AKTUALNOŚCI165. Czym mogą być spowodowane problemy z erekcją?

Czym mogą być spowodowane problemy z erekcją?

Coraz więcej mężczyzn w różnym wieku skarży się na potencję. Panowie albo w ogóle nie mają erekcji, albo jest ona zbyt słaba, aby odbycie stosunku seksualnego było możliwe. W takim przypadku pomocne okazują się być środki na erekcję. Ich wybór jest obecnie tak duży, że każdy mężczyzna ma szansę znaleźć odpowiedni dla siebie preparat. Warto jednak zastanowić się nad tym, z czego wynikają problemy z erekcją. Dostępne tabletki nie pomogą bowiem w każdym przypadku. Model oddziaływań powinien być zawsze dopasowany do przyczyny. Tylko wówczas można liczyć na trwałą poprawę, na której przecież zależy każdemu mężczyźnie, który chociaż raz doświadczył zaburzeń wzwodu.

Dlaczego zaburzeń erekcji nie należy lekceważyć?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że seks jest ważną sferą życia każdego z nas. Jest swojego rodzaju termometrem mówiącym o temperaturze w związku. Kiedy nie chcemy się kochać z danym partnerem, należy zastanowić się nad tym, co złego dzieje się w naszej relacji. Seks relaksuje, odpręża, jest doskonałym sposobem na odpoczynek. Sprawia, że nasz układ odpornościowy pracuje zdecydowanie lepiej. Osoby, które mają regularne życie seksualne zdecydowanie rzadziej zapadają na różnego rodzaju infekcje. Seks cieszy, daje radość, sprawia, że na świat patrzymy dużo bardziej przychylnie. Jesteśmy lepiej nastawieni do innych. W efekcie życie nam się łatwiej. Kiedy brakuje nam seksu, stajemy się sfrustrowani, niezadowoleni, napięci. Przekłada się to oczywiście na jakość relacji z otaczającymi nas osobami. Dlatego tak ważne jest, aby nigdy nie lekceważyć zaburzeń erekcji. Środki na potencję bez recepty to pierwszy krok, jaki można podjąć w walce o udane życie seksualne.

Jak wielu mężczyzn cierpi na zaburzenia erekcji?

Okazuje się, że środki na erekcję stosuje bardzo wielu panów w różnym wieku. Mężczyzna, u którego nie pojawił się wzwód jest przekonany, że problem ten dotyczy tylko jego. Tymczasem okazuje się, że około sto pięćdziesiąt milionów mężczyzn na świecie zmaga się z zaburzeniami erekcji. Specjaliści twierdzą, że w Polsce problem ten dotyczy około półtora miliona panów. Znaczna część z nich nigdy nie decyduje się na kontakt ze specjalistą. Tabletki na potencję bez recepty w ich przypadku ratują sytuację i przywracają życie seksualne. Panowie powinni zdać sobie sprawę z tego, że zaburzenia erekcji są problemem powszechnym i nie należy się ich wstydzić. Prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z nimi praktycznie każdy mężczyzna.

Co powoduje problemy z erekcją między 20. a 30. rokiem życia?

Powiedzmy sobie jasno: problemy z erekcją coraz częściej dotyczą również młodych mężczyzn, a więc tych między 20. a 30. rokiem życia. W ich przypadku środki na potencję na niewiele się zdadzą. W tak młodym wieku zaburzenia erekcji są bowiem najczęściej związane ze stresem. Najczęściej dotykają one mężczyzn rozpoczynających aktywność seksualną i uprawiających seks pierwszy raz z nową partnerką. Wiąże się to z dużym napięciem i lękiem przed oceną i tym, jak wypadnie się w roli kochanka. Warto jednak pamiętać, że problem zawsze warto zdiagnozować ze specjalistą. Może bowiem być tak, że mężczyzna uwarunkował się podczas masturbacji na konkretny bodziec, co skutkuje brakiem erekcji podczas intymnej relacji z kobietą. Wówczas niezbędna będzie psychoterapia. U tak młodych mężczyzn brak wzwodu może być związany również z przyjmowaniem sterydów anabolicznych.

Co prowadzi do problemów z erekcją między 30. a 40. rokiem życia?

W tym wieku problemy z erekcją mogą wynikać z zapracowania. Jest to bowiem czas wzmożonej aktywności zawodowej i robienia kariery. Panowie mogą zwyczajnie nie mieć siły na seks. Penis może odmawiać współpracy. W takim przypadku wystarczy często wziąć kilka dni urlopu, aby udane życie seksualne wróciło. Należy jednak pamiętać, że jest to też czas, kiedy wielu panów po prostu tyje. Pojawiają się pierwszy symptomy miażdżycy, która istotnie upośledza funkcjonowanie układu krążenia. A ten jest niezbędny do tego, aby mogło dojść do erekcji. Ciała jamiste znajdujące się w penisie muszą bowiem wypełnić się krwią. Warto więc zrobić podstawowe badania krwi, oznaczając poziom cholesterolu oraz cukru. Jeśli wyniki nie wyjdą zbyt dobrze, tabletki na erekcję mogą skutecznie pomóc. Aby jednak rozprawić się z problemem raz na zawsze, trzeba zatroszczyć się o własne zdrowie.

Z czego mogą wynikać problemy z erekcją u panów po 50. roku życia?

W tym przypadku problemy z uzyskaniem i utrzymaniem wzwodu mają najczęściej podłoże czysto medyczne. Panie są w złym stanie ogólnym, mają nadwagę, nadciśnienie, cukrzycę. Trudno, aby w takich warunkach układ krążenia działał tak, jak należy. Tabletki na potencję są więc tym, po co sięga wielu mężczyzn w tym wieku. Umożliwiają one odbywanie stosunków seksualnych, ale nie rozwiązują problemu. Warto pamiętać, że zarówno cukrzyca, jak i nadciśnienie to poważne choroby stanowiące zagrożenie dla życia. Dlatego każdy mężczyzna, u którego zostaną one rozpoznane, powinien rozpocząć odpowiednie leczenie. To jedyny sposób na uniknięcie znacznie wielu innych problemów niż tylko zaburzenia erekcji.

Ostatnio przeglądane