AKTUALNOŚCI156. Jak skutecznie zwiększyć potencję?

Jak skutecznie zwiększyć potencję?

Problemy z potencją dotykają znacznej części męskiej populacji – potwierdzają to sprzedawcy oferujący tabletki na erekcję. Co przykre, tylko niewielki odsetek mężczyzn decyduje się na jakiekolwiek leczenie. Wstyd, związany z zaburzeniami erekcji skutecznie odstrasza od szczerej rozmowy z lekarzem a nawet partnerką. Szczególnie młodzi mężczyźni, których dotykają problemy z potencją narażeni są na przykre konsekwencje ignorowania problemu. W skrajnych przypadkach może on prowadzić nawet do rozpadu związku czy pojawienia się depresji, spowodowanej poczuciem utraty męskości czy jakiegoś wybrakowania. 

Z tych powodów tak ważne jest, aby osoby, które borykają się z problemami z potencją podjęły realne kroki w stronę wyleczenia. Obecna medycyna od dawna proponuje różnorodne rozwiązania, pozwalające na poprawę erekcji zarówno u osób starszych, jak i młodszych. Co jednak szczególnie ważne: problemy z potencją dotykają dużego grona współczesnych mężczyzn. Od dawna nie jest to problem jednostkowy ani szczególnie nadzwyczajny. Warto zatem zrozumieć, że zaburzenia erekcji nie są powodem do wstydu. Powinny one być jednak w odpowiedni sposób leczone, aby zarówno mężczyzna, jak i jego partnerka mieli szansę czerpać przyjemność z seksu.

Czym są środki na potencję?

W sklepach znaleźć można różnego rodzaju środki na erekcję. Część z nich dostępna jest jedynie w aptekach, a na wykupienie potrzebna jest recepta. Obecnie znaleźć można jednak także tabletki na potencję bez recepty. Bez względu jednak na to, wszystkie środki na potencję dostępne na rynku są produktami, które stosowane być powinny przez osoby, mające problemy z uzyskaniem erekcji. Co szczególnie ważne, powinno się je zażywać wyłącznie, jeżeli podłoże braku wzwodu jest chorobowe. Oznacza to, że tabletki nie zadziałają, jeśli na przykład zaburzenie erekcji wywołane jest czynnikami psychicznymi, takimi jak strach przed ojcostwem czy obawa przed stosunkiem. Co więcej, tabletki na potencję nie mają na celu wywołania erekcji. Oznacza to, że zażycie produktu nie spowoduje niekontrolowanego wzwodu na przykład w miejscu publicznym. Aby mógł on wystąpić, niezbędne jest faktyczne pobudzenie seksualne. 

Tabletka ma jedynie na celu pozbyć się tych czynników, które go uniemożliwiają. Dzięki temu nie ma powodu obawiać się, że po przyjęciu tabletki może nastąpić niezręczna sytuacja. Co również ważne, środki na potencję nie są uzależniające, należy je jednak przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub informacjami, podanymi w ulotce. Zazwyczaj dawka wynosi maksymalnie jedną tabletkę dziennie, którą należy zażyć około godziny przed stosunkiem.

Czy środki na potencję bez recepty są bezpieczne?

Na rynku znaleźć można różnorodne tabletki na erekcję. Nie wszystkie wymagają posiadania recepty. Może więc rodzić się obawa, że produkty które można kupić bez konsultacji z lekarzem mają słabsze działanie lub wcale nie pomagają. Niestety często zdarza się, że środki na potencję bez recepty to zwyczajne suplementy diety czy witaminy. Z tego powodu bardzo istotne jest, aby dokładnie czytać składy. Dobre tabletki na erekcję powinny zawierać substancję zwaną sildenafilem. Jest to środek, który znajduje się na przykład w Viagrze. To właśnie on pozwala uzyskać wzwód. Produkty, które nie posiadają tego środka najprawdopodobniej nie będą działały tak dobrze jak te, które mają go w swoim składzie. Kolejną ważną rzeczą w przypadku kupowania tabletek na potencję bez recepty jest zaufane źródło, takie jak apteka bądź dobry sklep. 

Nie warto stosować podejrzanych substancji z osiedlowego bazarku lub licytacji internetowej. Zasadniczo jednak środki na erekcję sprzedawane bez recepty nie są niebezpieczne. Bardzo często zawierają naturalne składniki, takie jak żeń-szeń, korzeń maca czy witaminy. Największym zagrożeniem, związanym z ich kupowaniem jest możliwość zakupienia zwykłego suplementu, którego działanie nie będzie zadowalające. Ryzyko to jednak można zminimalizować poprzez sprawdzanie składów i kupowanie w bezpiecznych źródłach.

Jakie są powody problemów z potencją?

Aby skutecznie rozwiązać problemy z erekcją, należy najpierw zlokalizować powód ich występowania, a dopiero potem sięgać po tabletki na erekcję. Jeżeli przyczyna leży na podłożu chorobowym sprawa jest prosta – wystarczyć mogą tabletki na potencję. Problemy z krążeniem, cukrzyca czy wywołane wiekiem przerost gruczołu krokowego czy nadciśnieniem. Czasem zdarza się jednak, że problem wywołują zupełnie inne czynniki. Może on być powodowany na przykład przepracowaniem i nadmiernym stresem lub zmęczeniem. Również brak wysiłku fizycznego oraz siedzący tryb życia często jest powodem zaburzeń erekcji. Co więcej, także przyjmowanie sterydów może prowadzić do problemów z potencją. Innymi czynnikami, które często są powodem tego typu zaburzeń są: uzależnienie od alkoholu, narkotyków czy papierosów oraz nadmierne korzystanie z pornografii oraz zbyt częsta masturbacja. Zdarza się także, że wpływ na erekcję ma niewłaściwa dieta mężczyzny a nawet depresja. 

Bez względu na przyczynę pojawienia się problemów z potencją, powinny one być eliminowane, aby seks w związku mógł znów być źródłem bliskości i przyjemności partnerów.

Ostatnio przeglądane