AKTUALNOŚCI173. Czy choroby neurologiczne mogą wpływać na sprawność seksualną mężczyzn?

Czy choroby neurologiczne mogą wpływać na sprawność seksualną mężczyzn?

Prawdziwym koszmarem dla wielu mężczyzn są problemy z erekcją. Negatywnie wpływają one na poczucie własnej wartości panów, sprawiają, że często wycofują się oni z relacji z kobietami. Dostępne preparaty na potencję w wielu wypadkach pomagają, ale nie likwidują problemu. Często trudności z erekcją spowodowane są poważnymi chorobami toczącymi się w męskim organizmie. Wśród nich znajdują się te o charakterze neurologicznym, które mogą być naprawdę groźne. Dlatego tak ważne jest, aby mężczyzna, u którego problemy z erekcją nie są jednorazowe powinni schować wstyd do kieszeni i jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Zaburzenia erekcji – co to?

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia czym w ogóle są zaburzenia erekcji. Terminem tym określa się niezdolność do osiągnięcia wzwodu bądź jego utrzymania. W efekcie mężczyzna nie jest zdolny do odbycia stosunku seksualnego. Bardzo często to nieprawidłowo działający układ nerwowy sprawia, że erekcja penisa nie pojawia się lub jest niepełna. Trudności mogą mieć podłoże mózgowe bądź rdzeniowe i zawsze wymagają konsultacji z lekarzem. Warto pamiętać, że środki na erekcję naprawdę często pomagają, ale są przypadłości, w przypadku których kompletnie się nie sprawdzą.

Jaką rolę pełni seks w życiu?

Niezależnie od tego po jakie środki na potencję decyduje się sięgnąć mężczyzna powinien on pamiętać, że problemów z erekcją nie należy lekceważyć. Seks pełni bowiem w naszym życiu zbyt poważną rolę, aby móc pozwolić sobie na jego brak. Korzystnie wpływa on naprawdę układu odpornościowego, podnosząc jego wydajność. W efekcie osoby regularnie uprawiające seks rzadziej zapadają na różnego rodzaju infekcje. Sprawia, że lepiej znosimy stres, mamy więcej energii, jesteśmy bardziej wypoczęci. Seks świetnie relaksuje i odpręża. Nie można zapomnieć o tym, jak wpływa on na relację między mężczyzną a kobietą. Zbliża, przywiązuje, buduje intymność. Coraz częściej mówi się, że nie ma dobrego związku bez seksu. Dlatego nigdy nie należy lekceważyć problemów w erekcją.

Jakie problemy ze strony układu nerwowego mogą powodować trudności z erekcją?

Zaburzenia erekcji mogą być spowodowane:

●    guzami mózgu;
●    urazami głowy;
●    krwiakami mózgu;
●    padaczką;
●    infekcjami układu nerwowego;
●    chorobami o charakterze zwyrodnieniowym;
●    chorobami otępiennymi.

Również uszkodzenia w obrębie rdzenia kręgowego – zarówno spowodowane infekcją, jak i urazem – mogą skutkować tym, że penis nie działa tak, jak powinien. Środki na potencję bez recepty są skuteczne i w niektórych przypadkach naprawdę mogą pomóc. Kiedy jednak zaburzone jest przewodzenie impulsów nerwowych, trzeba liczyć się z tym, że może być konieczne zastosowanie innych metod leczenia.

Tabletki na erekcję – do jakiego lekarza się udać, kiedy nie działają?

Tabletki na potencję nie zawsze zadziałają. Jeśli do tego mężczyzna zauważy u siebie takie niepokojące objawy, jak zaburzenia czucia, drżenia kończyn, opadanie kącika ust, trudności z orientacją czy utrzymaniem równowagi, warto jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Jeśli nie są to objawy, które wystąpiły nagle, można swoje pierwsze kroki skierować do lekarza rodzinnego. Powinien on zebrać wywiad, ocenić stan pacjenta, a następnie podjąć decyzję o skierowaniu na badania dodatkowe. Jeśli ich wyniki będą niepokojące, z pewnością skieruje do lekarza specjalisty, który wdroży odpowiednie leczenie. W przypadku zaburzeń erekcji wynikających z problemów neurologicznych niezbędna będzie wizyta u lekarza neurologa.

Jak leczy się zaburzenia erekcji będące wynikiem chorób neurologicznych?

Tabletki na potencję bez recepty świetnie sprawdzają się w przypadku kłopotów ze wzwodem będących wynikiem nieprawidłowego funkcjonowania układu sercowo – naczyniowego. W przypadku kłopotów z układem nerwowym mogą jednak nie pomóc. Ostateczny efekt uzależniony jest jednak od charakteru problemu. Na szczęście dzisiaj dostępne są jednak różne metody leczenia, które sprawiają, że również mężczyźni z chorobami neurologicznymi mogą cieszyć się udanym seksem. Leczenie polega przede wszystkim na terapii choroby podstawowej. Zaburzenia erekcji same w sobie nie są bowiem chorobą. Jest to dysfunkcja, której podłoże jest często bardzo różne. Pomocne okazują się być aparaty próżniowe. Wielu lekarzy poleca fizykoterapię. Sięga się po elektrostymulację. Jeśli mimo wdrożonych metod erekcja się nie pojawia i odbycie stosunku nie jest możliwe, można zdecydować się na wszczepienie implantów. W takim przypadku pomocna okazuje się być również praca z psychologiem bądź seksuologiem. Wielu panów wymaga bowiem zaakceptowania zastosowanego rozwiązania, aby cieszyć się udanym życiem seksualnym.

Tabletki na erekcję to dobry sposób na rozprawienie się z problemami z erekcją. Trzeba jednak pamiętać, że nie w każdym przypadku przyniosą one taki efekt, jakiego oczekiwałby mężczyzna. W przypadku chorób neurologicznych ich działanie uzależnione jest w dużej mierze od rodzaju choroby. Na szczęście dzisiaj prawie każdy mężczyzna może liczyć na rozwiązanie swojego problemu. Wystarczy zgłosić się do dobrego specjalisty, który spojrzy na problem szeroko i nie zlekceważy tego, jak ważna dla panów jest sfera seksualna.

Ostatnio przeglądane