AKTUALNOŚCI158. Skąd biorą się zaburzenia erekcji i jak je leczyć?

Skąd biorą się zaburzenia erekcji i jak je leczyć?

Wielu mężczyzn w różnym wieku boryka się z problemami z potencją. Zaburzenia erekcji nie tylko utrudniają życie seksualne, czyniąc je mało satysfakcjonującym, ale również poważnie odbijają się na poczuciu własnej wartości mężczyzny, a także jakości relacji z partnerką. Dlatego tak ważne jest, aby w porę zareagować, skutecznie rozprawiając się z problemem. Co kryje się za zaburzeniami erekcji? Jakie środki na potencję są skuteczne?

Co prowadzi do zaburzeń erekcji?

Dzisiaj wiedza na temat zaburzeń erekcji jest naprawdę szeroka. Wiemy, że często są one wynikiem chorób układu krążenia. Bardzo często zaburzenia potencji występują u panów zmagających się z miażdżycą. Za zaburzeniami erekcji stoją też choroby metaboliczne, do których zaliczana jest między innymi cukrzyca. Nie można zapominać też o roli dysfunkcji układu nerwowego oraz hormonalnego w powstawaniu zaburzeń erekcji. Niektóre leki – na przykład te o działaniu przeciwdepresyjnym – również można negatywnie odbijać się na jakości życia seksualnego. Wśród przyczyn kłopotów z potencją wymienia się także:

●    używki;
●    zaburzenia o charakterze psychicznym.

Jeśli chodzi o używki, to chyba nikogo nie trzeba dzisiaj przekonywać, jak negatywnie na organizm (a więc również funkcje seksualne) wpływa alkohol oraz papierosy. Z kolei do zaburzeń psychicznych powodujących problemy z erekcją zalicza się przede wszystkim zaburzenia nastroju oraz zaburzenia lękowe.

Jak diagnozowane są zaburzenia erekcji?

Mężczyźni, u których pojawią się zaburzenia erekcji, nie powinny lekceważyć tego problemu. Im wcześniej zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie, tym lepiej. Zawsze warto udać się do swojego lekarza rodzinnego, który może zlecić podstawowe badania. W diagnozowaniu zaburzeń erekcji przydatna okazuje się być między innymi morfologia – jedno z podstawowych badań krwi. Jeśli lekarz rodzinny nie wykryje możliwych przyczyn, może podjąć decyzję o skierowaniu pacjenta do specjalisty. W przypadku zaburzeń erekcji może to być:

●    neurolog;
●    seksuolog;
●    kardiolog.

Może również okazać się, że pomocny okaże się psychiatra bądź psychoterapeuta. Tym, po co sięgnąć można samodzielnie, są na pewno środki na potencję bez recepty.

Co pomaga na potencję?

Mężczyźni, u których pojawiły się zaburzenia erekcji, nie muszą się martwić. Dzisiaj środków, które skutecznie sobie radzą z tym problemem jest całe mnóstwo. Szczególnie chętnie panowie sięgają po tabletki na potencję bez recepty. Kupić można je jeszcze przed spotkaniem z lekarzem. Co ważne, w przypadku wielu mężczyzn przynoszą one naprawdę wyraźną poprawę, skutecznie rozprawiając się z zaburzeniami erekcji. Dostępne w sprzedaży leki na potencję bez recepty bardzo często zawierają w swoim składzie sildenafil, który jest jedną z bardziej skutecznych, jeśli chodzi o leczenie zaburzeń erekcji, substancji. Często wykorzystywane są też wyciągi ziołowe, które przynoszą bardzo dobry efekt.

Dlaczego niektórym mężczyznom zmagającym się z zaburzeniami erekcji pomaga psychoterapeuta?

Tabletki na erekcję są skuteczne, ale nie pomogą w każdym przypadku. Jeśli problemy z potencją są wynikiem problemów natury psychicznej, zaburzeń nastroju czy obniżonego poczucia własnej wartości, trudno oczekiwać spektakularnego efektu. W takim przypadku pomocny jest wyłącznie psychoterapeuta. Warto pamiętać, że zaburzenia seksualne najlepiej poddają się terapii prowadzonej w nurcie poznawczo – behawioralnym. Jest to psychoterapia pierwszego wyboru, jeśli chodzi o dysfunkcje seksualne. Opiera się ona przede wszystkim na pracy nad myślami automatycznymi, które prowadzą do pojawienia się konkretnych stanów emocjonalnych. UWAGA: psychoterapia nie boli. Może jednak wiązać się z nieprzyjemnymi emocjami pojawiającymi się zwłaszcza w początkowym okresie pracy. Każda kolejna sesja przybliża jednak do sukcesu.

Jak zażywać środki na erekcję?

Wielu panów zmagających się z problemami z erekcją, którzy zdecydowali się na stosowanie tabletek na potencję dostępnych bez recepty, chce szybko osiągnąć spektakularny efekt. W efekcie zażywają oni dawki znacznie większe niż te, które ustalił producent preparatu. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że takie postępowanie nie jest właściwe. Nie tylko nie doprowadzi do większej skuteczności środka, ale może wywołać objawy niepożądane. Dlatego tabletki na potencję należy zażywać tak, jak wszystkie inne suplementy diety i leki: zgodnie z zaleceniami producenta. Dokładne informacje dotyczące dawkowania zawsze znajdują się na opakowaniu preparatu.

Zaburzenia erekcji to poważny problem, który dzisiaj dotyka nawet mężczyzn około trzydziestego roku życia. Z całą pewnością nigdy nie należy go lekceważyć. Zawsze należy podjąć odpowiednie leczenie. Bez względu bowiem na przyczynę, można zadbać o to, aby cieszyć się udanym życiem seksualnym. Tabletki na potencję dostępne bez recepty to pierwszy krok w walce o doskonały seks. Są łatwo dostępne, a ich stosowanie naprawdę bezpieczne. Nie należy również obawiać się wizyty u specjalisty – w razie potrzeby wprowadzi on inne, bardziej skomplikowane leczenie.

Ostatnio przeglądane