AKTUALNOŚCI174. Zaburzenia erekcji – jakie problemy mogą sugerować?

Zaburzenia erekcji – jakie problemy mogą sugerować?

Jednym z problemów, przed którym może stanąć każdy mężczyzna bez względu na wiek są zaburzenia erekcji. Dostępne preparaty na potencję w wielu przypadkach sprawdzają się naprawdę świetnie. Trzeba jednak pamiętać, że kłopoty ze wzwodem nigdy nie są chorobą. Są jedynie objawem, który może towarzyszyć wielu problemom zdrowotnym. Dlatego tak ważne jest, aby pojawiających się zaburzeń nie lekceważyć i zawsze skonsultować się ze specjalistą, który pochyli się na trudnościami i rozpozna, jakie jest ich podłoże.

Kiedy mówimy o zaburzeniach erekcji?

Mianem zaburzeń erekcji określa się sytuację, kiedy mężczyzna nie może odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego z powodu niemożliwości uzyskania bądź utrzymania wzwodu. Wiele osób sądzi, że taki stan jest bezpośrednio związany z wiekiem. Tymczasem nie ma w tym zbyt wiele prawdy. Nawet mężczyźni po sześćdziesiątym roku życia zdolni są do uprawiania seksu, jeśli tylko ich organizm znajduje się w dobrej formie. Słuszne jest bowiem stwierdzenie, że funkcjonowanie penisa jest barometrem działania organizmu. Kiedy erekcja się nie pojawia bądź szybko zanika i seks staje się niemożliwy, należy zastanowić się co szwankuje w organizmie. Środki na erekcję to dobry wybór, warto się nimi wspomagać, ale trzeba pamiętać, że nie rozwiążą one podstawowego problemu.

Dlaczego tak ważne jest, aby uporać się z zaburzeniami erekcji?

Chyba każdy mężczyzna, który chociaż raz stosował środki na potencję potwierdzi, że seks pełni w życiu naprawdę ważną rolę. Dostarcza ogromnej przyjemności, relaksuje, uspokaja, ułatwia radzenie sobie ze stresem. Podnosi odporność organizmu, co sprawia, że dużo lepiej nasz organizm radzi sobie z infekcjami. Seks ma też ogromne znaczenie dla związku. Trudno wyobrazić sobie udany związek, w którym seksu nie ma. Potrzeba zbliżeń intymnych jest bowiem naturalną potrzebą każdego człowieka. Abraham Maslow zaliczył ją do potrzeb biologicznych, a więc tych, których zaspokojenie jest niezbędne, aby możliwe było zaspokojenie potrzeb wyższego rzędu.

Jakie choroby mogą powodować zaburzenia erekcji?

Środki na potencję bez recepty sprawdzają się u wielu mężczyzn. Niestety, większość sięgających po nie panów kompletnie nie zastanawia się nad tym, skąd się one wzięły. Tymczasem u większości mężczyzn, u których seks staje się niemożliwy z powodu zbyt słabej erekcji bądź jej braku występują problemy z układem sercowo – naczyniowym. Do chorób, które często współwystępują z zaburzeniami erekcji zalicza się:
●    cukrzycę;
●    miażdżycę;
●    nadciśnienie.

Nie można zapominać również o chorobach neurologicznych. Każde uszkodzenie układu nerwowego może skutkować tym, że erekcja w ogóle nie będzie się pojawiać. Trudności ze wzwodem stwierdza się u mężczyzn chorujących między innymi na Alzheimera oraz Parkinsona. Są one typowe w przypadku infekcji wirusowych i bakteryjnych układu nerwowego, a także wówczas, gdy doszło do mechanicznego uszkodzenia rdzenia kręgowego. Warto pamiętać, że również depresja często wiąże się z trudnościami w sferze seksualnej.

Tabletki na erekcję – czy ich stosowanie jest bezpieczne?

Tabletki na potencję, które obecnie można kupić to sprawdzone preparaty, których skład bardzo często oparty jest na sildenafilu. Jest to jedna z tych substancji, które w leczeniu zaburzeń erekcji sprawdzają się naprawdę bardzo dobrze. Postawić można również na preparaty ziołowe, których skuteczność opiera się jednak często na długotrwałym stosowaniu. Niektórzy panowie obawiają się sięgać po tabletki na erekcję. Tymczasem trzeba wyraźnie zaznaczyć, że leki takie są w pełni bezpieczne. Ich skład jest dokładnie opracowany, nie zawierają one substancji, które mogłyby w jakikolwiek sposób mężczyznom szkodzić. Oczywiście tak jak w przypadku innych produktów farmaceutycznych należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem stosowania zapoznać się dokładnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zawiera ona listę przeciwwskazań, a także zasady dawkowania. Błędem popełnianym przez wielu panów decydujących się na stosowanie tabletek na erekcję jest zwiększanie dawki. Nie sprawi to, że preparat będzie działał skuteczniej. Może natomiast wywołać efekty uboczne.

Tabletki na potencję bez recepty – jak działają?

Wielu mężczyzn przed rozpoczęciem stosowania tabletek na potencję szuka informacji na temat tego, jak one działają. Obawiają się bowiem niekontrolowanej erekcji, która pojawi się niemalże natychmiast po zastosowaniu preparatu. Okazuje się jednak, że nie ma się czego bać. Środki na erekcję, które można obecnie kupić bez recepty zażywa się na kilka godzin przed planowanym stosunkiem. Aby po ich zażyciu wystąpiła erekcja, musi pojawić się podniecenie. Stosujący je panowie powinni więc w alkowie zachowywać się tak, jak zwykle. Ich działanie opiera się na usprawnieniu przepływu krwi, co sprawia, że ciała jamiste penisa skuteczniej się nią napełniają, czego konsekwencją jest erekcja.

Tabletki na erekcję to dobry wybór, jeśli pojawiły się trudności ze wzwodem. Zawsze należy jednak pamiętać, że są one czymś spowodowane. Dlatego nigdy nie należy ich lekceważyć. Wskazane choroby to jedynie niewielki wycinek tego, co może kryć się za problemami z potencją. Mężczyźni, u których penis nie będzie działał tak, jak powinien powinni więc jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który rozpozna problem i wdroży odpowiednie postępowanie.

Ostatnio przeglądane