AKTUALNOŚCI160. Zaburzenia erekcji – czym są i jak sobie z nimi radzić?

Zaburzenia erekcji – czym są i jak sobie z nimi radzić?

Poważnym problemem, który dotyka coraz więcej mężczyzn w różnym wieku, są zaburzenia erekcji. Panowie uskarżają się na to, że wzwód nie pojawia się w ich przypadku w ogóle, jest zbyt słaby bądź utrzymuje się zbyt krótko. W każdym z tych przypadków odbycie stosunku seksualnego staje się niemożliwe. Powodów, dla których pojawiają się kłopoty z potencją, jest wiele. Bez względu na przyczynę mężczyzna zawsze powinien działać, stosując odpowiednie środki na potencję. Przyjrzyjmy się zaburzeniom erekcji bliżej.

Czym są zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji to najczęstszy problem dotyczący męskiej seksualności. Prowadzone badania jasno wskazują, że około 22% mężczyzn przed czterdziestką zmaga się z trudnościami w tym obszarze. Jeśli spojrzymy na panów w wieku siedemdziesięciu lat, to okaże się, że problem dotyka już 40% z nich. Oczywiście im mężczyzna starszy, tym ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji większe. Warto jednak pamiętać, że dzisiaj problem ten dotyka coraz młodszych panów. Zdarza się, że już dwudziestolatkowie uskarżają się na tego rodzaju problemy w zakresie seksualności. Zaburzenia erekcji rozumiane są jako stały bądź nawracający brak możliwości uzyskania i utrzymania wzwodu. W konsekwencji nie jest możliwe odbycie stosunku seksualnego, który byłby satysfakcjonujący dla obu stron. Aby mówić o zaburzeniach erekcji, objawy muszą występować minimum trzy miesiące. Warto pamiętać, że za ich pojawieniem się mogą stać zarówno czynniki psychiczne, jak i fizyczne. Dzisiaj dostępne są środki na erekcję, które działają naprawdę skutecznie i pozwalają wrócić mężczyźnie do pełnej sprawności seksualnej.

Jak powstaje erekcja?

Aby doszło do erekcji, w ciałach jamistych, które budują penisa, musi pojawić się krew. To dzięki niej rozszerzają się one, czego konsekwencją jest wzwód. Do zajścia tego procesu niezbędna jest odpowiednia stymulacja. Może to być zarówno fantazja, dotyk swój bądź drugiej osoby, jak i bodziec wzrokowy. Za sprawą stymulacji dochodzi do aktywacji ośrodków znajdujących się w układzie nerwowym, które uruchamiają proces wypełniania ciał jamistych krwią. Nie trudno domyśleć się, że jakiekolwiek zakłócenie tego mechanizmu skutkować będzie zaburzeniami erekcji. Dostępne obecnie środki na potencję bardzo dobrze radzą sobie wówczas, gdy zaburzenia erekcji wynikają z problemów natury fizjologicznej.

Skąd biorą się zaburzenia erekcji?

Jak już wspomnieliśmy, zaburzenia erekcji mogą mieć bardzo różne podłoże. Najczęściej są spowodowane chorobami negatywnie odbijającymi się na kondycji naczyń krwionośnych. Zalicza się do nich przede wszystkim:

●    miażdżyca;
●    cukrzyca.

Również zaburzenia w obszarze pracy układu nerwowego mogą skutkować zaburzeniami erekcji. Trudności w sferze seksualnej u panów mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych, zażywania określonych leków, a także przebytych zabiegów. Mężczyźni, którzy decydują się na palenie papierosów i spożywanie dużych ilości alkoholu również muszą liczyć się z tym, że prędzej czy później padną ofiarą zaburzeń erekcji. Coraz częściej mówi się też o podłożu psychogennym zaburzeń erekcji. Depresja, zaburzenia lękowe, niska samoocena, nadmierny stres, trudności w relacji – wszystko to może negatywnie odbić się na sprawności seksualnej mężczyzny. Środki na potencję bez recepty to preparaty, które pomagają przede wszystkim wówczas, gdy zaburzenia erekcji są wynikiem problemów w obrębie układu krążenia.

Czy tabletki na potencję bez recepty są bezpieczne?

Wielu mężczyzn, u których pojawiły się problemy z erekcją, wstydzi się wizyty u lekarza. Panowie nie wyobrażają sobie, aby mieli obcej osobie opowiadać o tak intymnych sprawach. Wówczas rozwiązaniem okazują się być tabletki na erekcję, które można kupić bez recepty. Pojawia się jednak pytanie o to, czy są one bezpieczne. Warto pamiętać, że takie środki nie trafiają do sprzedaży bez nadzoru i kontroli. Zawierają substancje o wiadomym działaniu, a ich stosowanie – o ile zażywane są zgodnie z zaleceniami producenta – nie wywołuje efektów ubocznych. Są skuteczne, a jednocześnie naprawdę bezpieczne. Do często wykorzystywanych przez producentów substancji zalicza się sildenafil, który jest jedną z najpopularniejszych substancji, jeśli chodzi o walkę z zaburzeniami erekcji. W niektórych środkach na erekcję znajdują się wyciągi roślinne i ziołowe. W razie wątpliwości, czy stosowanie danego preparatu jest bezpieczne, warto poradzić się farmaceuty. Decydując się na stosowanie tego rodzaju środków, należy pamiętać, aby nie przekraczać zalecanej przez producenta dawki. Jej zwiększenie nie spowoduje większej skuteczności, może natomiast doprowadzić do pojawienia się skutków ubocznych.

Zaburzenia erekcji to problem, który potrafi gwałtownie obniżyć poczucie własnej wartości każdego mężczyzny, u którego się pojawi. Niezależnie od przyczyny problemu panowie nie powinni zaburzeń erekcji lekceważyć. Im wcześniej zostanie wdrożone ewentualne leczenie, tym lepiej. Obecnie w sprzedaży dostępne są bardzo skuteczne tabletki na potencję, które kupić można bez recepty. Nie kosztują one wiele, co sprawia, że może pozwolić sobie na nie większość panów.

Ostatnio przeglądane