AKTUALNOŚCI177. Co warto wiedzieć o zaburzeniach erekcji?

Co warto wiedzieć o zaburzeniach erekcji?

Problemy z uzyskaniem bądź utrzymaniem wzwodu mogą dotknąć każdego mężczyznę bez względu na to, ile ma on lat. Sposobów na potencję wskazać można wiele. Warto wiedzieć, czym mogą być spowodowane zaburzenia erekcji, jeśli chcemy skutecznie sobie z nimi radzić. Kiedy erekcja się nie pojawi bądź zaniknie zbyt szybko, nie należy załamywać rąk. Im wcześniej zostaną wdrożone odpowiednie działania, tym lepiej. Nigdy nie wolno dopuszczać lekceważyć tego rodzaju trudności. Mogą one bowiem świadczyć o poważnych problemach ze zdrowiem.

Czym jest impotencja?

Impotencja zaliczana jest do dysfunkcji seksualnych. Jest to stan, w którym mężczyzna nie osiąga wzwodu bądź nie może go utrzymać mimo tego, że chce i jest podniecony. W efekcie nie jest możliwe współżycie seksualne. Obecnie problem ten dotyka coraz większej grupy mężczyzn, co sprawia, że środki na erekcję sprzedają się naprawdę bardzo dobrze. Wybierane one są przez panów, którzy nie chcą lekceważyć problemu i zdają sobie sprawę z tego, jak wiele konsekwencji on ze sobą niesie. Zbigniew Lew Starowicz – najbardziej znany polski seksuolog – wskazuje, że niemal siedemdziesiąt procent mężczyzn, u których pojawiły się zaburzenia erekcji nie szuka pomocy, lekceważąc swój problem. Tymczasem szacuje się, że nawet czterdzieści procent mężczyzn, którzy ukończyli pięćdziesiąty rok życia może zmagać się z tym problemem. Jeśli chodzi o młodszych panów – tych przed trzydziestką – może to być nawet kilkanaście procent.

Jak zaburzenia erekcji wpływają na związek?

Zaburzenia erekcji to problem, który odbija się nie tylko na samopoczuciu mężczyzny. Mówiąc o trudnościach z uzyskaniem bądź utrzymaniem erekcji, należy pamiętać, że odbijają się one na relacji, jaką mężczyzna tworzy z kobietą. W kobiecie może rodzić się przekonanie, że jest dla swojego partnera zbyt mało pociągająca i nie potrafi go podniecić. W efekcie może ona wycofywać się z relacji, unikać zbliżeń. Pojawić może się także spadek własnej wartości. Również mężczyzna, który doświadcza zaburzeń erekcji może unikać zbliżeń w obawie przed kolejną kompromitacją (tak wielu panów postrzega trudności ze wzwodem). Dlatego tak ważne jest, aby trudności tych nie lekceważyć. Środki na potencję to sposób na to, aby rozprawić się z zaburzeniami erekcji i znowu cieszyć się udanym seksem.

Jakie mogą być przyczyny zaburzeń erekcji?

Zaburzenia erekcji mogą mieć bardzo różne podłoże. Najczęściej dochodzi do nich na tle krążeniowych. Aby doszło do erekcji, ciała jamiste w penisie muszą wypełnić się krwią. Jeśli układ krążenia nie działa tak, jak powinien, proces ten może nie przebiegać prawidłowo. W takim przypadku środki na potencję bez recepty sprawdzają się naprawdę bardzo dobrze. Usprawniają one przepływ krwi, a jednocześnie wpływają hamująco na aktywność enzymu, który blokuje erekcję. Po zastosowaniu takich preparatów pojawia się więc erekcja, która utrzymuje się wystarczająco długo, aby możliwe było odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Zaburzenia erekcji mogą być wynikiem również trudności na tle hormonalnym. Jeśli w męskim organizmie jest zbyt mało testosteronu, to penis nie będzie funkcjonował tak, jak należy. Często trudności ze wzwodem spowodowane są także czynnikami neurologicznymi. Rozmaite urazy, choroby i infekcje mogą upośledzać przekazywanie impulsów nerwowych. Wówczas erekcja może się nie pojawić. Do tego dochodzą przyczyny psychiczne, które najczęściej stwierdza się u młodych i niedoświadczonych mężczyzn. Lęk przed stosunkiem seksualnym może skutkować trudnościami z uzyskaniem wzwodu bądź jego zbyt krótkim trwaniem. Tabletki na erekcję, które dzisiaj można kupić w wielu przypadkach przynoszą wyraźną poprawę.

Do jakiego lekarza się udać, kiedy pojawią się zaburzenia erekcji?

W przypadku wystąpienia zaburzeń erekcji warto udać się do specjalisty. Może być bowiem tak, że jest to pierwszy sygnał świadczący o tym, że w naszym organizmie dzieje się coś złego. Pierwsze kroki warto skierować po prostu do lekarza rodzinnego. Zleci on podstawowe badania, na przykład poziom cholesterolu, glukozy i testosteronu. Jeśli badania te nie wyjdą najlepiej, prawdopodobna przyczyna trudności ze wzwodem będzie znana. Wówczas warto sięgnąć po tabletki na potencję i wprowadzić w swoje życie kilka zmian. Warto bowiem pamiętać, że brak ruchu, nieprawidłowe odżywianie się, nadużywanie alkoholu i palenie papierosów to czynnika ryzyka chorób układu krążenia, które odbijają się na sprawności seksualnej. Jeśli przyczyna będzie inna, lekarz może podjąć decyzję o skierowaniu do specjalisty, na przykład neurologa bądź psychiatry. Konieczna może okazać się również psychoterapia prowadzona przez doświadczonego psychoterapeutę.

Czy tabletki na potencję bez recepty można stosować bez obaw?

Wspominane przez nas wielokrotnie tabletki na potencję bez recepty to środki, których formuła została precyzyjnie ustalona. Dzięki temu można być pewnym, że są one skuteczne, a jednocześnie naprawdę bezpieczne. Wiele z nich zawiera sildenafil, czyli substancję sprawdzoną w leczeniu zaburzeń erekcji. Stosowana jest ona z doskonałymi efektami od lat, poprawiając jakość życia seksualnego wielu mężczyznom.

Ostatnio przeglądane