AKTUALNOŚCI161. Sildenafil – substancja chętnie wykorzystywana przez producentów tabletek na potencję

Sildenafil – substancja chętnie wykorzystywana przez producentów tabletek na potencję

Zaburzenia erekcji to problem, który dotknąć może każdego mężczyznę. Bez względu na wiek jest to dolegliwość negatywnie wpływająca nie tylko na jakość życia seksualnego, ale również na samopoczucie mężczyzny i jego samoocenę. Dlatego tak ważne jest, aby postawić na skuteczne środki na potencję. Obecnie w sprzedaży dostępne są te bez recepty, które okazują się być naprawdę skuteczne. Zalicza się do nich między innymi preparaty, których skład oparty został na sildenafilu. Jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych przez producentów środków na erekcję substancji, której działanie jest naprawdę dobrze poznane.

Sildenafil – co gwarantuje ta substancja?

Sildenafil to substancja czynna, która sprawia, że mężczyzna może osiągnąć mocną, wystarczająco długą erekcję. Tym samym pozwala na odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Bardzo długo tabletki zawierające sildenafil dostępne były wyłącznie na receptę, co oznaczało, że panowie chcący je zażywać musieli wcześniej odwiedzić gabinet lekarski. Dzisiaj takie środki na erekcję można kupić bez recepty. Warto pamiętać, że obecnie to właśnie sildenafil znajduje się w prawie wszystkich lekach na erekcję, które naprawdę działają. Klinicznie udowodniono, że jest to substancja skuteczna. Dzięki sildenafilowi można skutecznie zwalczyć zaburzenia erekcji u większości mężczyzn.

Jak działa sildenafil?

Jeśli chodzi o preparaty na potencję, sildenafil jest jednym z bardziej skutecznych. Substancja ta rozszerza naczynia krwionośne krwi, jednocześnie skuteczne blokując enzym odpowiedzialny za hamowanie erekcji. W efekcie pojawia się erekcja, która jest silna i utrzymuje się naprawdę długo. Niewątpliwym atutem preparatu jest to, że efekt pojawia się naprawdę szybko i to na skutek niewielkiego bodźca. Mężczyźni, którzy stosują tabletki na potencję zawierające sildenafil podkreślają, że gwarantują one uzyskanie erekcji w bardzo krótkim czasie przy nawet niewielkiej stymulacji. W efekcie możliwe jest odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Należy jednak pamiętać, że tabletki na erekcję z sildenafilem nie zadziałają w każdym przypadku. Substancja ta jest skuteczna jedynie wtedy, kiedy zaburzenia erekcji wynikają z problemów neurologicznych, związanych z krążeniem krwi, psychicznych. Jeśli erekcja nie następuje z powodu na przykład zaniku ciał jamistych budujących prącie, nie należy spodziewać się efektu.

W jakich przypadkach nie należy stosować sildenafilu?

Środki na potencję bez recepty, które zawierają sildenafil, są naprawdę bezpieczne. Nie oznacza to jednak, że nie ma przeciwwskazań, które uniemożliwiają ich zażywanie. Przede wszystkim ci, w przypadku których aktywność seksualna z powodów zdrowotnych nie jest zalecana, powinni wystrzegać się stosowania tabletek zawierających w swoim składzie sildenafil. Substancja ta nie jest wskazana również u osób chorujących na:

●    nadciśnienie tętnicze;
●    zbyt niskie ciśnienie tętnicze;
●    chorobę niedokrwienną serca;
●    kardiomiopatię;
●    ciężką niewydolność nerek;
●    ciężką niewydolność wątroby;
●    neuropatię nerwu wzrokowego.

Substancja jest zabroniona u osób, które w mają za sobą zawał mięśnia sercowego lub udar mózgu. Może ona być stosowana dopiero po upływie minimum dwóch tygodni od epizodu. Podobnie jak inne tabletki na potencję bez recepty, tak również te zawierające sildenafil, nie powinny być stosowane w przypadku uczulenia na substancję czynną. UWAGA: sildenafil nie powinien być łączony z lekami, które prowadzą do uwalniania tlenku azotu.

Jak szybko działa sildenafil?

Pytanie to zadaje wielu mężczyzn, którzy borykają się z problemami z erekcją. Decydując się na stosowanie sildenafilu, warto pamiętać, że oczekiwany efekt pojawia się mniej więcej po dwudziestu pięciu minutach od zażycia. Substancja ta charakteryzuje się bardzo szybkim wchłanianiem. Prowadzone badania jasno wskazują, że maksymalne stężenie we krwi może nastąpić już po trzech minutach od zażycia. Planując stosowanie tabletek zawierających sildenafil, należy jednak pamiętać, że ich łączenie z posiłkiem zmniejsza wchłanianie. Konsekwencją tego może być słabszy efekt bądź pojawienie się efektu zdecydowanie później. Nigdy nie należy traktować tabletek z sildenafilem jako środków zwiększających czas trwania erekcji u mężczyzn, u których zaburzenia potencji nie występują. Warto przy tym pamiętać, że substancja ta u panów bez tego rodzaju problemów nie wywoła żadnych efektów. Nie należy także przekraczać dawki określonej przez producenta. Bezpieczne stosowanie sildenafilu to przestrzeganie wskazówek, które znaleźć można na opakowaniu tabletek.

Zaburzenia erekcji są poważnym problemem, nad którym żaden mężczyzna nie przejdzie obojętnie. Warto pamiętać, że dzisiaj panowie nie są skazani na brak życia seksualnego z powodu problemów z erekcją. Wystarczy sięgnąć po odpowiedni środek na potencję, aby wzwód się pojawił i utrzymał odpowiednio długo. Do takich zalicza się preparaty zawierające w swoim składzie sildenafil – jedną z najbardziej skutecznych substancji, jeśli chodzi o zwalczanie zaburzeń erekcji.

Ostatnio przeglądane