AKTUALNOŚCI166. Czy sildenafil to dobry wybór, jeśli pojawiają się problemy z erekcją?

Czy sildenafil to dobry wybór, jeśli pojawiają się problemy z erekcją?

Zaburzenia erekcji to problem, który dotyka wielu mężczyzn. Wbrew obiegowej opinii nie jest to dolegliwość wyłącznie panów po pięćdziesiątym rokiem życia. Prowadzone statystyki jasno wskazują, że również wśród młodych mężczyzn nie brakuje tych, którzy uskarżają się na utrzymujące się problemy z erekcją. Obecnie preparaty na potencję są bardzo różne, a znaczna część z nich to środki na potencję bez recepty. Wiele z nich zawiera w swoim składzie sildenafil. To substancja czynna, która pozwala na osiągnięcie utrzymującego się długo, a więc pozwalającego na odbycie satysfakcjonującego partnerów stosunku, wzwodu. Czy sildenafil naprawdę pomaga? Co warto o tym wiedzieć, sięgając po tabletki go zawierające pierwszy raz?

Czy tabletki na erekcję bez recepty mogą zawierać w swoim składzie sildenafil?

Przez długi czas sildenafil dostępny był wyłącznie dla tych panów, którzy zdecydowali się na odbycie wizyty u lekarza. Aby kupić preparaty z nim, niezbędne było bowiem przedstawienie recepty. Dzisiaj sildenafil zawierają również te tabletki na erekcję, które dostępne są bez recepty. Oznacza to, że dostępność tego preparatu znacznie się zwiększyła. Wystarczy jedynie udać się do apteki bądź postawić na taką, która prowadzi sprzedaż internetową, aby zdobyć preparat, który naprawdę skutecznie poprawi zdolność penisa do odbywania stosunku.

Jak działa sildenafil?

Jeśli chodzi o tabletki na potencję zawierające sildenafil, to wszystkie stymulują przepływ krwi w penisie, co przekłada się na długotrwały wzwód. Substancja ta ma za zadanie blokować enzym, który odpowiedzialny jest za hamowanie erekcji. Rozszerza ona także naczynia krwionośne, sprawiając, że do penisa może napływać znacznie więcej krwi. W konsekwencji pojawia się erekcja, która nie tylko utrzymuje się długo, ale jest również naprawdę mocna. W efekcie mężczyzna może odbyć stosunek seksualny, który będzie satysfakcjonujący zarówno dla niego, jak i jego partnerki. Warto pamiętać, że sildenafil nie powołuje automatycznego pojawienia się erekcji. Środki na potencję z tą substancją działają dopiero wtedy, kiedy pojawi się podniecający dla mężczyzny bodziec. Panowie sięgający po preparaty z sildenafilem nie muszą więc obawiać się tego, że po ich zażyciu pojawi się spontaniczna erekcja w najmniej odpowiednim momencie.

Czy sildenafil można stosować zawsze?

Środki na erekcję z sildenafilem są naprawdę bezpieczne. Nie oznacza to jednak, że mogą po nie sięgać wszyscy mężczyźni. Przede wszystkim nie jest to substancja odpowiednia dla tych panów, w przypadku których z jakiegoś powodu zabroniona jest aktywność seksualna. Sildenafil nie powinien być stosowany przez młodych mężczyzn poniżej osiemnastego roku życia. Do przeciwwskazań zalicza się także szereg chorób. Są to między innymi:

●    nadciśnienie tętnicze;
●    przebyty zawał serca (sildenafil jest niewskazany przez okres dwóch tygodni po zawale);
●    choroba niedokrwienna serca;
●    zmiany zwyrodnieniowe w siatkówce oka;
●    ciężka niewydolność wątroby;
●    ciężka niewydolność nerek.

Również zbyt niskie ciśnienie krwi, a także zwady zastawek serca zalicza się do stanów, które wykluczają możliwość stosowania sildenafilu. Sięgając po tabletki na potencję zawierające sildenafil, należy pamiętać, że nie należy łączyć ich z lekami, które uwalniają tlenek azotu. Również stosowanie nitratów jest przeciwwskazaniem.

Jak należy stosować tabletki na erekcję bez recepty, które zawierają sildenafil?

Decydując się na tabletki na erekcję z sildenafilem, należy pamiętać, że środki te zażywa się przynajmniej na godzinę przed mającym się odbyć stosunkiem. Oczywiście zawsze należy sprawdzić, jakie są szczegółowe zalecenia producenta, dokładnie czytając informacje znajdujące się na opakowaniu bądź dołączonej do wybranego preparatu ulotce. Jeśli decydujemy się zażyć tabletki podczas posiłku, należy liczyć się z tym, że może być potrzebny dłuższy czas na pojawienie się odpowiedniego efektu. Dlatego wielu specjalistów zaleca, aby sildenafil stosować na czczo. Wielu mężczyzn popełnia ogromny błąd, decydując się na zwiększenie dawki podanej przed producenta. Nie należy tego robić. Dopuszczalna dawka wynosi od 25 do 100 mg na dobę i nigdy nie wolno jej przekraczać. Może to bowiem doprowadzić do wystąpienia skutków ubocznych, do których zalicza się między innymi nudności, biegunkę, bóle głowy, dotkliwy ból w klatce piersiowej, wymioty, uczucie kołatania serca, problemy z ciśnieniem krwi. To jedynie część skutków ubocznych, które mogą odczuć osoby stosujące zbyt dużą dawkę sildenafilu. 

Jeśli chcemy stosować preparat, a mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto poradzić się farmaceuty lub udać się do swojego lekarza rodzinnego, który powinien odpowiedzieć na nasze pytania. Środki na erekcję z sildenafilem są stosowane powszechnie i o ile przestrzegamy zaleceń producenta są naprawdę bezpieczne. Nie należy się ich obawiać. Dzięki nim można cieszyć się znowu udanym życiem seksualnym, a przecież seks jest nieodłączną część naszego życia. Poprawia nastrój, podnosi odporność, zbliżą partnerów, pomagając budować udany związek.

Ostatnio przeglądane