AKTUALNOŚCI164. Jak walczyć z problemami z potencją?

Jak walczyć z problemami z potencją?

Bez wątpienia każdy mężczyzna doświadczył przynajmniej raz w życiu problemów z erekcją. Brak wzwodu wzbudza lęk, frustruje, sprawia, że u mężczyzny pojawia się wstyd i poczucie, że nie sprostał on swojej męskiej roli. Na szczęście u większości panów problem się nie powtarza. Są jednak tacy mężczyźni, którzy uskarżają się na ciągłe trudności z uzyskaniem bądź utrzymaniem wzwodu. W ich przypadku niezbędne jest podjęcie odpowiednich działań. Środki na potencję to jeden ze skutecznych sposobów radzenia sobie z brakiem erekcji. Warto jednak pamiętać, że dobrym rozwiązaniem jest działanie wielotorowe. Na potencję istotnie wpływa to, co jemy. Panowie, którzy chcą cieszyć się doskonałą sprawnością seksualną powinni więc bacznie przyjrzeć się tego, co pojawia się na ich talerzach.

Co jeść, aby utrzymać penisa w dobrej formie?

Dobre środki na potencję przynoszą szybki efekt. Wystarczy postawić na te zawierające w swoim składzie Sildenafil, aby przy podnieceniu wystąpiła erekcja, która utrzyma się wystarczająco długo, aby odbyć stosunek seksualny. Warto jednak pamiętać, że często zaburzenia erekcji są konsekwencją zaburzonej pracy układu krążenia. Tak jest na pewno wówczas, gdy preparaty z Sildenafilem pomagają. Układ krążenia nie działa tak, jak powinien, jeśli nasza dieta daleka jest od ideału. Zbyt wysoki poziom cholesterolu sprawia, że nasze naczynia nie transportują wystarczającej ilości krwi. W efekcie pojawiają się problemy z erekcją. Dlatego należy zatroszczyć się o zdrową dietę. Panowie, którzy chcą cieszyć się udanym życiem seksualnym powinni jak najczęściej sięgać po:

●    orzechy;
●    otręby;
●    produkty pełnoziarniste;
●    owoce morza.

Warto pamiętać, że te produkty zawierają również cynk, który niezbędny jest do tego, aby prostata – gruczoł występujący tylko u mężczyzn – działała prawidłowo. Jest to pierwiastek wpływający również na syntezę testosteronu, a także produkcję plemników. Mężczyźni planujący potomstwo powinni więc zadbać o to, aby nigdy nie zabrakło go w codziennej diecie. Do produktów, z których nie należy rezygnować zalicza się także chude mięso, ryby, warzywa i owoce. Panowie, którzy odżywiają się, pamiętając o takich produktach, cieszą się dobrym zdrowiem, a tym samym udanym życiem seksualnym. Jeśli do tego dojdą środki na potencję bez recepty, można zapomnieć o jakichkolwiek trudnościach z uzyskaniem i utrzymaniem erekcji.

Jakich produktów nie jeść, aby nie pojawiły się problemy z erekcją?

Tabletki na erekcję z całą pewnością będą potrzebne, jeśli mężczyzna będzie często sięgał po produkty zawierające duże ilości cukrów prostych oraz soli. Sprzyjają one rozwojowi miażdżycy naczyń krwionośnych i cukrzycy, a więc tych chorób, które istotnie odbijają się na funkcjonowaniu penisa. Podobnie jest, jeśli chodzi o alkohol. Używka ta bardzo mocno obniża sprawność seksualną, sprawia, że w organizmie spada poziom testosteronu, a więc hormonu niezbędnego do udanego życia seksualnego. Panowie powinni zadbać o to, aby na ich talerzach nie pojawiały się produkty obfitujące w niezdrowe kwasy tłuszczowe typu trans. Znajdują się one między innymi w gotowych ciastkach, mrożonych frytkach, utwardzanej margarynie. Bardzo niekorzystnie wpływają na kondycję naczyń krwionośnych, których dobra forma niezbędna jest do prawidłowej pracy penisa. Z menu powinny zniknąć:

●    tłuste mięsa i wędliny;
●    tłusty nabiał;
●    dania typu fast food.

Warto ograniczyć zużycie majonezu. Dobrym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowywanie posiłków. Wówczas doskonale wiemy, co się w nich znajduje. W przeciwnym razie tabletki na potencję mogą stać się niezbędne szybciej niż nam się wydaje.

Jak wzbudzić większą ochotę na seks?

Tabletki na potencję bez recepty, jak i te dostępne na receptę wywołują erekcję, ale tylko wówczas, gdy pojawiło się podniecenie. Coraz więcej panów uskarża się jednak nie tylko na zaburzenia erekcji, ale również brak ochoty na seks. Wynika to głównie ze zbyt dużego tempa życia, stresu, napięcia. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem okazują się być afrodyzjaki, a więc produkty, których zadaniem jest zwiększenie pożądania. Do najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych afrodyzjaków zalicza się:

●    czekoladę;
●    krewetki;
●    homary;
●    szparagi.

Jest to oczywiście jedynie niewielki wycinek tego, po co mogą sięgnąć panowie. Lista afrodyzjaków jest tak duża, że każdy mężczyzna ma szansę wybrać ten idealnie wpisujący się we własne preferencje. Tym, co doskonale wpływa na ochotę na seks są także rozmaite przyprawy. Warto polubić imbir, cynamon, gałkę muszkatołową, kardamon, a więc wszystkie przyprawy o rozgrzewającym działaniu.

Środki na potencję bez recepty to nie jedyny sposób na to, aby cieszyć się mocną i trwałą erekcją. Panowie powinni pamiętać, aby zatroszczyć się o własne zdrowie. Jednym z przejawów jest odpowiednia dieta. Wyeliminowanie pewnych produktów i częstsze sięganie po inne sprawia, że układ krążenia zaczyna pracować zdecydowanie lepiej. To z kolei przekłada się na erekcję, która pojawia się szybciej, jest silniejsza i utrzymuje się odpowiednio długo.

Ostatnio przeglądane