźć w nim można substancję aktywną – sildenafil. To właśnie dzięki niej ich działanie jest znacznie silniejsze niż suplementów diety. Warto zauważyć, że przez długi czas nie były one dostępne bez recepty. To właśnie wtedy na rynku pojawiło się dużo niebezpiecznych i powodujących niepożądane efekty uboczne podróbek. Na szczęście jednak obecnie środki na erekcję z sildenafilem są ogólnodostępne, dzięki czemu dokonanie zakupu stało się znacznie bardziej bezpieczne.

Co wpływa na erekcję?

W obecnych czasach problemy z erekcją mogą dotykać zarówno starszych, jak i bardzo młodych mężczyzn. Dzieje się tak, ponieważ na potencję wpływają bardzo różne czynniki. Najbardziej znanym jest oczywiście wiek – starsi mężczyźni mają obniżoną produkcję testosteronu, co sprawia, że trudniej im osiągnąć wzwód. Innymi przyczynami problemów z erekcją może być nadużywanie alkoholu, papierosów czy innych używek, a nawet zażywanie sterydów. Często zdarza się także, że zaburzenia erekcji wynikają z przyczyn chorobowych, takich jak zaburzenia krążenia, urazy kręgosłupa, depresja, cukrzyca i wiele innych. Powodem problemów z osiągnięciem wzwodu bywa także stosowanie leków oraz przemęczenie. Wśród młodych mężczyzn częstą przyczyną związaną z niepełnym wzwodem bywa stres, związany z odbyciem stosunku, poczuciem wstydu z powodu nagości, zdenerwowaniem kwestiami antykoncepcji i tym podobne. Na erekcję wpływają także: przeciążenie emocjonalne, chroniczny stres (na przykład związany z odpowiedzialną pracą), nadmierna masturbacja, prowadzenie niezdrowego trybu życia oraz nadwaga.

Jak działają środki na potencję bez recepty?

Działanie środków na potencję różni się w zależności od tego, jakie składniki zawierają. Produkty, w których składzie znajduje się sildenafil hamują działanie enzymu fosfodiesterazy. Dzięki temu przepływ krwi do prącia staje się lepszy, co wpływa na pojawienie się erekcji. Warto pamiętać, że przedawkowanie tego produktu może prowadzić do przykrych konsekwencji. Wśród nich można wymienić impotencję oraz długotrwały i nieustępujący wzwód. Z kolei suplementy diety poprawiają samopoczucie, wpływają na witalność, a w efekcie zwiększają ochotę na seks. Nie są one rozwiązaniem skutecznym, jeżeli przyczyna problemów z erekcją jest poważna i wynika na przykład z czynników chorobowych.

W jaki sposób należy stosować tabletki na potencję bez recepty?

Ze względu na fakt, że tabletki na erekcję dostępne bez recepty nie wymagają konsultacji z lekarzem, warto zauważyć, że wiedza na temat dawkowania i sposobu przyjmowania jest w całości w gestii mężczyzny, który z tych środków korzysta. Bardzo ważne jest, aby przyjmować leki w odpowiedni sposób. Przed przyjęciem leku należy dokładnie przestudiować dołączoną do niego ulotkę. Zazwyczaj zalecane jest, aby tabletki na erekcję przyjmować około godziny przed stosunkiem, jednak faktyczny czas do rozpoczęcia działania jest mocno indywidualny. Co istotne, nie należy przejmować się tym, że zastosowanie leku na potencję spowoduje niekontrolowany wzwód. Sildenafil może pomóc osiągnąć erekcję, jednak aby zaczął działać, niezbędny jest bodziec zewnętrzny, który spowoduje podniecenie.

Na potencję mężczyzny mogą wpływać bardzo różne czynniki. W wielu przypadkach rozwiązaniem problemu z niepełnym lub niewystępującym wzwodem mogą być dobre tabletki na erekcję. Dzięki ich zastosowaniu można z powodzeniem prowadzić udane życie seksualne i zaspokoić nie tylko własne potrzeby, ale i zadbać o zadowolenie partnerki. Warto z uwagą wybierać dobre tabletki na potencję i cieszyć się wspólnie przeżywaną przyjemnością na nowo, pamiętając, że najważniejsze jest odpowiedzialne i zdroworozsądkowe podejście.

Ostatnio przeglądane