AKTUALNOŚCI176. Jak alkohol wpływa na potencję?

Jak alkohol wpływa na potencję?

Czynników wpływających na potencję jest wiele. Zalicza się do nich między innymi alkohol, który nie jest obojętny dla całego organizmu. Kiedy pijemy go od czasu do czasu, nie ma większego problemu. Sytuacja jednak mocno komplikuje się wówczas, gdy zaczynamy robić to regularnie. Wówczas mężczyźni muszą liczyć się z tym, że szybko pojawi się trudność z uzyskaniem erekcji bądź jej utrzymaniem, co przełoży się na trudność z odbywaniem satysfakcjonujących stosunków seksualnych. Zobaczmy jak alkohol działa na męski organizm i dlaczego może odbijać się na sprawności seksualnej panów.

Jak alkohol wpływa na organizm?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że alkohol nie jest zdrowy. Wpływa on negatywnie na całe nasze ciało, wywołując szereg negatywnych zmian między innymi w układzie hormonalnym oraz naczyniowym. O tym, że nadużywanie alkoholu może prowadzić do zmian w wątrobie wie prawie każdy. Mało kto jest jednak świadomy tego, że nadmiar alkoholu może skutkować zmianami zanikowymi w jądrach. Obecnie mówi się o tym, że około osiemdziesiąt pięć procent mężczyzn, u których stwierdzono uzależnienie od alkoholu boryka się z trudnościami w sferze seksualnej. Ci, którzy decydują się pić dużo i często muszą być świadomi tego, że prędzej czy później przyjdzie im sięgnąć po środki na erekcję.

Jak alkohol wpływa na funkcje seksualne mężczyzn?

Okazuje się, że działanie alkoholu na funkcjonowanie seksualne mężczyzn jest bardzo duże. Przede wszystkim wskazuje się na to, że panom pod wpływem dużo trudniej jest osiągnąć erekcję. Często muszą oni się wspomagać, co sprawia, że bardzo często kupują środki na potencję. Alkohol sprawia, że bodźce zewnętrzne odczuwamy słabiej, a one są niezbędne do tego, aby uruchomić cały cykl zmian w organizmie, które prowadzą do wystąpienia erekcji. Alkohol negatywnie oddziałuje również na układ krwionośny, sprawiając, że nie funkcjonuje on tak, jak powinien. Tymczasem to od jego pracy w dużej mierze zależy pojawienie się erekcji. Trzeba bowiem pamiętać, że do ciał jamistych w prąciu musi napłynąć krew. Dostępne dzisiaj środki na potencję bez recepty mogą pomóc, ale nie rozwiążą one problemu nadużywania alkoholu.

Czym jest impotencja alkoholowa?

Bardzo poważnym stanem pojawiającym się u osób uzależnionych jest impotencja alkoholowa. Jest to stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć wzwodu mimo pojawiającego się podniecenia. Występuje wówczas, gdy alkohol uszkodził już wątrobę. Trzeba pamiętać, że narząd ten odgrywa istotną rolę w metabolizmie testosteronu, a więc tego hormonu, który odpowiada za popęd seksualny i wpływa na erekcję. Jeśli wątroba jest niewydolna, nie pracuje prawidłowo, to spada stężenie testosteronu we krwi. W efekcie zanika nie tylko zdolność osiągnięcia erekcji, ale również ochota na seks. W takim przypadku należy najpierw rozstać się z alkoholem, przywrócić funkcje wątroby i dopiero sięgnąć po tabletki na erekcję.

Czy tabletki na potencję mogą być stosowane w przypadku zaburzeń erekcji związanych z nadużywaniem alkoholu?

Bardzo często pojawia się pytanie dotyczące stosowania tabletek na potencję przez panów nadużywających alkoholu. Okazuje się, że tabletki na potencję bez recepty w przypadku zaburzeń erekcji wynikających z nadużywania alkoholu przynoszą naprawdę dobre efekty. Panowie, których interesują tabletki na potencję mające umożliwić odbycie stosunku w przypadku zbyt częstego sięgania po alkohol powinni pamiętać, że szczególnie polecane są te, w których składzie znajduje się sildenafil. Jest to substancja, której działanie zostało udokumentowane. Znana jest ona od lat. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że zrewolucjonizowała ona metody walki z zaburzeniami erekcji.

Czy tabletki na potencję bez recepty są bezpieczne?

Mówiąc o tabletkach na potencję, które wydawane są bez recepty, warto podkreślić, że dostępne dzisiaj środki są naprawdę bezpieczne. Pochodzą od renomowanych producentów, którzy dbają o to, aby skład preparatów był zawsze precyzyjnie dobrany. Mężczyźni sięgający po takie tabletki powinni jednak pamiętać, aby przed rozpoczęciem stosowania zawsze zapoznać się z ulotką, która dołączona jest do opakowania. Należy przestrzegać zaleceń, które są w niej podane. Szczególnie tyczy się to dawkowania środka. Niektórzy panowie decydują się na zażycie większej ilości w nadziei, że erekcja będzie jeszcze silniejsza bądź pojawi się szybciej. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że zwiększenie dawki nic nie da, może natomiast podnieść ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Nadużywanie alkoholu to poważny problem, który może negatywnie odbić się na całym organizmie. Do częstych skutków ubocznych zalicza się między innymi zaburzenia erekcji. Jest to stan dla wielu panów bardzo frustrujący, który może nasilać chęć sięgnięcia po alkohol. Dlatego tak ważne jest, aby zaburzeń erekcji nie lekceważyć. Tabletki na potencję bez recepty, które dzisiaj można kupić to bezpieczny i skuteczny sposób poradzenia sobie z zaburzeniami erekcji, które wynikają z nadużywania alkoholu. Ich ceny są przystępne, co sprawia, że na zakup może pozwolić sobie wielu panów.
 

Ostatnio przeglądane