AKTUALNOŚCI175. Jak cukrzyca wpływa na potencję?

Jak cukrzyca wpływa na potencję?

Czynników, które wpływają na potencję mężczyzn wskazać można wiele. Do tych naprawdę istotnych zaliczana jest cukrzyca, która nie pozostaje bez wpływu również na inne wymiary zdrowia. Obecnie coraz więcej osób zmaga się z cukrzycą. Wśród mężczyzn nawet blisko dziewięćdziesiąt procent uskarża się na problemy z erekcją. Wzwód albo w ogóle się nie pojawia, albo tak szybko zanika, że odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego jest w ogóle niemożliwe. Co można zrobić wówczas, gdy dotknęła nas cukrzyca, a nie chcemy rezygnować z przyjemności płynącej z życia seksualnego?

Czym jest cukrzyca?

Cukrzyca zaliczana jest do groźnych chorób metabolicznych. Określa się ją jako utrzymujący się przewlekle stan hiperglikemii, co oznacza podwyższone stężenie glukozy we krwi. Cukrzyca może pojawić się na skutek nieprawidłowej pracy trzustki. Wówczas nie wydziela ona prawidłowo insuliny, co skutkuje pojawieniem się cukrzycy typu I. Podłożem cukrzycy może być również zmniejszenie wrażliwości organizmu na działanie trzustki. Wówczas mamy do czynienia z cukrzycą typu II, która występuje u około dziewięćdziesięciu procent chorych. Jest ona więc diagnozowana zdecydowanie częściej. Cukrzyca typu I ma na ogół dużo cięższy przebieg. Chorobę tą stwierdza się najczęściej u osób, które niezdrowo się odżywiają, otyłych oraz tych w starszym wieku. Warto pamiętać, że mężczyzna, który zauważa u siebie problemy z erekcją powinien jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Zdarza się bowiem, że to właśnie problemy z brak wzwodu bądź jego szybkie zanikanie są pierwszymi objawami cukrzycy.

Jak cukrzyca wpływa na potencję?

Zanim swoją uwagę skierujemy na środki na erekcję, przyjrzymy się bliżej związkowi cukrzycy z potencją. Okazuje się, że zaburzenia erekcji to jedno z najczęściej występujących powikłań cukrzycy u mężczyzn. Diabetycy to grupa klientów, którzy po środki na potencję sięgają naprawdę bardzo często. Prowadzone statystyki jasno wskazują, że nawet dziewięćdziesiąt procent panów chorujących na cukrzycę cierpi także na zaburzenia erekcji. W konsekwencji jakość życia seksualnego znacząco się obniża. W efekcie mogą pojawić się trudności w relacji, depresja, zaburzenia o charakterze lękowym. Dlatego tak ważne jest jak najszybsze wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Kto jest bardziej narażony na cukrzycę i problemy z erekcją?

Specjaliści wskazują na czynniki ryzyka, które sprawiają, że mężczyźni są bardziej narażeni na pojawienie się cukrzycy i problemów z erekcją. W ich przypadku środki na potencję bez recepty prędzej czy później mogą okazać się konieczne. Do czynników tych zalicza się:

●            wiek. Ryzyko gwałtownie rośnie po ukończeniu pięćdziesiątego piątego roku życia;

●            otyłość;

●            prowadzenie siedzącego trybu życia;

●            obecność dużej ilości nasyconych kwasów tłuszczowych w diecie i tłuszczy trans;

●            palenie papierosów;

●            nadużywanie alkoholu.

Im więcej czynników ryzyka występuje, tym większe szanse na znalezienie się w gronie cukrzyków, którzy nie mogą cieszyć się z seksu.

Jaki jest związek między cukrzycą a erekcją?

Cukrzyca bardzo negatywnie wpływa na organizm. Niszczy naczynia krwionośne, które są niezbędne do pojawienia się erekcji. Naczynia doprowadzające krew do ciał jamistych są niezwykle niewielkie, co oznacza, że bardzo szybko odczuwają konsekwencje cukrzycy. To właśnie dlatego tabletki na erekcję oparte na takich składnikach, jak sildenafil w przypadku cukrzyków sprawdzają się naprawdę bardzo dobrze. Cukrzyca może obniżać również stężenie testosteronu, który niezbędny jest do tego, aby popęd seksualny u panów funkcjonował prawidłowo. Do tego może dojść uszkodzenie autonomicznej części układu nerwowego, co u cukrzyków nie jest wcale rzadkością. W efekcie impulsy nerwowe nie są przekazywane prawidłowo, co przekłada się na zaburzenia erekcji.

Czy tabletki na potencję bez recepty mogą być stosowane przez panów z cukrzycą?

Z całą pewnością żaden mężczyzna nie powinien być obojętny na występujące u niego zaburzenia erekcji. Działania należy podjąć jak najszybciej, aby nie doprowadzić do pojawienia się wtórnych problemów, na przykład obniżenia poczucia własnej wartości czy depresji. Okazuje się, że to, czym mężczyźni chorujące na cukrzycę mogą się wspomóc są tabletki na potencję bez recepty. Przynoszą one wyraźną poprawę, pozwalają na uzyskanie i utrzymanie wystarczająco mocnej erekcji, co przekłada się na możliwość odbycia stosunku. Warto pamiętać, że cukrzyca nie musi oznaczać braku udanego życia seksualnego.

Cukrzyca jest jedną z poważniejszych chorób, jakie mogą nas dotknąć. Poważnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, a w przypadku mężczyzn również na sferę seksualną. Nieleczona może szybko zasiać spustoszenie w ciele, doprowadzając między innymi do zaburzeń erekcji. Tabletki na potencję, które dzisiaj panowie mogą kupić bez recepty to naprawdę dobry sposób na to, aby wspomóc swój organizm. Ich stosowanie sprawia, że odbycie stosunku seksualnego znowu staje się możliwe, co przekłada się na lepsze samopoczucie mężczyzny i większą wiarę w samego siebie.

Ostatnio przeglądane