AKTUALNOŚCI168. Czy sildenafil to jedyne po co można sięgnąć, borykając się z problemami z erekcją?

Czy sildenafil to jedyne po co można sięgnąć, borykając się z problemami z erekcją?

Problemem, który dla mężczyzn jest wyjątkowo wstydliwy są zaburzenia erekcji. Brak wzwodu lub zbyt szybko zanikająca erekcja potrafią skutecznie popsuć nastrój, odbierając jednocześnie pewność siebie i obniżając poczucie własnej wartości. Obecnie dostępne są różne tabletki na erekcję, które okazują się być naprawdę skuteczne. Wiele z nich zawiera sildenafil, który postrzegany jest jako cudowny środek przywracający sprawność seksualną. Jest on bardzo skuteczny, ale nie oznacza to, że panowie, u których penis przestał pracować tak, jak należy, mogą liczyć tylko na niego. Na co jeszcze postawić, aby znowu cieszyć się udanym życiem seksualnym?

Jakie substancje poza sildenafilem mogą zawierać środki na potencję?

Preparaty na potencję, które dostępne są na rynku zawierają również takie substancje, jak:

●    vardenafil;
●    suldenafil:
●    avanafil;
●    tadalafil.

Są one dużo mniej znane niż wspomniany sildenafil, ale nie oznacza to, że są mniej skuteczne. Zaliczają są do tej samej grupy, gwarantują równie dobry efekt. Ich zażycie sprawia, że pojawia się erekcja, która utrzymuje się na tyle długo, że możliwe jest odbycie stosunku seksualnego. Wszystkie wymienione substancje są bezpieczne. Wystarczy stosować je zgodnie z tym, co zaleca producent.

Środki na erekcję – na jaką substancję postawić?

Tabletki na potencję to – jak wskazaliśmy wyżej – różne substancje. Wybierając tą, która w naszym przypadku będzie najbardziej odpowiednia, powinniśmy uwzględnić:

●    częstotliwość przyjmowania preparatu;
●    to, jak jedzenie i alkohol wpływają na działanie substancji.

Nie bez znaczenia jest również to, jak bardzo spontaniczna ma być aktywność seksualna.

Dla kogo odpowiedni jest sildenafil?

Sildenafil doskonale sprawdza się w przypadku osób, które zamierzają sięgać po tabletki na potencję bez recepty przed stosunkiem. Substancja ta zaczyna działać około godzinę po zażyciu, a uzyskany efekt (nie erekcja, a zdolność do jej osiągnięcia) utrzymuje się przez około cztery godziny. Trzeba jednak pamiętać, że spożywanie posiłków zawierających dużo tłuszczu znacznie spowalnia wchłanianie preparatu, co wiąże się z opóźnieniem jego działania. Podobnie jest z alkoholem. Sildenafil nie jest więc dobrym wyborem, jeśli seks lubimy łączyć z wcześniejszą kolacją i winem. Podobnie jest w przypadku wardenafilu.

Jak działa tadalafil?

Tadalafil to substancja, którą można przyjmować codziennie. Można także stosować ją na żądanie. To preparat odpowiedni dla osób stawiających raczej na spontaniczną aktywność seksualną. Przed stosunkiem nie trzeba wówczas martwić się zażyciem preparatu. Plusem tadanafilu jest to, że jego skuteczności nie zmniejsza ani pokarm, ani alkohol. Randka połączona z kolacją i winem w żaden sposób nie odbije się więc na działaniu substancji.

Kiedy warto wybrać awanafil?

Jeśli chodzi o środki na erekcję, to godny uwagi jest także awanafil. To substancja, która działa bardzo szybko bo zaledwie po około piętnastu minutach. Plusem jest długo utrzymujący się efekt – nawet do siedemnastu godzin. Niestety, podobnie jak w przypadku sildenafilu, wysokotłuszczowe posiłki znacznie opóźniają działanie substancji. Decydując się na awanafil, trzeba zrezygnować ze spożywania alkoholu. Połączenie to może bowiem drastycznie obniżyć ciśnienie krwi. Awanafil i randka przy lampce wina wykluczają się więc.

Czy środki na potencję bez recepty są bezpieczne?

Obecnie wiele środków na potencję można kupić bez konieczności przedstawienia recepty wystawionej przez lekarza. Dla panów jest to niewątpliwie wygodne rozwiązanie. Warto pamiętać, że dostępne preparaty są naprawdę bezpieczne, a ich stosowanie nie wiąże się z większym ryzykiem. Oczywiście trzeba pamiętać, że jest tak jedynie wówczas, gdy przestrzegamy zaleceń producenta. Przed pierwszym zażyciem należy więc zawsze dokładnie zapoznać się z ulotką, w której znajdują się informacje dotyczące przeciwwskazań do stosowania.

Czy środki na erekcję to jedyne, na co może postawić mężczyzna borykający się z problemami z erekcją?

Panowie, którzy zauważyli u siebie problemy z uzyskaniem i utrzymaniem wzwodu powinni pamiętać, że tabletki na potencję nie są jedynym, na co warto postawić, aby przywrócić sobie sprawność seksualną. Tym, co istotnie wpływa na działanie penisa są używki. Jeśli narząd ten nie zachowuje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, warto rzucić palenie i przestać regularnie sięgać po alkohol. Koniecznie trzeba także przyjrzeć się swojej diecie. Być może bowiem jest tak, że za dużo w niej tłuszczu, który prowadzi do rozwoju miażdżycy. 

W efekcie krew nie może swobodnie wypełniać ciał jamistych znajdujących się w prąciu, czego konsekwencją są zaburzenia erekcji. Tym, co pomaga jest także aktywność ruchowa. Sport utrzymuje naczynia krwionośne w doskonałej formie. To z kolei przekłada się na erekcję. W niektórych przypadkach dobrym wsparciem jest psychoterapia. Pozwala ona rozwiązań problemy emocjonalne, które nierzadko są podłożem trudności w sypialni. Zdarza się, że erekcja nie pojawia się ponieważ związek przechodzi kryzys. W takim przypadku warto zatroszczyć się o relację z partnerką.

Ostatnio przeglądane