AKTUALNOŚCI172. Jak choroby układu sercowo – naczyniowego wpływają na zaburzenia erekcji?

Jak choroby układu sercowo – naczyniowego wpływają na zaburzenia erekcji?

Bardzo często zaburzenia erekcji są pierwszym sygnałem poważnych chorób toczących się w organizmie. Do tych najczęściej łączonych z problemami z potencją zalicza się choroby układu sercowo – naczyniowego. Dostępne dzisiaj środki na erekcję bardzo dobrze poprawiają sprawność seksualną mężczyzn, ale nie leczą choroby, która być może spowodowała problemy. Dlatego tak ważne jest, aby panowie o siebie dbali, a w razie trudności z życiem seksualnym udali się przynajmniej do lekarza rodzinnego.

Jaką funkcję pełni seks?

Seks odgrywa ogromną rolę w naszym życiu. Jest świetnym sposobem na relaks i odprężenie, sprawia, że dużo lepiej radzimy sobie ze stresem. Prowadzone badania jasno pokazują, że osoby, które regularnie współżyją zdecydowanie rzadziej chorują. Wynika to z pozytywnego wpływu aktywności seksualnej na układ odpornościowy. Seks zbliża partnerów, sprawia, że przywiązują się oni do siebie. Regularne współżycie cementuje związek. Jest także barometrem tego, co aktualnie się w nim dzieje. Dlatego tak ważne jest, aby reagować, kiedy tylko pojawią się problemy w sypialni. Warto pamiętać, że nie należy wstydzić się problemów z erekcją. Mogą one dotknąć każdego mężczyznę bez względu na wiek. Okazuje się, że po preparaty na potencję sięgają panowie zarówno młodzi, jak i ci już znacznie starsi.

Co na temat zaburzeń erekcji mówią statystyki?

Zaburzenia erekcji to dolegliwość, która u mężczyzn występuje naprawdę bardzo często. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że obecnie środki na potencję można kupić praktycznie w każdej aptece. W Stanach Zjednoczonych zaburzenia funkcji seksualnych dotykają od 10 do aż 52% panów. Co jednak ważne, prowadzone przez jednego z bardziej znanych seksuologów w Polsce – profesora Zbigniewa Lwa – Starowicza – badania pokazały, że tylko 7% Polaków, u których wystąpiły zaburzenia erekcji zdecydowały się zgłosić z tym problemem do lekarza.

Gdzie powinien zgłosić się mężczyzna, u którego wystąpią zaburzenia erekcji?

Mężczyzna, który zauważył u siebie problemy z potencją, może w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza rodzinnego. Jest to specjalista, który może zlecić przeprowadzenie badań ogólnych. Oceni stan układu sercowo – naczyniowego, którego kondycja u wielu panów jest powodem trudności ze wzwodem. Jeśli uzna za konieczne, skieruje do innego specjalisty. Można także zdecydować się od razu na wizytę u seksuologa. Warto pamiętać, że zawód ten może wykonywać zarówno lekarz, jak i psycholog. Jeśli więc problem z erekcją ma podłoże medyczne, lepiej wybrać lekarza seksuologa. Jeśli jednak spowodowany jest trudnościami w sferze psychicznej, psycholog seksuolog jest zdecydowanie lepszym wyborem. Można również sięgnąć po środki na potencję bez recepty, którymi warto się wesprzeć.

Jakie choroby mogą powodować zaburzenia funkcji seksualnych u mężczyzn?

Tabletki na erekcję to dobry wybór dla mężczyzn, którzy chcą wpłynąć na swoją sprawność seksualną w okresie oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty. Warto pamiętać, że bardzo często zaburzenia wzwodu są pierwszym sygnałem świadczącym o rozwijaniu się takich chorób, jak cukrzyca, zespół metaboliczny oraz nadciśnienie tętnicze. Naczynia doprowadzające krew do penisa są bardzo cienkie. Jako jedne z pierwszych reagują więc na zachodzące w organizmie zmiany. Wskazuje się na czynniki, które zwiększają ryzyko ich wystąpienia. Są to:

●    wiek;
●    otyłość;
●    palenie papierosów;
●    niewielka aktywność fizyczna.

Wraz z wiekiem ryzyko wystąpienia problemów z układem krążenia zwiększa się. Jest to naturalne zjawisko, które jednak potęgowane jest przez dodatkowe czynniki. Po tabletki na potencję często zmuszeni są sięgać ci panowie, u których występuje nadwaga bądź otyłość. Zbyt wysoka masa ciała zawsze wiąże się z gorszą kondycją układu sercowo – naczyniowego. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że na trudności ze wzwodem uskarżają się mężczyźni, którzy więcej ważą. Podobnie jest, jeśli chodzi o palenie papierosów i brak ruchu. Nawet mało intensywna aktywność fizyczna podejmowana regularnie znacznie zmniejsza ryzyko chorób układu sercowo – naczyniowego, obniżając tym samym ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji.

Tabletki na potencję bez recepty – czy są bezpieczne?

Decydując się na tabletki na potencję, warto pamiętać, że dostępne obecnie w aptekach preparaty są naprawdę bezpieczne. Duża część z nich zawiera sildenafil, czyli substancję, która w leczeniu zaburzeń wzwodu doskonale się sprawdziła. Większość preparatów wystarczy zażyć na kilka godzin przed planowanym stosunkiem. Co ważne, nie wywołują one niekontrolowanej erekcji. Do jej wystąpienia niezbędne jest podniecenie. Sięgający po nie mężczyzna nie musi się więc martwić tym, że po ich zażyciu będzie musiał radzić sobie z erekcją, która pojawiła się poza jego kontrolą. Preparaty na erekcję dostępne są w bardzo różnych cenach, co oznacza, że każdy pan zainteresowany ich kupnem znajdzie odpowiedni dla siebie lek. Środki na erekcję należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta, które zawsze znaleźć można na ulotce dołączonej do opakowania.

Ostatnio przeglądane