AKTUALNOŚCI183. Od czego zależy zdrowie seksualne mężczyzny?

Od czego zależy zdrowie seksualne mężczyzny?

Zdrowie seksualne mężczyzny to problem pomijany społecznie ze względu na panujący powszechnie mit, że panowie są zawsze gotowi do działania. Rzeczywistość wygląda jednak znacznie inaczej, a nawet u mężczyzn występują okresowe wahania gospodarki hormonalne, szczególnie testosteronu, a zainteresowanie seksem spada drastycznie po przekroczeniu 30-35 roku życia. Od czego zależy długoterminowe zdrowie seksualne mężczyzny i czy środki na erekcję mogą pomóc w przywróceniu prawidłowych funkcji seksualnych, większego libidu nawet w okresie spadku zainteresowania sprawami łóżkowymi? To artykuł dedykowany zarówno panom, jak i kobietom poszukującym rozwiązań na pobudzenie partnera.

Co warto wiedzieć o męskiej potencji rozłożonej w czasie?

Potencja człowieka, mężczyzny to szczególnie skomplikowane zagadnienie związane z funkcjonowaniem całego organizmu, krążenia, serca, układu hormonalnego i właściwie wszystkich narządów. Problemy z nadciśnieniem odbijają się wyraźnie na jakości erekcji i w wielu przypadkach uniemożliwiają odbycie satysfakcjonującego stosunku. Mężczyzn dotykają też okresowe spadki poziomu testosteronu. To czas osłabienia psychicznego, fizycznego, moment utraty motywacji, z którego trzeba się naturalnie wybić, z reguły silną wolą.

Czy warto wprowadzić naturalne metody poprawy libido?

Problemy z męską potencją można rozwiązywać nie tylko rekomendowanymi na rynku środkami na potencję, ale również metodami naturalnymi, również skutecznymi długoterminowo. Najważniejsze z nich to regularne uprawianie aktywności fizycznej, aktywności siłowej związanej z pobudzeniem hormonu wzrostu i testosteronu. Jedno z najważniejszych ćwiczeń w tej kategorii to martwy ciąg, czy wiosłowanie. Kolejne naturalne metody to dłuższy sen i przejście wszystkich faz regeneracji, odrzucenie wszystkich używek, ograniczenie godzin spędzanych w pracy, częstszy pobyt na świeżym powietrzu gwarantujący dotlenienie komórek. Dobra dieta zgodna z grupą krwi w znaczący sposób wpływa na libido i na unormowanie cholesterolu LDL, czyli złego cholesterolu.

Jak sprawdzić, czy problemy z potencją wynikają z problemów psychicznych, czy fizycznych?

Do tego właśnie służą środki na potencję bez recepty, ponieważ mężczyzna, na którego tabletki zadziałają odczuwa problemy psychiczne, a nie fizyczne. Jeżeli tabletki na potencję nie odbijają się pozytywnie na erekcji to oznacza znacznie poważniejsze zmiany w organizmie. Składniki aktywne znajdujące się w środkach na potencję wpływają bezpośrednio na mechanizm erekcji i na wytwarzanie związków chemicznych odpowiadających za powiększenie ciał jamistych. Choroby zaburzają ten mechanizm. Nadciśnienie, cukrzyca, nowotwory, niezdiagnozowana wada serca to zaledwie kilka powszechnych kierunków diagnostycznych. A zatem mężczyzna zainteresowany prawidłowym współżyciem musi koniecznie porozmawiać z kardiologiem, seksuologiem i niestety coraz częściej psychoterapeutą. Kolejna kwestia do dyskusja z partnerką, albo przygotowanie ćwiczeń umożliwiających uruchomienie prawidłowej erekcji. Większość mężczyzn nie wie dokładnie, co na nich działa u danej partnerki i trzeba to wypróbować metodą prób i błędów.

Dlaczego coraz częściej problemy z potencja dotykają młodych mężczyzn?

●    znacznie szybszy tryb życia i ogromne oczekiwania społeczne w stosunku do mężczyzn, właściwie nierealne do spełnienia,
●    mężczyzna powinien być zawsze gotowy, niezależnie od okoliczności i zachowania kobiety,
●    spada zainteresowanie długoterminową diagnostyką medyczną wśród mężczyzn i rośnie subkultura zamknięcia w czterech ścianach, szczególnie widoczna w Japonii, kulturach wyższych,   ●    zainteresowanie seksem spada coraz szybciej wraz z wiekiem. Niektórzy mężczyźni po 30 roku życia wolą funkcjonować samodzielnie i nie chcą brać za nikogo odpowiedzialności w źle działającym systemie,
●    podniecenie seksualne ograniczone chemią w żywności i zanieczyszczonej wodzie. Wiele badań niestety to potwierdza,
●    niechęć kobiet zgłaszana do słabszych społecznie mężczyzn. Statystyki rozwoju populacji mówią, że większość mężczyzn nie współżyje w ogóle,
●    promocja serwisów randkowych wywołuje zmasowaną hipergamię wśród kobiet, co utrudnia odnalezienie monogamicznego związku.     

Dlaczego seksualność męska odwołuje się do problemów w społeczeństwie?

Rola mężczyzny i seksualność idą ze sobą w parze. Dominujący samiec zdobywa zainteresowanie płci przeciwnej, natomiast słabszy, niepewny siebie nie ma w ogóle szans na sukces. Tabletki na potencję bez recepty to ogromny ratunek dla panów, ale też kobiet pragnących odświeżyć życie seksualne i zachęcić do wydłużonej aktywności, do bliższego poznania siebie. Z czasem z tabletek na erekcję można zrezygnować, bo wywołują efekt drastycznego wzrostu pewności siebie. Zdrowie seksualne, wysokie libido mężczyzny to temat skomplikowany i wymagający działania z wyprzedzeniem i zaprzestania patologicznych aktywności na rzecz częstszego kontaktu z kobietami. Niestety rosnące normy społeczne, czy rozwój portali randkowych wcale w tym nie pomaga, a wręcz przeciwnie zniechęca do monogamii podtrzymując niepewne zmiany cywilizacyjne.

Ostatnio przeglądane