AKTUALNOŚCI186. Czy problemy z erekcją powinny być powodem do wstydu?

Czy problemy z erekcją powinny być powodem do wstydu?

Dla wielu mężczyzn zamówienie leków czy środków na potencję jest wciąż tematem tabu. Problemy z erekcją uznawane są za dowód braku męskości, co sprawia, że osoby borykające się z tym problemem mogą czuć się gorsze, mniej pewne siebie i mniej wartościowe. W ten sposób powstać może błędne koło – nie zwalczane problemy z potencją powodują wstyd, wstyd nie pozwala na zakupienie odpowiednich środków czy pójście do specjalisty. Czy jednak naprawdę problemy z erekcją powinny budzić aż tak negatywne emocje?

Czy problemy z uzyskaniem erekcji są rzadkim zjawiskiem?

Na rynku znaleźć można bardzo różne środki na erekcję. Tak szeroki wybór świadczy o jednym, bardzo ważnym fakcie – ten problem dotyczy wielu osób. Przecież rynkiem rządzą przede wszystkim konsumenci – jeśli jakiś produkt nie jest potrzebny, firmy nie interesuje inwestowanie w niego. Tak samo działają tabletki na potencję. Fakt, że dostępnych jest wiele różnych rodzajów tego typu środków świadczy o tym, że problem ten nie jest niczym wyjątkowym. Według danych problemy z erekcją w Polsce dotyczą przynajmniej 3 milionów mężczyzn w każdym wieku. Być może liczba ta jest jeszcze większa. Ze względu na wstydliwą naturę tego zagadnienia szacuje się, że jedynie 15% decyduje się na specjalistyczne leczenie. Tak niewielka liczba jest dowodem na to, jak źle postrzegane są problemy ze wzwodem. A przecież, zważywszy na to, jak wielu osób one dotykają, nie powinny być za takie uznawane. Warto zauważyć, że problemów z erekcją można się pozbyć albo decydując się na profesjonalne leczenie, albo korzystając z dostępnych w sklepach środków. Fakt, że zjawisko to jest często spotykane nie tylko wśród starszych, ale i młodych mężczyzn, różnorodne tabletki na potencję bez recepty są bardzo łatwo dostępne.

Co może być przyczyną problemów z erekcją?

Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na zaburzenia erekcji. Niektóre z nich dotyczą poważniejszych problemów, których symptomem jest właśnie niepełny wzwód.

Najczęstsze przyczyny problemów z erekcją to między innymi:

●    stres związany ze stosunkiem, antykoncepcją czy poczuciem własnej wartości,
●    przewlekły stres i zmęczenie,
●    nadwaga,
●    depresja,
●    nadmierna masturbacja,
●    przeciążenie emocjonalne,
●    zaburzenia lękowe,
●    wiek oraz obniżona produkcja testosteronu,
●    choroby, takie jak cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe, urazy i problemy z kręgosłupem, przerost prostaty i inne,
●    korzystanie ze sterydów,
●    stosowanie leków wpływających na erekcję,
●    spadek libido,
●    palenie papierosów,
●    nadużywanie alkoholu i wiele innych.

Rzecz jasna nie wszystkie z tych problemów można rozwiązać samodzielnie – niektóre wymagają wsparcia lekarza, ponieważ słaby wzwód może być jedynie efektem większej choroby, której wyleczenie pozwoli uzyskać pełną erekcję. Czasami jednak zupełnie wystarczające są ogólnodostępne tabletki na erekcję, które pomagają rozwiązać mniej poważne problemy.

W jaki sposób dyskretnie rozwiązać problemy z erekcją?

Dla wielu osób problemy z potencją są tematem tak wstydliwym, że nie sposób o nich porozmawiać nawet z bliską osobą, a co dopiero z lekarzem czy terapeutą. Wydawać by się mogło, że w takiej sytuacji nic nie da się zrobić. Jednak nic bardziej mylnego! Istnieją inne, skuteczne i znacznie bardziej dyskretne metody, pozwalające na pozbycie się problemów z potencją. Na rynku dostępne są bardzo różnorodne środki na potencję bez recepty, a zatem niewymagające kontaktu z lekarzem. Ponadto można zamówić je z łatwością przez Internet w naszym sklepie. Dzięki temu zarówno wybór, jak i zakup konkretnego środka wymaga działania jednej osoby i nie łączy się z koniecznością rozmowy czy odpowiedni na niewygodne pytania. Co więcej, nasza firma oferuje bardzo dyskretną dostawę. To opcja idealna dla osób, które obawiają się, że zawartość paczki zwróci uwagę na przykład kuriera czy wścibskiego sąsiada. Dzięki środkom na potencję można rozwiązać problemy z erekcją w dyskretny i bezpieczny sposób. Warto jednak zaznaczyć, że jeżeli przyczyną niepełnego wzwodu jest na przykład poważna choroba, niezbędny będzie kontakt z lekarzem. W takich przypadkach działanie na własną rękę może pogorszyć sytuację i jedynie wydłużyć czas postawienia prawidłowej diagnozy.

Dostępne na rynku środki na potencję mogą okazać się rozwiązaniem wstydliwego problemu z uzyskaniem pełnego wzwodu. Warto pamiętać, że w obecnych czasach można uzyskać do nich dostęp bez wychodzenia z domu i kontaktu z drugim człowiekiem – dzięki temu nawet osoby, które obawiają się oceny społeczeństwa mogą taki środek zamówić. Warto spróbować rozwiązać swój problem i zdecydować się na skorzystanie z tabletek, które pozwolą nie tylko zadowolić partnerkę, ale i przywrócić wiarę we własną męskość oraz poczucie własnej wartości. Stosowanie środków wspomagających wzwód nie jest powodem do wstydu, lecz dowodem samoświadomości i chęci do działania. Nie warto pozwolić wmówić sobie, że tego typu problemu nie da się rozwiązać – wystarczy odrobina chęci i determinacji, aby znaleźć tabletki na potencję, które naprawdę pomogą.
 

Ostatnio przeglądane