AKTUALNOŚCI151. Jakie są sposoby na skuteczne przedłużenie stosunku płciowego?

Jakie są sposoby na skuteczne przedłużenie stosunku płciowego?

Seks pełni istotną rolę w życiu każdego z nas. Jest sposobem relaksu, odpręża, istotnie wpływa na to, jak wyglądają relacje między partnerami, a jednocześnie jest ich miernikiem. Zdarza się, że seks nie wygląda tak, jakby oczekiwała tego para. Mężczyzna kończy zbyt szybko, co uniemożliwia kobiecie osiągnięcie satysfakcji. Co zrobić, aby stosunek płciowy trwał dłużej i czy warto sięgać po środki na potencję?

Z czego wynikają problemy z potencją?

Penis to ten narząd w ciele mężczyzny, który bardzo wrażliwy jest na różnego rodzaju choroby, problemy, prowadzony styl życia. Niejednokrotnie jest on prawdziwym miernikiem tego, jak wygląda zdrowie mężczyzny zarówno psychiczne, jak i somatyczne. Może zdarzyć się tak, że stosunek nie wygląda tak, jakby oczekiwali tego partnerzy z powodu:

●    Chorób somatycznych mężczyzny – nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zaburzenia hormonalne – wszystko to sprawia, że penis nie działa tak, jak powinien. Wzwód może nie pojawiać się w ogóle. Może również utrzymywać się zbyt krótko, aby możliwe było odbycie satysfakcjonującego stosunku;
●    Niewłaściwego trybu życia – na problemy z potencją narażeni są ci mężczyźni, którzy prowadzą siedzący tryb życia, niewłaściwie się odżywiają, palą papierosy, często piją alkohol. Są to czynniki, które bardzo szybko odbijają się na sprawności seksualnej mężczyzn;
●    Życia w stresie – stres jest tym, co wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale również życie seksualne. Jeśli mężczyzna jest zestresowany, ma dużo na głowie, nie może się odprężyć, jego penis również nie zadziała tak, jak należy.

Zdarza się również tak, że za problemami z potencją kryją się problemy w relacji. Jeśli partnerzy często się kłócą, pojawia się między nimi napięcie, to mogą pojawić się również trudności albo z uzyskaniem erekcji w ogóle, albo z tym, że jest ona zbyt krótka. Wówczas pomocna może okazać się na przykład terapia partnerska/małżeńska.

Problemy z potencją nigdy nie powinny być lekceważone. Każdy mężczyzna powinien pamiętać, że obecnie można się z nimi skutecznie uporać. W wielu wypadkach wyraźną poprawę przynoszą tabletki na potencję bez recepty. Tabletki na erekcję – jeśli tylko będą zażywane zgodnie z zaleceniami producenta – sprawią, że stosunek znacznie się wydłuży.

Czy problemy z potencją zawsze trzeba konsultować z lekarzem?

Problemy z potencją nie zawsze wymagają od razu wizyty u specjalisty. Zdarza się, że są one przejściowe, przytrafiają się jedynie w określonych momentach w życiu, na przykład wtedy, kiedy mężczyzna więcej pracuje. Warto zawsze sięgnąć po środki na potencję bez recepty. Jeśli okaże się, że przynoszą one odpowiedni skutek, wizyta u specjalisty raczej nie będzie niezbędna.

Czy środki na erekcję to jedyny sposób wzmocnienia potencji?

Okazuje się, że środki na potencję to bardzo dobry, skuteczny, ale nie jedyny sposób na uporanie się ze zbyt krótkim stosunkiem. W wielu wypadkach warto łączyć je z innymi metoda. I tak niejednemu mężczyźnie pomagają tabletki na potencję, których stosowanie poprzedzone jest zmianą stylu życia. Aby penis działał jak należy, a więc by stosunki mogły być wystarczająco długie, warto zacząć uprawiać sport, a także zdrowo się odżywiać. Tym, co nie sprzyja sprawności seksualnej jest sól, czerwone mięso, a także tłuszcz, a więc wszystko to, co skutecznie zapycha naczynia krwionośne. Warto natomiast sięgać po warzywa, owoce, chude mięso, ryby, nabiał.

Na potencję dobrze robi także relaks. Jeśli mężczyzna zauważa, że dochodzi zbyt szybko, nie odczuwa satysfakcji seksualnej na odpowiednim poziomie, a stosunek jest zbyt krótki, aby jego partnerka mogła osiągnąć orgazm, warto pomyśleć o wspólnym wyjeździe. To świetny sposób, aby się odprężyć, zapomnieć o męczącej codzienności, pobyć razem. Wielu panom taki wypad naprawdę dobrze robi. Jeśli dodatkowo mężczyzna zastosuje dobre środki na potencję bez recepty, efekt prawie zawsze gwarantowany.

Czy tabletki na erekcję bez recepty są bezpieczne?

Panowie zmagający się ze zbyt krótkim stosunkiem często obawiają się sięgnąć po tabletki na potencję, które dzisiaj można kupić bez recepty. Tymczasem okazuje się, że preparaty te są bezpieczne i wielu mężczyznom przynoszą wyraźną poprawę. Bardzo często ich skład oparty jest na naturalnych składników, które – o ile preparat stosuje się zgodnie z zaleceniami producenta – nie wywołuje efektów ubocznych. Uważać muszą jedynie ci mężczyźni, którzy uczuleni są na któryś ze składników tabletek na erekcję. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tego, czy dany preparat można stosować zawsze można skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym bądź farmaceutą. Udzielą oni stosownych wyjaśnień i pomogą podjąć decyzję.

Problemy z potencją dotykają wielu mężczyzn bez względu na wiek. Co więcej, dzisiaj coraz więcej młodych panów uskarża się na to, że ich penis nie sprawuje się tak, jak powinien. Częstym powodem są trwające zbyt krótko stosunki, przez co żadne z partnerów nie osiąga satysfakcji na zadowalającym ich poziomie. Na szczęście tabletki na erekcję, odpowiednia dieta, spokój, odpoczynek i zmiana trybu życia na ogół przynoszą oczekiwaną poprawę.

Ostatnio przeglądane